Skocz do zawartości
mirekaju

REKIN-mam i ja

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekam jak u Adama Tuptuś się będzie chował ale i tak rekin to rekin ,boję się ze z czasem może mi zjadać małe drobne życie w zbiorniku ,nie mniej jest to super obserwować jak się rozwija taka forma życia,gdzie woreczek żółtkowy jest poza organizmem połączony "pępowiną " .

co do obaw to masz racje też się obawiałem ale mówię sobie co tam dam rade a teraz nie daj mu stynki wielkości palca z dwa dni to zobaczysz jak ślimaka "porcelanowego " wyciąga z piasku lub spłoszonego chromisa goni w nocy widowisko niezłe ale drogie he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na filmiku bardzo fajnie pokazane te rekiniatka w jajkach :) W erybce jaja byly miejscami mocno przeswitujace wiec nie trzeba okienka by cos widziec i sei porozczulac ^^

Co do filmiku z uwalnianiem rekina z jaja: po pierwsze dobrze ze mu ogona nie uciol :) a po drugie wsciekly byl ten rekin :)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuptuś ma się dobrze, siedzi dalej w kotniku i planuję aby po urodzeniu siedział w nim do czasu aż zacznie przyjmować pokarm. Czytałem że po nauczeniu sztucznego karmienia reagują na pokarm jak to bywa z rekinami "na zapach"... będzie w głównym jak jego nos przyzwyczai się do pory obiadu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, chłopak rośnie, już nie macha non-stop ogonem ze względu na gabaryty, można rozpoznać barwę :) Bambusik się szykuje, piękne czarno-białe pasy na długości całego ciała. Widać charakterystyczne dla rekinów skrzela i widać jak oddycha... czekamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamrażarka uzupełniona w przeróżne mrożonki? ;) Na czarną godzinę kup kilka gupików czy molinezji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziki.... Tuptuś już jest spory, widać woreczek +- 5mm średnicy, jest spory i czasami trzeba czekać 15 min aby zobaczyć czy się rusza i żyje. Moje pytanko: widziałem w necie że akwaryści "rodzą" rekinki do słoika i czekają aż dorośnie. Jak myślicie, "urodzić" go??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał aż woreczek zupełnie zniknie, tylko obserwuj codziennie wielkość woreczka, żeby Ci z głodu nie zszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś jak będziesz miał możliwość nagraj filmik albo chociaż fotki z przyjścia na świat rekinka :smiling: Jak ta akwarystyka się zmienia ,pomału ale zmienia ...


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woreczek żółtkowy kurczy się coraz bardziej, chłopak zawinął się już w spiralkę bo ledwo się mieści... może go wyciągnąć do jakiegoś zamkniętego, małego pojemnika z dziurkami?? Jak radzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nikt nie podpowie?? Mam nadzieję że to forum nie jest jedynie dla znawców jak zbić NO3, PO4, gdzie są złe sklepy bez strony internetowej, co to jest jak Hepciu ma kropki i ile potrzeba świetlówek nad zbiornik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam u mnie gdy ,,się pali", sprawdza się RS NO3:PO4.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz obserwować kiedy zniknie woreczek. Jeśli nie będziesz już mógł go dostrzec to rekinek powinien sam się z jajka wydostać. Jednak czasem trzeba mu w tym pomóc, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, to zwyczajnie zdechnie z głodu. Proponuje obserwować i w razie potrzeby działać. Jak się wydostanie, to najlepiej podać mu małe żywe krewetki lub inny żywy pokarm. Z tym pudełkiem można spróbować. Nie powinno mu zaszkodzić. Pozdrawiam.

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nikt nie podpowie?? Mam nadzieję że to forum nie jest jedynie dla znawców jak zbić NO3, PO4, gdzie są złe sklepy bez strony internetowej, co to jest jak Hepciu ma kropki i ile potrzeba świetlówek nad zbiornik??

a ilu teoretyków :evil:

Ciężko doradzić ,jesteś jednym z niewielu którzy przeżyją przyjście na świat rekina :animier: a na razie jedynym w naszym rejonie ,ten w SeaWorld jeszcze ma woreczek ale też szybciej się teraz kurczy ,nie doradzę bo nie mam doświadczenia w takim trybie rozmnażania ale z uwagą bacznie śledzę :coffee: myślę że jak poprzednik napisał trzeba pomyśleć o czym żywym dla niego ,trzymam za Was wszystkich kciuki :thumbup:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotnik jest, po prześwietleniu stwierdziłem że woreczek jest juz mały i nożyczki poszły w ruch :)

Na świat przyszedł nowy mieszkaniec mojej rafy... Tuptuś :)

Do czasu aż nie nauczy się pobierać sztucznego pokarmu nie będzie wpuszczony do głównego zbiornika...

Ludziska.... ale frajda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gallery_8460_2738_129963.jpg

Edytowane przez adam1203 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześliczny maluszek :) Niech się dobrze chowa :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :) Wspaniale się czyta takie posty... :) Liczę na częste aktualizacje. Jak wygląda tymczasowe mieszkanie Tuptusia ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotnik 25l podłączony pod ogólny obieg, na pare dni wystarczy :)

Chłopak sie rozbrykał i zaczyna zwiedzać :) Woreczek jeszcze ma więc nie myślę teraz o podawaniu krewetek. Jak zaznajomi się ze światem nadejdzie czas na naukę papu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Mam nadzieję,że uda się go odchować:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clap: niezła osobistość ,kuzyn ludojada :shock:

Adaś on pływa ciągnąc za sobą woreczek żółtkowy?długa jest ta pępowina?ile teraz ma tak około długości ?jest bardziej aktywny w dzień czy w nocy?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clap: niezła osobistość ,kuzyn ludojada :shock:

Adaś on pływa ciągnąc za sobą woreczek żółtkowy?długa jest ta pępowina?ile teraz ma tak około długości ?jest bardziej aktywny w dzień czy w nocy?

Tak, pływa z woreczkiem :) Generanie więcej czasu spędza na dnie ale od czasu do czasu podpływa nawet pod powierzchnie. Jego długość to mniej więcej otwarta męska dłoń. Co do aktywności to jeszcze nie powiem, urodził się 12h temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekinek dzisiaj był wpuszczony do głównego zbiornika. Po 30 min zaczął szaleć po całym zborniku, otarł się delikatnie o Quadricolora, i wrócił do kotnika. Czy to normalne że tak się zachowuje??

Teraz siedzi spokojnie chyba dochodzi do siebie bo maraton na max możliwości "przebiegł"

Wpuszczać go w nocy czy w dzień?? Woreczek jest juz bardzo mały i nie będę nic robił aż całkowicie nie zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.