Skocz do zawartości
olo309

woda mętna

Rekomendowane odpowiedzi

witam co morze się dziać jeżeli rano odpalam światło woda jest kryształ i po 3 godzinach świecenia woda robi się mętna oświetlam 2x24+hqi 120w 28cm nad lustrem wody

ph 8

kh 10,2

ca 480

no2 0

no3 0

po4 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik ma koło roku ale ostatnio robiłem przemeblowanie z miesiąc temu wódki nie leję tylko bakterje przy podmiance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz wahniecia pH miedzy noca a dniem?

Czy zmetnienie pojawia sie tylko przy zapalonym swietle?

Napisz cos wiecej o podmianach i suplementacji - jak czesto, ile, jaka sol, co dozujesz?

Mozliwe rowniez ze przy wzroscie dziennym pH nastepuje stracanie weglanu koloidalnego, ktory rozpuszcza sie przy nocnym spadku ph


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w dzień ph 8 rano w wieczorem nie mierzyłem sól redcoral sald podmiana raz w tygodniu 10l uzupełniam wapno kent liguid calcium jak potrzeba a raz y tygodniu leję kent coral accel no i po podmianie bakterie kiedy najlepiej sprawdzić ph bo chyba mam z nim problem algi wapienne nie rosną

czy wężyk od odpieniacza i za okno coś pomorze z moim ph ustabilizuje się bo gdzieś kiedyś czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw tego kenta. Zbij Ca do 400. O Mg nie pisales ale trzymaj okolo 1350. Z kh zejdz do 8.

Czym sprawdzasz pH? Salifert raczej jest kiepski do pH. RS wydaje sie byc dokladniejszy.

pH sprawdz mozliwie wczesnie - zanim bedzie widno w akwarium.

Jak u Ciebie z dojrzewaniem i glonami? Wrzuc jakas fotke calego akwarium


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się trochę...

...Czym sprawdzasz pH? Salifert raczej jest kiepski do pH. RS wydaje sie byc dokladniejszy...

Dla mnie te testy kropelkowe to o d.pe potłuc są!, ja tam nie widzę tych kolorów. Na pH mam JBL, a i tak nie mam pojęcia jakie mam, na kartce niebieski, a u mnie zielony, albo odwrotnie. Uznaje tylko wynik czrny na białym, tzn. [PO4]="jakaś wartość", a nie może trochę żółty, a może jednak trochę różowy, czyli ta wartość może trochę taka, a może trochę brązowa??? Nie wiem, ja kolorów nie widzę i chciałbym ufać dobrze skalibrowanym, co ważne, urządzeniom pokazującym, że pH masz 8,2 i kropka! Podobno kolory lepiej widzą kobiety, tyle tylko, że dla nich brzoskwinia to kolor, a nie owoc :). Jestem na takim etapie, że moja Pani badając kolor testu na NO3 mówi, że około 15 :D. hehe, no musiałem :p Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak nie będę robił podmian przez pewien czasu to mg i ca obniżą się testy robione salifetrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olo slyszales o interpunkcji? A o Regulaminie mowiacym, ze nie piszemy posta pod postem?

U Ciebie nie bardzo ma co konsumowac KH, Ca i Mg. Mozesz zrobic tak, ze solanke do podmianki przygotujesz 4/3 soli jaka tam stosujesz i 1/4 kuchennej. Ewentualnie, kupisz kilka kilogramow Instant Ocean i na niej bedziesz podmienial. Ostatnia opcja to podmianka na wodzie z istniejącego zbiornika z dobrymi parametrami.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki i dzięki ostatnia opcja odpada bo w pobliżu stu km nie mam morszczaka a z tą solą kuchenną to spróbuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to mała szansa że zbicie Ca o 40 wpłynie na zakwit bakteryjny, po drugie wystarczy przejść na sól IO, Ca samo spadnie, masz trochę twardych, do tego pewnie ślimaki i rurówki, to wszystko pobiera Ca. Po trzecie: to chyba nie jedyny twój problem, wiem że chemia to ostateczność ale ja bym potraktował to cyjano chemicleanem, może pomoże i na inne bakterie P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr nie sądzę że to jest cjano miałem to dziadostwo i wiem jak wygląda i to bardziej poddaje pod dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - czemu uwazasz ze to zakwit bakteryjny? I jak w takim razie wyjasnisz klarowanie wody w nocy?

Istnieje coś takiego jak bakterie fotosyntezujące, cyjano tez do nich należą i czasem też przybywa ich po włączeniu światła. Moim zdaniem kolega ma też początki cyjano ale po tym zdjęciu pewności nie ma. P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem sa takie bakterie, ale ten "zakwit" znika w nocy. Nie sadze, ze to bakterie. Mysle ze to Kent.

Mysle ze to te plyny na wzrost korali (to KH) i plynny wapn powoduja to zmetnienie. Zwlaszcza, ze widzac poziomy Ca, Mg i KH przypuszczam, ze olo przedawkowal


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były takie parametry przez długi czas, a dopiero od ok. 3mies mam kH do 7 i Ca ok. 430. Nic się niedziało, nie było biało. Może jednak coś się "ślini" na świetle ;-). Zakwit byłby chyba cały czas a nie tylko w dzień?


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że CaCO3 się wytrąca? Może. P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje coś takiego jak bakterie fotosyntezujące, cyjano tez do nich należą i czasem też przybywa ich po włączeniu światła. Moim zdaniem kolega ma też początki cyjano ale po tym zdjęciu pewności nie ma. P.

Ale też i algi, i plankton. Te raczej będą "bujały" w świetle.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że CaCO3 się wytrąca? Może. P.

Nie upieram sie przy tym. Jednak nie bardzo mi to wyglada na zakwit, przy zerowych NO3 i PO4 i bez lania wegla.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie być, bo konsumpcja wysoka.

Jak masz możliwość wrzuć jakąś watę filtracyją do kaskady. Po pierwsze trochę zatrzyma, po drugie może uda się zobaczyć choć kolor tego czegoś. Jak zielone, to wiadomo, jak białe, będziemy szukać.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś ukwiał puszczał "mleko", czytałem że niektóre koraliki również w ten sposób się zachowują, zerknij na zbiornik przed włączeniem światła i sprawdź czy jakiś stworek nie robi ambarasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zauważyłem zielony nalot na przedniej szybie czyli dojrzewanie chyba jest to spowodowane ostatnią zmianą ustawienia skały jakieś 2 tygodnie temu teraz czy to morze powodować to zmętnienie wody w dzień dzisiaj rano po odpaleniu światła woda była tak klarowna że jeszcze nigdy taka chyba nie była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.