Skocz do zawartości
jarek35

Pierwsze morskie 160l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana nie będzie duża ( nie tak szokująca jak twoja ) ,ale zawsze jakaś ;) Akwarium 100 x 70 x 50 . takie tam 400 l w obiegu .... Obsadę będę raczej chciał utrzymać same LPS i miękkie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek przy takim akwa to na pewno będzie chęć na SPS. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ciągnie mnie do SPS'ów ... nie chce mi się ślęczeć przy akwarium i trzepać portkami jak jakiś parametr skoczy w górę lub poleci w dół. Chce sobie zrobić akwarium w miarę bezstresowe , w którym w końcu będę mógł trzymać coś więcej niż błazny ;) No ,ale nie co by mi się SPS'y nie podobały ;) może kiedyś .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz miał fajne ustabilizowany zbiornik to sam sięgniesz :)

Kibicuje nowemu projektowi i czekam na foty z przebiegu prac i rozwoju :thumbup:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie dwóch latach moje błazny znalazły sobie właściwą miejscówkę :) a nie jakiś czyścik lub pompę cyrkulacyjną ;)

post-21817-0-36738300-1431937631_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie było pisane ... bo nic ciekawego się nie dzieje . SPS poszły w odstawkę ( skok KH i NO3 i wszystkie poleciały ) ich miejsce zajmują zoa i LPS'y

post-21817-0-06336600-1455382877_thumb.jpg

post-21817-0-44028600-1455382892_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę są zamocowane na radiatorze ,który leży obok lampy. Będę przerabiał lampę i kosztem dwóch środkowych świetlówek będę montował ledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja ,tak co by nie było ,że akwarium nie istnieje :)

post-21817-0-26427900-1472925287_thumb.jpg

post-21817-0-69680700-1472925302_thumb.jpg

post-21817-0-90751100-1472925396_thumb.jpg

Co do zmian to lampę 4x24W w T5 zastąpił chiński LED 160W ... reszta po staremu czyli nuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Twoja nuda :) .

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna tylko mała ... Cały czas myślę nad zmianą na coś większego tylko ,że jak już mam zacząć to coś innego w domu wypada i trzeba odłożyć zmianę akwarium na później .... Na razie cieszę się z tego ,że akwarium działa prawie bez obsługowo. Mam jeszcze wizję zmiany obsady korali i zostawić same LPS i dorzucić korale niefoto a w szczególności tubastree, która zawsze mi się podobała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Fajny zbiorniczek bez ciśnienia na badyle. Kiedyś miałem to ciśnienie ale przeprowadzka zbiornika nauczyła mnie pokory i również staram się iść w stronę lpsów oraz nietuzinkowych softowych korali. Pewnie dobrze o tym wiesz..widziałem że zaglądasz gościnnie do mojego wątku ;)

Lpsy również są piękne i nie jest wcale łatwo wszystkie gatunki utrzymać jakby się niektórym wydawało.

Trzymam kciuki za tubeczki..że już niedługo zagoszczą :)

Pozdr

Adrian.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Fajny zbiorniczek bez ciśnienia na badyle. Kiedyś miałem to ciśnienie ale przeprowadzka zbiornika nauczyła mnie pokory i również staram się iść w stronę lpsów oraz nietuzinkowych softowych korali. Pewnie dobrze o tym wiesz..widziałem że zaglądasz gościnnie do mojego wątku ;)

Lpsy również są piękne i nie jest wcale łatwo wszystkie gatunki utrzymać jakby się niektórym wydawało.

Trzymam kciuki za tubeczki..że już niedługo zagoszczą :)

Pozdr

Adrian.

Zagoszczą ,jak w końcu coś się znajdzie ,bo na razie to posucha żadnej oferty sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam moje próby ze zdjęciami ...

post-21817-0-23875400-1475433690_thumb.jpg

post-21817-0-60644700-1475433698_thumb.jpg

post-21817-0-41718300-1475433705_thumb.jpg

post-21817-0-91517600-1475433716_thumb.jpg

post-21817-0-80960000-1475433725_thumb.jpg

post-21817-0-25802300-1475433734_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału przymierzam się do zmiany akwarium na większe tak więc obecne akwarium będzie pomału wygaszane :)

Nowe akwarium 250l - 100x50x50 - zostało już zamówione, stelaż już gotowy ,tak więc pozostaje teraz kupno sprzętu pod nowy baniak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe akwarium dojechało :) Wykonanie tak jak się spodziewałem bardzo dobre .

post-21817-0-36551000-1478282304_thumb.jpg

post-21817-0-40658600-1478282321_thumb.jpg

Pozostało teraz poczekać na stelaż i zacząć zabawę z układaniem nowej zabawki ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w obecnej postaci w dniu dzisiejszym przestało istnieć. Teraz pomalu zbieranie całego ustrojstwa potrzebnego do uruchomienia nowego akwarium .... kurcze nawet sie nie spodziewałem, że nasze hobby jest tak strasznie śmierdzące ;) wietrze mieszkanie i niemogę pozbyć się tego "cudownego" zapachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare akwarium przestało już istnieć . Część życia znalazło nowy dom i mam nadzieję , że wszystko z nim ok. ... Teraz czas na nowe, ciut większe 300l w obiegu ☺P_20170401_193157.jpg

Akwarium zalane i posolone 31.03 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej średnicy miałeś przeloty, rury w tym starym akwarium? Czym świcisz, będziesz świecił nad nowym? Piasek będzie i korale takie jak w starym, czy już sps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym akwarium były przeloty 2x fi25 i 1xfi20 . Co do oświetlenia to w nowym na razie świeci chinka 165w a dolozone do niej będzie 4 x 39w w t5 ( dwie belki po 2 t5). Piasek będzie, ale jeszcze nie wiem jaki..... co do korali to obsada mieszana, łącznie z jakimiś kolorowymi ciekawymi miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium wsypany piach....Długo zastanawiałem się czy go wogole wsypać, ale po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że baniak bez piachu jest jakiś taki pusty...

P_20170404_141132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.