Skocz do zawartości
THORGAL

Hydor Slimskim Nano 135.35.Głośna praca !

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie swoje kieruje do aktualnych bądź byłych posiadaczy wewnętrznego odpieniacza :

Hydor Slimskim Nano 135.35

Na wstępie powiem tak,pieni dobrze to trzeba mu przyznać.Wygląda też całkiem dobrze.

Na początku wywala sporo mikrobąbelków ale z czasem obserwuje że mniej.Prawdopodobnie bez tłumika z gąbki na wylocie się nie obejdzie.

Trapi mnie jednak jego głośna praca.Teraz leże i normalnie nie słyszę "Chłopców z ferajny" :).

Dźwięki jakie wydaje sa irytujące.Nie wiem,ta pompa chyba jakoś niefortunnie jest montowana że przenosi wszelkie drgania i wibracje.

Czy ktoś może miał podobny problem i próbował to zniwelować jakoś ze skutkiem pozytywnym?

Z góry dziękuję za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie straszysz bo właśnie taki odpieniek kupiłem... Ale jak go rozbierałem i składałem to jest tam dużo części które mogą wibrować.

Może coś niedokładnie złożyłeś i się telepie. Ewentualnie spróbuj miejsca styków plastików owinąć taśmą teflonową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest najcichszy odpieniacz wg mnie, chyba ze ja taki model trafilem. W miejsce "ploz " od pompy daj wezyk silikonowy rozciety w litere u to wytlumi drgania. Ale odglos mieszania wody z powietrzem jest dobijajacy. Pompa sama jest bezgłosna. Wezykami i podkladkami wyeliminujesz luzy jesli takie masz to bedzie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Tutaj wg mnie tkwi problem że odpieniacz ten tak jest składany że wszystko z wszystkim może wibrować i przenosić pefridne dla ucha zwłaszcza w nocy dźwięki.

Same odpienianie jest ok,tutaj nie ma problemu.

Za kilka dni dam sobię trochę czasu,zaopatrze się w jakieś silikonowe paski,podkładki,wężyki itp i będę kombinował.Dzięki za odzew Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.