Skocz do zawartości
Carolin

kopulacja wężowideł - padły krewetki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, może ktoś już miał podobny. Rano miałam w akwarium mleko. Odpieniacz wariuje, pieni jak szalony. Zdaje się, że to przez wężowidła, wyszły wszystkie na skały i piasek, włażą jeden na drugiego i wypuszczają do wody biały płyn. Padły mi już dwie krewetki czyszczące i jeden ślimak. Korale pokurczone i mocno zestresowane podobnie jak blazny i salarias. Co robić??

Wymieniłam wkład z węglem, odpieniacz pracuje. Szykuję podmiankę wody.

Miał już ktoś podobne zdarzenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PorobiłAś zdjecia ?Bo to ciekawe zjawisko ponoć jest.Sorry za Offtopa.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ale podmieniłem aż 20% wody. Czego oczywiście nigdy nie robie i nic nie zdechło. Po takiej ilości nasienia uważaj na parametry. Co prawda mleka aż nie było ale widać było po rybach , że im przeszkadza.

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłaś - Karol - porobiłaś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłaś - Karol - porobiłaś ;)

A no tak Przepraszam autorkę.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dochodzi do ich spuszczania do wody gdy błyskawicznie wykonam podmiankę 20% bez zbytniego dopasowania parametrów wody (temperatura, zasolenie). Trwa to chwilę ale nigdy nie było efektu ubocznego na życie w baniaku.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko bardzo ciekawe, ale niestety mój aparat nie uchwyci tego, bo nawet gołym okiem ciężko w takim mleku to zobaczyć. Takie mam mleko, że nie widzę tylnej ścianki akwarium. Z latarką dopiero w ręce (taką co można na 100m wszystko wypatrzeć) zauważyłam, że padły krewetki. Masakra jakaś.

NO3 mam zerowe, choć 3 dni temu było w granicach 5-10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może padł Ci ukwiał albo rozleciały się glony z refugium?


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał żyje, choć pokurczony a glonów nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezoooo jak ja bym się cieszył, gdyby moje p.........................e krewetki same padły :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś okropny :p ja rozpaczam, a ty byś się cieszył :p

Pomór kolejny - krewetka sexy shrimp.

Przewidywany kolejny umarlak - rozgwiazda piaskowa, ledwo zipie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasjionat normnie :blushing:

Czemu aż tak nie lubisz swoich krewetek?

bo są największą moją pomyłką wpuszczoną do baniaka z NP :)

karmienie korali to udręka...

a wyłowić ich niestety nie dam rady... choć w sumie mój baniak już jest praktycznie zdemontowany :) więc jeszcze z miesiąc i nie będę miał już krewetek :)

EDIT:

spróbuj dać watę do sumpa i daj odpieniacz na mokro

może jeszcze jakąś pompkę do napowietrzania.

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ja moje krewetki musze napisać do cna aby dały później zjeść Tubkom :/ Nawet gorkonie płoszą Ale i tak je lubię :)

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:offtopic: :offtopic: :offtopic:

bardzo mi się podoba debelius... myślałem, żeby je kupić do nowego baniaka... ale nie wiem czy też są takie żarłoczne?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki skierowałam na powierzchnię wody żeby więcej tlenu było. Parametry pomierzyłam, tj NO3 zerowe, Kh 9,9 co pewnie nie ma związku, PO4 - 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ryby maja? Nie kieruja sie w strone powierzchni? Orgie wezowildel przerabialem juz kilkakrotnie i nie zaobserwowalem jej niegatynych stron. Raczej popatrzyl bym ze cos sie przy okazji stalo... metoda zawsze skuteczna to podmiana i odpieniek na mokro. Jakas fota by sie przydala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debelius, jak jest jeden - nie wyczuje konkurencji, nie będzie aż tak śmiały - przynajmniej tak głosi fama :) Moje, w porównaniu do czyszczących są mniej śmiałe, ale też na karmienie wyłażą. Z tym że, o ile czyszczące lecą do ręki, o tyle czerwone, raczej nie. A z karmieniem, może spróbuj dac grubszy pokarm im, to je zajmie, a Ty wtedy dokarmisz korale. A co do łapania, wsadź słoik z mrożonką w środku, same wejdą...

Przepraszam za offa...

Co do węzowideł, co padlo, to padło :( Teraz ważne żeby nie eskalować problemu - podmiana, ale bez przesady, chyba że reszta obsady przyzwyczajona do większych podmian... Wyjmij, co padło, odpieniacz na mokro i powietrze na maksa, jak masz węgiel to wsadź - ile masz.

Pozostaje nam trzymac kciuki za resztę obsady...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd skierowałam pompki na powierzchnię, mają się lepiej. Wcześniej siedziały pod odpieniaczem, a Salarias był cały biały. Teraz lepiej. Na fotce i tak mało widać, co ciekawe więcej niż w rzeczywistości. Normalnie tylnej szyby nie widać, a na zdjęciu tragedii nie ma. Bąbelki to efekt przestawienia pompek i zwiększenia przepływu wody w kaskadzie. I elegancko padnięta z tyłu Cladiella.

Odpieniacz ustawiony, woda się szykuje, rano podmieniam.

b29ee9427c9325cc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynikało by z tego, że poszła przyducha ? Czyżby wydzielina wężowideł pobudziła bakterie do tego stopnia że pochłonęły tlen ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, może dlatego wrażliwsze stworzenia padły. Polak mądry po szkodzie. Jak znowu wężowidła pójdą w tany, zaczynam od napowietrzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje sumienie ja w zbiorniku z w którym są NF mam tylko chromisa i picturatusa więc krewerki się czują swobodnie i mam 2 debeliusy i wcale nie ustępują śmiałościa innym krewetkom.

Carolin Czyli jednak tlen?

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. Teraz mleko jest, smród jest, ale ryby i korale mają się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.