Skocz do zawartości
Sebastiano

Setup 250+sump,opinie,propzycję.

Rekomendowane odpowiedzi

Doklejasz pasek 5cm szyby tak jakby to była korona.

Sprawdź sobie ile kosztuje nowe akwarium, bo ja miałem ten sam dylemat bo dostałem od kumpla akwarium tylko że rozszczelnione i jak chodziłem po szklarzach żeby mi wycieli dziury i posklejali na nowo to mnie wyszło o 50zł więcej a nowe:D

Drozej jak nowe gotowe z kominem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poklejenie i wywiercenie dziur z dołożeniem komina wyceniali mi na 180-200zł a nowe z kominem i dziurami z szyby float wycenili na 230zł

co prawda w końcu zapłaciłem 700zł ale wziąłem 2 szyby opti white i teraz żałuję bo nie widać różnicy.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poklejenie i wywiercenie dziur z dołożeniem komina wyceniali mi na 180-200zł a nowe z kominem i dziurami z szyby float wycenili na 230zł

co prawda w końcu zapłaciłem 700zł ale wziąłem 2 szyby opti white i teraz żałuję bo nie widać różnicy.

Już faktycznie zapoznałem się z kilkoma postami dotyczącymi szkła opti i dlatego za specjalnie nie szukam szkła opti gdyż tak jak piszesz kasa dużo wyższa a efekt nie do końca oczekiwany.Jedynie co to do szkłą float zastosuję bezbarwny silikon a to już w pewnym stopniu powinno "poprawić" wizualnie akwarium(tak bynajmniej się łudzę...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poklejenie i wywiercenie dziur z dołożeniem komina wyceniali mi na 180-200zł a nowe z kominem i dziurami z szyby float wycenili na 230zł

co prawda w końcu zapłaciłem 700zł ale wziąłem 2 szyby opti white i teraz żałuję bo nie widać różnicy.

700 zł za takie akwa??? ładnie Ci d..e skroili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak mi wyceniali to w mycioku wycenili na 780zł a w erybie na 750 a przy odbiorze spuścili do 700zł front i prawy bok OW


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poklejenie i wywiercenie dziur z dołożeniem komina wyceniali mi na 180-200zł a nowe z kominem i dziurami z szyby float wycenili na 230zł

co prawda w końcu zapłaciłem 700zł ale wziąłem 2 szyby opti white i teraz żałuję bo nie widać różnicy.

Jak mozesz to napisz gdzie za 230zł można dostać akwa 250l z otworami i kominem bo sam jestem ciekawy.A różnicy nie widzisz bo szyba opti i czarny silikon to według mnie bez sensu jest.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mycioka mi wycenili na tyle z tym że to było w grudniu 2011


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz popatrzałem dokładnie wycenili mi akwa:

250 litrow 100x50x50 z wywiercobymi 2ma otworami 35mm i 45mm- 239 zł

a) doplata za przednia szybe OPTIWHITE- 500zł

B) dopłata za boczną szybe OPTIWHITE- 446zł


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz popatrzałem dokładnie wycenili mi akwa:

250 litrow 100x50x50 z wywiercobymi 2ma otworami 35mm i 45mm- 239 zł

a) doplata za przednia szybe OPTIWHITE- 500zł

B) dopłata za boczną szybe OPTIWHITE- 446zł

czyli wszystko się zgadza...dwieście kilka złotych za zwykłe szkło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co to do szkłą float zastosuję bezbarwny silikon a to już w pewnym stopniu powinno "poprawić" wizualnie akwarium(tak bynajmniej się łudzę...)

Bezbarwny silikon na nic się zda przy float. Patrząc od boku, tafla tego szkła jest intensywnie zielona .

Ja mam takie porównanie : przód i lewy bok z opti reszta guardian a do tego komin z float . Powiem Ci że Guardian jest świetnym rozwiązaniem i IMO ciężko go odróżnić od Opti (przynajmniej patrząc od przodu. Nie mniej jednak nie jest to Opti , patrząc z boku widać różnicę . Osobiście polecam Guardian - blisko mu do Opti a odskoczył bardzo dużo od float . I przy Guardian spokojnie możesz brać bezbarwny silikon


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wszystko się zgadza...dwieście kilka złotych za zwykłe szkło

Z tego co wiem oni nie robią z float (nie wiem jak to było parę lat temu ale teraz tylko Guardian - jako ,,zwykłe'' szkło i opcjonalnie Opti )


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezbarwny silikon na nic się zda przy float. Patrząc od boku, tafla tego szkła jest intensywnie zielona .

Ja mam takie porównanie : przód i lewy bok z opti reszta guardian a do tego komin z float . Powiem Ci że Guardian jest świetnym rozwiązaniem i IMO ciężko go odróżnić od Opti (przynajmniej patrząc od przodu. Nie mniej jednak nie jest to Opti , patrząc z boku widać różnicę . Osobiście polecam Guardian - blisko mu do Opti a odskoczył bardzo dużo od float . I przy Guardian spokojnie możesz brać bezbarwny silikon

:crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co płakać :smiling: . Szkło Guardian u Mycioka kosztuje tyle samo co float w innych sklepach .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez zastanawiam się nad podobna konfiguracja jak w pierwszym poście lecz nie zgodzę się co do opti white. Jest to naprawdę dobry wybór o ile kupujemy od sprawdzonego sprzedawcy bo na rynku jest wiele oszustów którzy proponują opti mimo ze nim nie jest i dlatego wiele osób nie widzi różnicy. Przy morskim gdzie barwy odgrywają główna role szkło jest bardzo istotne i warto dopłacić.

W moim zestawieniu sprzętu jest sump 3 komorowy, pompy cyrk tunze oraz obiegowa Newa 3000


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co płakać :smiling: . Szkło Guardian u Mycioka kosztuje tyle samo co float w innych sklepach .

Spokojnie,do płaczu daleko.Akwarium to tak naprawdę niewielki problem,jest targowisko są sklepy jest Przemek....kwestia tylko podjąć męską decyzję :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez zastanawiam się nad podobna konfiguracja jak w pierwszym poście lecz nie zgodzę się co do opti white. Jest to naprawdę dobry wybór o ile kupujemy od sprawdzonego sprzedawcy bo na rynku jest wiele oszustów którzy proponują opti mimo ze nim nie jest i dlatego wiele osób nie widzi różnicy. Przy morskim gdzie barwy odgrywają główna role szkło jest bardzo istotne i warto dopłacić.

W moim zestawieniu sprzętu jest sump 3 komorowy, pompy cyrk tunze oraz obiegowa Newa 3000

Oczywiście że szkło ma istotną rolę w tym całym przedsięwzięciu lecz tak naprawdę wychodze z założenia że na początek mojej przygody nie warto zbyt mocno doinwestowywać bo tak naprawdę nie wiem czy podołam.....a tak na marginesie to rozejrzyj się w galerii forumowiczów i zobacz ile jest świetnych zbiorników na "zwykłym szkle".Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie twierdze ze w zwykłym szkle można zrobić coś pięknego


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ażeby kontynuować mój wątek i nie powielać licznych tematów chcę zapytać czy ktoś z forum jest w stanie zrobić dla mojego zbiornika projekt stelaża z stalowych profili zamkniętych wraz z rozpiską na ilość profili niezbędnych dla takiegoż stelaża.Stelaż chciałbym na wysokość 75cm.A jeśli nie to o konkretną odpowiedz: o wymiar profilu i czy wystarczy przy takim rozmiarze akwarium na czterech nogach bez środkowych podpór.

Pozdrawiam Seba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam z profilu zamkniętego 3x3cm ścianka bodajże 2mm bez środkowych podpór i bomba atomowa tego nie ruszy:P

W 1 poście (http://nano-reef.pl/topic/43852-250-by-signarus/) masz zdjęcie jak to wygląda


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam z profilu zamkniętego 3x3cm ścianka bodajże 2mm bez środkowych podpór i bomba atomowa tego nie ruszy:P

W 1 poście (http://nano-reef.pl/...50-by-signarus/) masz zdjęcie jak to wygląda

Też wstępnie myślałem o profilu 30x30x2 lecz dziś jak wniosłem zbiornik do mieszkania naszła mnie taka mysl czy aby ten rozmiar aby nie będzie "za cienki"?A idealnie przy tym rozmiarze było by "pominąć"środkową podporę przynajmniej tę z przodu stelaża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam ani z przodu ani z tyłu i nie uważam aby było licho.

Teraz bym tylko pominą ten dolny przedni profil i stelaż dał jeszcze pomalować proszkowo.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę...jeśli znajdę profil o wymiarze 30x30x3 to na sto procent pominę środkowe nogi,myślę że w zestawieniu z płytą 18mm da stabilne podłoże dla akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba że zrobisz nierdzewny i problem z malowaniem znika

pozdr,Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to muszę sie rozejrzeć jak wyglądaja ceny poszczególnych profili a wtedy porównam które bardziej się skalkulują.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.