Skocz do zawartości
Sebastiano

Setup 250+sump,opinie,propzycję.

Rekomendowane odpowiedzi

zrób 40x40 x2 atom tego nie ruszy i są stopy regulowane do tego profila o nośności 300 kg na szt.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób 40x40 x2 atom tego nie ruszy i są stopy regulowane do tego profila o nośności 300 kg na szt.

pozdr.Jarek

Jak wyglądaja takie stopy?czy postawić stelaż przy tym rozmiarze tylko czterech nogach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie do takich zbiorników nie dają w ogóle stelaży i się wszystko trzyma. Mi blat nie poszedł ani o mm a zrobiłem tylko 3mm luzu na drzwiczkach tylko blat też mam kuchenny 3,6mm


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukam rano i wyślę na priv dane producenta,kup profil to nierdzewny możemy przy jakiejś wolnej sobocie pospawać.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie do takich zbiorników nie dają w ogóle stelaży i się wszystko trzyma. Mi blat nie poszedł ani o mm a zrobiłem tylko 3mm luzu na drzwiczkach tylko blat też mam kuchenny 3,6mm

wstępnie w planach miało być tylko na stelażu drewnianym plus płyta 18mm ale zwątpiłem w ten projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukam rano i wyślę na priv dane producenta,kup profil to nierdzewny możemy przy jakiejś wolnej sobocie pospawać.

pozdr.Jarek

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma replast z trzcianki robi regulowane zaślepki do profili,znalazłem.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co robić stelaz z tak grubych profili? Ja w akwarium 2 razy większym mam profil 20X40X2 i wszystko z nim ok. Nie mam przedniej belki bo zrobiłem ,,kratownice'' pod blatem (zdjęcia masz w moim temacie, link w stopce).

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz grubszy profil unikasz kratownicy, łatwiejsza obsługa i lepszy dostęp do sumpa,Twój stelaż też solidny fajna robota.

pozdr.Jarek

Edytowane przez Jarek GRZESZCZAK (wyświetl historię edycji)

akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kratownica niema nic wspólnego z obsługą bo i tak nie ściągasz akwarium żeby pogrzebać w sumpie, no chyba że się mylę.

PS: chodź teraz się zastanawiam czy ja nie mam też zrobionego z profilu 30x30x3 ale teraz tego już nie zmierzę

Edytowane przez Signarus (wyświetl historię edycji)

Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że między profilami pionowymi chcesz dać zastrzały,moim zdaniem u góry wystarczy przez środek przestrzelić i jest ok.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co robić stelaz z tak grubych profili? Ja w akwarium 2 razy większym mam profil 20X40X2 i wszystko z nim ok. Nie mam przedniej belki bo zrobiłem ,,kratownice'' pod blatem (zdjęcia masz w moim temacie, link w stopce).

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Fajny stelaż.Tylko zastanawiam się jak obudowałeś go gdyż nie znalazłem takich fotek w Twoim wątku tzn wiem że ludzie w stelażach przednie nogi przesuwają o 7-8 cm do tyłu by zamontować zawiasy do drzwiczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że między profilami pionowymi chcesz dać zastrzały,moim zdaniem u góry wystarczy przez środek przestrzelić i jest ok.

pozdr.Jarek

A co ewentualnie z jakimś zastrzałami pomiędzy nogami pionowymi?Nie złoży się na bok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz obrysowaną górę i dół nic się nie poskłada

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz obrysowaną górę i dół nic się nie poskłada

pozdr.Jarek

Czyli mogę śmiało powielić stelaż Felka i powinno być wszystko ok.Profile dam mocniejsze ażeby nie zabudowywać tylnej ściany(no może do połowy)unikne wtedy kłopotu z wilgocią wewnątrz szafki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam założone 2 wentylatory komputerowe jeden wyciąga a drugi wpycha powietrze "0" problemów z wilgocią a szafka jest przynajmniej wygłuszona


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam założone 2 wentylatory komputerowe jeden wyciąga a drugi wpycha powietrze "0" problemów z wilgocią a szafka jest przynajmniej wygłuszona

Na idealnym wygłuszeniu mi nie będzie zależało gdyż akwa nie będzie stało w pokoju dziennym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam założone 2 wentylatory komputerowe jeden wyciąga a drugi wpycha powietrze "0" problemów z wilgocią a szafka jest przynajmniej wygłuszona

Lepiej 2 pchające , nie zepsują się tak szybko jak ten , który musiałby wciągać wilgotne powietrze.

A co do stelaża , to mój jeszcze czeka na obudowę :smiling: Jakbym miał komin wewnętrzny to nie byłby to żaden problem bo deski można by przymocować prosto do stelaża ( np. za pomocą tego http://www.e-bato.pl/product-pol-625-Zatrzask-sprezynowy-32-x-29-mm.html ) .

Ja będę musiał pokombinować z przymocowaniem części obudowy do ściany.

Edytowane przez felek (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej 2 pchające , nie zepsują się tak szybko jak ten , który musiałby wciągać wilgotne powietrze.

A co do stelaża , to mój jeszcze czeka na obudowę :smiling: Jakbym miał komin wewnętrzny to nie byłby to żaden problem bo deski można by przymocować prosto do stelaża ( np. za pomocą tego http://www.e-bato.pl...32-x-29-mm.html ) .

Ja będę musiał pokombinować z przymocowaniem części obudowy do ściany.

A co to za różnica z tym kominem,obijasz płytami do okoła a następnie w miejscu gdzie hydraulika będzie wchodzic do szafki robisz otwornicą otwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica z tym kominem,obijasz płytami do okoła a następnie w miejscu gdzie hydraulika będzie wchodzic do szafki robisz otwornicą otwory.

A no taka że nie chcę mieć rur z kominem na widoku :smiling:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no taka że nie chcę mieć rur z kominem na widoku :smiling:

A to rozumiem wszystko :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.