Skocz do zawartości
igor255

45L Moja pierwsza słona woda

Rekomendowane odpowiedzi

KRUSZYNA, Wesoly - dziękuję za komentarze :)

Co do lampy to pisałem o niej w tych postach:

http://nano-reef.pl/topic/61888-45l-moja-pierwsza-slona-woda/#entry629036

http://nano-reef.pl/topic/61888-45l-moja-pierwsza-slona-woda/#entry629198

http://nano-reef.pl/topic/61888-45l-moja-pierwsza-slona-woda/page__st__20#entry639674

Nie chcę rozciągać posta, dlatego daję tylko linki a nie cytaty ;)

Nie przegrzewa się wcale. Jest ciepła, ale nie bardzo. Trzeba wziąć pod uwagę małe zagęszczenie ledów i to, że są naklejone na sztywny kawał blachy. Zasilam dwoma najtańszymi wtyczkowymi zasilaczami 12V 2A (osobno kolor i białe).

Nie jest sterowana. Każdy zasilacz jest podłączony do osobnego wyłącznika czasowego (też najtańszego) i na tym się kończy sterowanie (kolor włącza się wcześniej i gaśnie później). Sterowanie na arduino mógłbym zrobić, ale dla mnie to niepotrzebny bajer. Mocy jest na styk, więc nie byłoby sensu "skręcać" czegokolwiek. Jedynie co to wschody i zachody...

Jest budżetowa. Kawałek blachy (wyciąłem z jakiejś półki regałowej "z odzysku"). Kawałek szyby (3-5zł). Trochę silikonu (miałem). Kawałek czarnej okleiny (miałem - ale koszt to też jakieś 5zł). I to już cała "obudowa" :D Koszt ledów, przewodów i zasilaczy to już trzeba samemu policzyć, bo ceny są różne w różnych miejscach.

...

Nietypowe fotki:

Wcr49vT.jpg

2InR3vB.jpg

Co mogło wyżreć takie finezyjne wzory na przedniej szybie? Turbo artysta?

PS. Ta szyba aż tak brudna nie jest. To tylko mała przysłona i ostrość tylko na szybie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tectusa?? u mnie własnie takie ślady zostawia ten slimor.


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tectusa raczej nie mam. A przynajmniej nie kupowałem takowego.

Szyba oczywiście już wyczyszczona :D ...

vRwh0wh.jpg

Za jakiś czas pokuszę się chyba o fotki porównawcze (całości i poszczególnych korali).

078b4HM.jpg

Czy też Wam to przypomina parę z pewnej kreskówki?

Wszelkie komentarze jak zawsze mile widziane!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze, ale mam nadzieję, że chociaż ktoś przegląda :D

...

Nowe nabytki:

Duncanopsammia axifuga

3xNPAeq.jpg

Caulastraea echinulata

qvZSoBJ.jpg

Mikrusy, ale tylko dzięki temu jeszcze je jakoś "upchnąłem" :D

Zastanawiam się tylko czy Caulastrea będzie tam miała dość światła. Jest przy tylnej szybie...

Pozdrawiam i jak zwykle czekam na komentarze :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często ludzie przeglądają, śledzą, czytają a nic nie napiszą, więc ja napiszę:) Bardzo ładna kosteczka i kolorki, choć na mój gust za dużo xeni i zielone zoa za wysoko, zoa wolę w dolnych partiach. Podobają mi się Twoje makra :) Tak trzymaj, pozdrawiam.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle super zdjęcia :)

Powiedz mi jedno, gdzie dorwałeś duncanopsammie? Poszukuję takiej jednogłówkowej sztuki, a wszędzie mają po jakieś 4 glówki...


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle super zdjęcia :)

Powiedz mi jedno, gdzie dorwałeś duncanopsammie? Poszukuję takiej jednogłówkowej sztuki, a wszędzie mają po jakieś 4 glówki...

W zeszlym roku kupowalem taka szczepke w Acroporze :)

mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie jak tam jestem ostatnio to za kazdym razem (z trzy razy juz :p) sa szczepki z przynajmniej 3-4 glowkami :(

Ja bym teraz kupil chyba nawet taka (drozsza) szczepke,bo koral jest piekny:). A moja danuska ma juz 6 glowek:).

post-13391-1411384914,21_thumb.jpg

mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, kupiłem na forum. Do znalezienia w targowisku, a zaraz wyślę Ci link jeszcze na PW :)

Baszurek, mam nadzieję, że moja też wyrośnie na tak ładną.

Faktycznie podstawki nie są najpiękniejszą rzeczą w akwarium, ale w cale nie tak łatwo niektóre koralowce od nich odkleić. Ja sam ostatnio Sinularię przenosiłem z podstawki szpetnej na kawałek skały i była to mocno stresująca dla mnie operacja :D

Reszta podstawek u mnie pozarastała i ich nie widać (mówiąc podstawki mam na myśli te takie klocki/kółka betonowe).

Margo, dzięki za wpis. Wiem, że niektórzy nie komentują (sam często nic nie napiszę), ale głupio tak nie raz post pod postem pisać "do ciszy" :D

Zoaski są na górze, bo tu w ogóle jest wszystko powtykane tak gdzie popadnie :) Następne może będzie bardziej przemyślane.

Xenia się nam bardzo podoba (bo faluje itd.) dlatego tyle jej jest :D I znowu - w następnym akwarium postaram się, żeby miała "swoje miejsce" ;)

Dziękuję za komentarze - skoro jednak ktoś czyta to muszę się zmobilizować i zrobić w końcu jakieś "ludzkie" zdjęcie całości... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie,czesto sie oglada i nic nie pisze - szkielko pierwsza liga :). A xenia to dla mnie najfajniejszy miekas,sam mam tego pol akwarium.

Duske oczywiscie przeniose na skale,ale dopiero po przesiadce na ciut wiekszy litraz,bo w Reefmaxie mam wprawdzie pare korali na krzyz,ale nie ma juz za bardzo miejsca :).

Igor255 - moja podzielila sie natychmiast,jak kilka razy ja dokrmilem:).

mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uchwycić jak ładnie się razem prezentują Xenia z Caulerpą. Mam nadzieję, że choć trochę mi się udało...

ilRI56k.jpg

Rosną sobie razem na rurce od kaskady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny baniak , na zdjeciach wygląda o wiele wiekszy :)


Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discosoma:

GbaK5q8.jpg

Caulastrea:

uiB5anX.jpg

Favia:

iU1I6lS.jpg

I moje ulubione połączenie - Xenia + Caulerpa:

9UG0S2p.jpg

Całość w świetle dziennym:

u8k9MJ3.jpg

i w świetle ranno-wieczornym:

bSDQp83.jpg

Brązowa Montipora złośliwie rośnie w stronę przedniej szyby. Nie mogę już przejechać czyścikiem, więc będę musiał ją ułamać :/ Ogólnie robi się bardzo ciasno. Głównie za sprawą Euphyllii...

17 listopada będzie równo rok od zachlupotania słonej wody :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na ostatnie fotki tego akwarium :)

Akwarium jest w trakcie przenosin do większego 112l. Obecnie już większość miękkich przeniesiona. Błazenki przejdą jak przejdzie Euphyllia i Xenia bo dopiero co w nich zamieszkały.

Zdjęcia z dnia 25.05.2015 jak jeszcze większość korali była w tym akwarium (wyjęty tylko kawałek Xenii i mniejszy Sarcophyton).

Ck4YRvg.jpg

8scVk0c.jpg

fu4rzzZ.jpg

Jeśli ktoś to jeszcze czyta to pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

powiedz prosze jakim aparatem i na jakich ustawieniach robisz tak piękne zdjęcia.

Pozdrawiam

Aneta


7104_7267.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt zdjęcia bardzo ładne, ale to tylko potwierdzenie że zbiornik ma się super, a wszystko w nim jest tak jak powinno.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adela, obecnie jest to Sony A65, balans bieli automatyczny i o dziwo ten aparat radzi sobie z balansem przy niebieskich ledach lepiej niż jestem to w stanie ręcznie zrobić. Ręczne ustawianie balansu to jest taka zabawa, że jak się raz zacznie to nigdy się nie kończy :D Teraz jadę na automacie i jestem zadowolony.

P_szubert, tak idealnie to znowu nie jest. Czasem pojawi się nieco "czerwonego" na piasku czy gdzieś. Ale ja to uznaję za element natury i dopóki nie jest jakąś wielką plagą nie ingeruję zbytnio. Czasem odsysam tyle co sięgnę przy podmianie.

Taki jeszcze mi się gif zrobił:

9oZ0RWT.gif

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.