Skocz do zawartości
Androctonus

Tunze 6015 czy 2szt. Hydor Koralia Nano 900?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy do baniaka 54L (60x30x30) lepiej dać 2 mniejsze cyrkulacje czy 1 większą?

Łatwiej ustawić i zapanować nad 2 niż 1 mocną ale chcę poznać opinie innych użytkowników.

U jednych widziałem 1, a u innych 2.

Czekam na odp.

Pozdrawiam.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero zaczynam, ale już wiem że trudno się ustawia jedną pompę;-). Dwie małe chyba mniej rzucają się w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lepiej ustawisz z tym że koralia do mnie nie przemawia w ogóle może dlatego że mam je 2 szt i co chwile się któraś zatnie i po chwili tracą na wydajności


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 54l to zastosowałem u siebie koralie 900 i 1600. Ustawienie cyrkulacji nie było problemu najmniejszego i w zależności od ułożenia skały można było dobrać wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecicie do takiego małego baniaczka?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, zamiast kiepskich Koralii kup sobie dwie sztuki JVP 110 Nano, są trochę większe gabarytowo niż Koralie, ale znacznie tańsze i bardziej wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to inaczej, zatem - czy konfiguracja Tunze 6015 (1800) czy np. 2szt. Koralia Nano 900 też przypuśćmy, że ma ok. 1800 dzieląc przez mój litraż 54 daje nam 33 krotność przepływu na godzinę w moim baniaku. Czy dobrze rozumuję? Nie zrobi mi to pralki w zbiorniku?

Do tego co kolega Lurthel to będzie prawdziwe tsunami i pralka w tak małym zbiorniku.

Dopiero spojrzałem Newa ma regulację i to jest niezła alternatywa do Hydora czy też Tunze. Ale już sporo droższa jak 2x Hydor i ciut droższe jak 2x Tunze.

Film na YT z prezentacją Newa jest ciekawy :) Chyba się skuszę :)

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newa 1.6 kosztuje 107zł, najtaniej znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 60x40x30 działa fzn-3 , koralia 1600 i 900 i wydaje mi się że nie ma wirówki .. Dużo zależy od ustawienia skały


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :)

Mam zgryz. Mam na uwadze Tunze, Hydora oraz Newa. JVP daruję sobie.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek kup na razie jeden cylkulator np. Hydora jak będzie mało to dokupisz drugi, moim zdaniem nie ma co przesadzać z cyrkulacja


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie Grzegorzu uczynię jednak nie wiem, którą zamówię najpierw :)

Druga kwestia chłopaki czym tzn. jaką folią okleić tylną szybę?

Mam kilka rolek czarnego stretchu w piwnicy ale nie wiem czy nada się.

Proszę o sugestie.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strechem będzie ciężko okleić, za bardzo rozciągliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na allegro folie do przyciemniania szyb samochodowych


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej po prostu kupić tło czarne na wymiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar trzymać mięczaki to też fajnym rozwiązaniem jest zamazanie szyby warstwą silikonu i wtedy możesz sobie poprzyklejać jakąś ksenie czy inne takie ale minusem jest to że nie wyczyścisz tego tak z glonu.

Albo wkleić ze środka spienione pcv i tak samo przyczepiasz mięczaki za pomocą igły.

Kiedyś widziałem na necie te 2 rozwiązania i fajnie to wyglądało.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podłączę do tematu. Ponieważ sam zastanawiam się nad cyrkulacją do zbiornika 50x25x25 - czy dać np. Aqua-El 2600 czy własnie koralie czy JVP102


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę faworyzować jednych względem drugich ale nie nastawiaj się na AquaEL Reef Cirkulator 2600 ani kiedyś przy większym zbiorniku 10000. Choć serwis ok to są awaryjne pod wieloma względami.

Ja do mojego testowego 1 słonego baniaka zamówiłem Koralię 900, na pewno domówię coś jeszcze Newa lub Tunze.

JVP mimo wszystko odradzają mi ludzie i nie skorzystam z ich oferty. Nie stać mnie na kupowanie wielokrotnie tego samego sprzętu.

Co do oklejenia tylnej szyby temat otwarty. Czekam na kolejne pomysły :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklejenie - klasycznie - czarna folia do oklejania mebli. Parę zł w markecie.

Ja mam koralię 1600 i jvp-110.

Wg. mnie jvp jest lepsze poza jednym - jest odrobinę głośniejsze, ale dramatu nie ma. Nie mogę się też wypowiedzieć co do wytrzymałości tego konkretnego modelu, bo mam go krótko.

Ale w słodkim mam jvp-100 i od paru miesięcy nic się z nim złego nie dzieje. Początkowo było go słychać, ale się dotarł.

Nie namawiam. Ja zakup uzależniłbym od aktualnej zawartości portfela. Następnym razem spróbuję pewnie Tunze. Koralie jakoś do mnie nie przemawiają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie będę zakładał nowego tematu - czym wypełnić koszyki w kaskadzie? Siporax, Purigen, Carbon, kawałki LR, jakieś inne pomysły?

PS: czarna folia do oklejania mebli zamówiona :) Dzięki kolego - igor255


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael 2600 nie jest taki zły - jest bezgłośny, ma silne magnesy - wadą jest jego długość i małe kąty regulacji. Do małej kostki za duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Androctonus, pamiętaj, żeby oklejać na mokro :)

Może wiesz, ale zawsze lepiej napisać niż miałbyś się męczyć.

Jak potrzebujesz to mogę streścić na szybko jak ja oklejam.

Ja w kaskadzie mam phosguard, węgiel, grzałkę, odpieniacz, kawałki LR i watolinę wymienianą co parę dni. Ale ja dopiero zaczynam, więc się mną nie sugeruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.