Skocz do zawartości
milek

Maxspect Razor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauwazylem takie znieksztalcenia na lampie przy wejsciu kabla zasilajacego,lampa pracuje kolo 8 miesiecy,

czy powinienem to reklamowac u sprzedawcy?

post-9314-0-99780800-1388500039_thumb.jpg

post-9314-0-35449700-1388500547_thumb.jpg

post-9314-0-55780100-1388500565_thumb.jpg


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nawet nie zastanawiał, wygląda to słabo. Reklamuj jeżeli możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj co oni na to. Tu ewidentnie kawałek obudowy nie wytrzymuje chyba temperatury. To jest jakieś tworzywo ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to plastikowy element to znaczy, że się zagrzał i pod wpływem ciepła zniekształcił, więc wielce możliwe, że przy wtyczce jest jakieś przebicie. Ja bym reklamował jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie używać w tym stanie tej lampy. Daj znać jak przebiegła reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem ,że była jakaś seria tych lamp co właśnie miała taką wadę. Jasne ,że powinneś ją reklamować gwarancyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w jakiejś serii lamp był z tym problem, po numerze seryjnym chyba można to sprawdzić, był gdzieś temat na ar, albo sf.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwczesniej to dopiero po nowym roku pojade bo to kolo 100km,mam nadzieje ze do tej pory wszystko bedzie ok


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że masz jakieś światełko w zapasie. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak jakby się ten plastik nadtapiał ... ja bym się nawet nie zastanawiał tylko reklamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem to samo. Z tej strony siedzi moduł wykonawczy PWM z którego wystają dwa dławiki które się rozgrzewają i topią obudowę. Grzeją się z powodu przerwy w druku lub uszkodzonego tranzystora, prawdopodobnie na kanale niebieskim... tak przynajmniej było u mnie ponieważ bardziej go obciążałem. Sprawdź czy nie zmienia natężenia któreś światło przy naciśnięciu na plastik od dołu lub góry.

Ogólnie moduł do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem to samo. Z tej strony siedzi moduł wykonawczy PWM z którego wystają dwa dławiki które się rozgrzewają i topią obudowę. Grzeją się z powodu przerwy w druku lub uszkodzonego tranzystora, prawdopodobnie na kanale niebieskim... tak przynajmniej było u mnie ponieważ bardziej go obciążałem. Sprawdź czy nie zmienia natężenia któreś światło przy naciśnięciu na plastik od dołu lub góry.

Ogólnie moduł do wymiany.

wymienili Ci modul czy cala lampe,jak dlugo to trwalo?


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienili Ci modul czy cala lampe,jak dlugo to trwalo?

Szczerze mówiąc przedstawiłem swój problem sprzedawcy i z racji zawodu dostałem pozwolenie na otwarcie pokrywy, powiedziałem mu co i jak, zrobiłem też fotki i dostałem drugi moduł i zaślepkę pocztą albo kurierem (nie pamiętam) chyba na drugi dzień. Wymieniłem i jak na razie jest wszystko OK. Płytę modułu dodatkowo posmarowałem pastą termoprzewodzącą w miejscu łączenia z radiatorem.

Taki akt zaufania ze strony sprzedawcy... i muszę przyznać że mogę go z czystym sumieniem polecić, gość rzeczowy i przejmuje się klientem przez co nie musiałem kombinować światełka na czas naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde,a juz chcialem kupic sobie ta lampe do nowego zbiornika

,ale w tym wypadku zrezygnuje i wezme cos innego.

Edytowane przez lolek (wyświetl historię edycji)

350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka osos ktorzy maja lub mieli te lampy i z tym sie nie spotkalem , napisz do polskiego dystrybutora , moze to tylko przypadlosc jakiejs serii tych lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki, ale pytanie czemu nie skierowałeś zapytania najpierw do Salariasa, tylko na forum

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki, ale pytanie czemu nie skierowałeś zapytania najpierw do Salariasa, tylko na forum

pozdr

bo chcialem sie dowiedziec od innych i czy mieli takie przypadki,a poza tym to kupowalem lampe w innym sklepie i dopiero po swietach moge sie z nimi skontaktowac


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie świece kanał a 70, b 99%, muszę wykonać test na 2x100%, bo strach wyjechać na wakacje. z drugiej strony obudowa w problematycznym miejscu mojej lampy jest symbolicznie nagrzana, nie sądzę, aby to mogło się zmienić w temp. topiącą plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siejcie paniki ,każda lampa morze się zapalić i zepsuć to bardzo dobry sprzęt i na pewno nie zamienie na inny teraz 300w jest zarąbista, na tym forum są lampy ledowe i 10 razy więcej się psują , w Polsce 2-3 szt się przegrzały , a ile jest sprzedane


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siejcie paniki ,każda lampa morze się zapalić i zepsuć to bardzo dobry sprzęt i na pewno nie zamienie na inny teraz 300w jest zarąbista, na tym forum są lampy ledowe i 10 razy więcej się psują , w Polsce 2-3 szt się przegrzały , a ile jest sprzedane

Tak jest... ja zakupiłem dwie sztuki... dla siebie i szwagra, traf chciał że moja złapała defekt i nie robię z tego wielkiego "HALO".

Po wymianie modułu dalej świeci jak nowa i póki co nie zamieniłbym na inną. Szwagra natomiast nie wykazuje póki co żadnych objawów usterki mimo że zakupione były razem a co za tym idzie z jednej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo jaka seria jest wadliwa?? Czy zostalo to poprawione w pozniejszej produkcji??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siejcie paniki ,każda lampa morze się zapalić i zepsuć to bardzo dobry sprzęt i na pewno nie zamienie na inny teraz 300w jest zarąbista, na tym forum są lampy ledowe i 10 razy więcej się psują , w Polsce 2-3 szt się przegrzały , a ile jest sprzedane

a skąd wiadomo że 2-3 sztuki się przegrzały,jest to wada i widać że producent się nie przyłożył aby wyeliminować taką rzecz przed wypuszczeniem na rynek


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle było wymienionych na 2013r 1 dystrybutor w Polsce , a co do producenta to sami dobrze wiecie że 80 % części elektroniki to chiny w każdym sprzęcie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.