Skocz do zawartości
darekkuku

Słodkowodne , czemu nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na taką głębię standardowy wymiar baniaka nie wystarczy niestety.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego panuje opinia, że morszczyzna wymaga o wiele mniej wkładu pracy w codzienną obsługę baniaka niż w przypadku holendra

cudowne te realizacje z linka


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i koszty postawienia takiej bańki wcale nie są niższe niż solniczki tym bardzie jeżeli to w stylu Amano i na produktach ADA


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie takie akwaria sa strasznie sztuczne wole roslinniaki bardziej naturalne roslinne, albo juz konkretny biotop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam lasy w baniakach http://www.aquawiado...ask=view&id=428

Super, tylko smerfów brakuje ;). Swoją drogą, do tego to trzeba mieć rękę, ustawianie korali przy tym to jak zabawa w przedszkolaka...


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest gość z kulą na głowie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kombinowałam coś z mchem, ale ostatecznie pejzaż zamiast (smerfowego :blushing: ) lasu przypominał obrazek z pola bitwy. Nie mam ręki do wodnych roślin, pozostaje mi podziwiać dzieła innych. Tak więc pozostaje przy posolonym :smiling:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię akwaria typowo roślinne ,ale to już jest profanacją w mojej ocenie .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie profanacja tylko styl zwany "iwagumi" - niektore z tych baniakow sa przepiekne. Ale niektore faktycznie wygladaja sztucznie. Dla tych ktorym sie nie podoba polecam styl "ryuboku" - zdecydowanie bardziej naturalny ale rowniez rzucajacy na kolana :D

A i jeszcze jedno - jest taki fajny styl zwany "mizube" - i jesli kiedykolwiek wroce do slodkiej wody to wlasnie tego typu baniak bede stawial :D

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizube jest przepiękne ,taki styl preferuję :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się takie roślinniaki średnio podobają bo są sztuczne i tworzone na krótko, ale to kwestia gustu. Na takiej samej zasadzie większość z Was w ogóle nie bierze pod uwagę makroglonów w solniczkach, a mi się one podobają - kwestia co się komu podoba. Natomiast jeżeli chodzi o same akwaria słodkowodne to nie wyobrażam sobie nie mieć w domu słodkowodnego. Bardzo mi się podobają, też mają swój urok. Ja akurat nie mam holendra, choć roślin jest dużo. Słodkowodne też są fajne:)


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

i koszty postawienia takiej bańki wcale nie są niższe niż solniczki tym bardzie jeżeli to w stylu Amano i na produktach ADA

Wiele lat bawiłem się w akwarystykę roślinną. Do prowadzenia zbiornika wystarczy butla, komputer ph, dozownik CO2, lampa [wystarczą świetlówki 6500 K philipsa], symfonia złota [ 5 kg starczy na jakieś 20 lat] azotan amonu, fosforan potasu i chelat żelaza. Jak chcesz możesz to kupić za parę złotych w internecie albo w ładnym opakowaniu z ładnym logo za 50 tysięcy. Wybór należy do ciebie.

Tak samo jest w akwarystyce morskiej. Tyle że sprawa jest bardziej skomplikowana bo pierwiastków jest więcej.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten las,meksyk i ten pierwszy to jakiś fuc..ng amazing.

Jedno jest pewne że głębokość to podstawowy parametr w słodkim i słonym baniaku.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat bawiłem się w akwarystykę roślinną.

Witaj!

Trochę jestem w temacie i nie przypomina sobie Twoich akwariów. Proszę podlinkuj albo umieść jakieś zdjęcia.

Pozdawiam Mateusz89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założeniem Takashi Amano jest odzwierciedlenie naturalnego środowiska w akwarium czy to podwodnego czy lądowego i to co widzimy na zdjęciach z IAPLC to właśnie prawdziwy wycinek natury. Jeśli mowa o zbiornikach sztucznych czy kiczowatych to zobaczcie sobie niektóre akwaria Knotta


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założeniem Takashi Amano jest odzwierciedlenie naturalnego środowiska w akwarium czy to podwodnego czy lądowego i to co widzimy na zdjęciach z IAPLC to właśnie prawdziwy wycinek natury. Jeśli mowa o zbiornikach sztucznych czy kiczowatych to zobaczcie sobie niektóre akwaria Knotta

Noo tylko ze iwagumi iwagumi nie rowne. Agawy i meksyk boskie jako sztuka odzwierciedlenia natury ladowej, to drzewko czerwone z rotalli jesli dobrze widze niesamowite ale te zielone kule to nie wiem co to ma byc ;) Nie podoba mi sie w ogole. Osobiscie nie lubie tego stylu bo nijak nie kojarzy mi sie z naturalnym srodowiskiem podwodnym choc sa od tego wyjatki i sa baniaki zrobione w tym stylu przekozaczo. Ale preferuje ryuboku i mizube bo sa baaardziej naturalne a rownie jak nie bardziej piekne.

VDR by mobile


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się tym interesuję od pewnego czasu. Zakładając solniczkę zlikwidowałem słodkowodny baniak, ale z czasem słodka woda wróciła jak bumerang. Taki wodny dualizm:) Raz na jakiś czas robię jakieś akwarium na targi, więc dobrze mieć materiały i zielsko w pogotowiu. Oglądając co ludzie wyczyniają można dostać oczopląsu, szkoda tylko, że niektóre prace są delikatnie rzecz biorąc - przesadzone. Najbardziej podobają mi się baniaki w stylu ryuboku i takie też usiłuję z różnym skutkiem robić. Lubie jak w baniaku coś się dzieje i stawiam na różnorodność, której raczej brakuje w iwagumi. Obecnie planuję jakiś mały projekcik w jamniku 30l, ale czekam za lampą, więc jest lekka obsuwa. Dobrze, że jest więcej czasu na przemyślenie aranżu. Żeby nie być gołosłownym wrzucam fotki moich niektórych "dzieł". Szkoda, że aquascaping w wydaniu morskim jest praktycznie niemożliwy, ale może kiedyś z czasem uda mi się zrobić coś nietypowego :)

DSC03483_zps15e2bf6e.jpg

up7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne baniaczki :) Co za mech/rosline masz na pierwszym jako korone ? Na fonie slabo widsc :/ W zasadzie nozesz napisac co tam jest na dnie bo tylko eleocharis hydrocotyle (chyba) i rotale w tle tez chyba jako tako zgaduje ;)

VDR by mobile


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale jeszcze sporo pracy przede mną...najważniejsze, żeby nie wypaść z rytmu. Na korzeniu masz weeping moss, w tle ludwigia arcuata, flame moss i oroserpinaca palustris. Na dnie milimeter moss, hydrocotyle japan, mały eloś, staurogyne i echinodorus magdalensis. Jeszcze jakaś bucephalandra się znalazła, ale przez własną głupotę ją spaliłem easy carbo próbując pozbyć się jakiegoś glona. Nie mogę się już doczekać nowego baniaczka, bo rośliny do niego zbieram już od dłuższego czasu. Oby tylko nie skopać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.