Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Jak znosicie upierdliwych domowników :) jak Marudzą o Akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Babka stale marudzi że długo świeci się Akwarium że prąd ciągnie i tak w kółko a co ciekawe, nawet w Pracy była tak upierdliwa że została zamknięta aż się uspokoi "Kara Mustafa", ale cóż zrobić już jest takim wrednym typem że ze wszystkimi się kłóci i Rodzina ją łukiem omija z daleka :)

nie lubię takich ludzi co by chcieli żebyś pod ich dyktando chodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mają starsi ludzie, tez kiedys nimi bedziemy

albo sie wyprowadzisz, albo stopery w uszy, albo wezmiesz rachunek na prąd na klatę - wtedy babcia znajdzie sobie inny pretekst :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Babka stale marudzi że długo świeci się Akwarium że prąd ciągnie i tak w kółko a co ciekawe, nawet w Pracy była tak upierdliwa że została zamknięta aż się uspokoi "Kara Mustafa", ale cóż zrobić już jest takim wrednym typem że ze wszystkimi się kłóci i Rodzina ją łukiem omija z daleka :)

nie lubię takich ludzi co by chcieli żebyś pod ich dyktando chodził

To powiedz jej, że jak nie uspokoi się, to też zrobisz jej "Karę Mustafa", tylko tę drugą opcję - 3 renty Twoje :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie Babka stale marudzi że długo świeci się Akwarium że prąd ciągnie i tak w kółko a co ciekawe, nawet w Pracy była tak upierdliwa że została zamknięta aż się uspokoi "Kara Mustafa", ale cóż zrobić już jest takim wrednym typem że ze wszystkimi się kłóci i Rodzina ją łukiem omija z daleka :)

nie lubię takich ludzi co by chcieli żebyś pod ich dyktando chodził

Przepraszam ale nie rozumiem czym się chciałeś pochwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz jej, że jak nie uspokoi się, to też zrobisz jej "Karę Mustafa", tylko tę drugą opcję - 3 renty Twoje :p

Widzę że koleżanka dobrze "Kiepskich" ogląda hehe i tak mu Babka renty nie dała dostała 25 Lat ciężkich Robót na Drutach z możliwością zamiany na zapłatę 3 Rent, i jeszcze nawiały z innymi z paki, oni to mają pomysły pierwsze odcinki były świetne jak jeszcze reżyserem był Okił potem już się zaczęły psuć, ale odcinek który był numerem jeden to "Świnia w każdym domu" jak Kapustę na dywanie hodował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Także nie czaję tematu. Owszem rachunki za prąd przy morskim nie spadają tylko rosną ale to jest wiadome od początku i z grubsza jest do oszacowania Jeśli ktoś samemu nie płaci rachunków za prąd to logiczne, że trzeba PRZED założeniem takiego akwarium omówić to z osobą płacącą te rachunki. Nawet jak się jest "na swoim" to także wypadałoby omówić z żoną/mężem, partnerem/partnerką taki comiesięczny wzrost rachunków za prąd. Zwłaszcza, że jest to wzrost na stałe czyli do czasu posiadania akwarium morskiego. Jeśli te sprawy się załatwia w normalnym takim trybie to nie ma żadnego narzekania. Ale w sumie to słodkowodne akwarium tez bez prądu nie pociągnie. Grzałki, oświetlenie, system filtrowania a także coraz częściej techniki CO tez prąd pobierają. Ba u mnie nawet wszyscy są zachwyceni kawałkiem rafy i zarówno moja zona jak i najczęściej goście po wejściu do domu "zapychają" przedpokój i utykają w nim na kilka kilkanaście minut obserwując mój w sumie maleńki bo 112l skrawek rafy.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to nie ty placisz za prąd to przeproś babcie i postaraj sie zarobić na niego. Babcia nie ma powodu placic na twoje fanaberie.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że kiedyś Filozof grecki uważał że nastąpił upadek obyczajów młodzieży, bo ta wstając z piasku nie zacierała nogą śladów "swojego siedzenia" i odcisk ów pozostając raził innych.

A dziś - proszę bardzo "upierdliwy domownik" ... i to w kontekście kogo ?

Jakoś inaczej zostałem wychowany... proszę nie odpowiadaj, raczej nie będę dyskutował dalej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że Michał chyba w innym kontekście to napisał,może chodzi o to,że nie wszyscy tolerują nasze hobby,wydatki i próbują z tym walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jeśli budżet babci na akwarium nie traci a tylko jest jak pisze kolega to trzeba innym sposobem. Puścić jej najpierw Gdzie jest Nemo a potem 2 części Szczęki i zapowiedzieć ,że na razie ten pierwszy jest w baniaku ale jak nie przestanie to pojawi się rekin. A prościej dać babci inne zajęcie by nie miała czasu interesować się akwarium. Starsi ludzie się często nudzą dlatego czasami bywają dokuczliwi. A gdy dostają inne zajęcia to i m przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, ale jak babcia placi rachunki I wkurza sie na wnuka co rozlewa po chacie wode z podnian, to inna bajka ...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek miał na myśli wyszło mu tak sobie. Nawet jeśli ma wyjątkowo uciążliwą babcię, to forum chyba nie jest miejscem żeby w taki sposób o niej i innych rodzinnych zgrzytach opowiadać. Wystarczyło inaczej zadać pytanie...


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dokładnie tak. Temat sam w sobie jest ciekawy i porusza ciekawy problem akceptacji naszego jednak trochę skomplikowanego hobby przez innych domowników, ale już chyba gdzieś był podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mój domownik nie marudzi ale pierwsza rzecz jak wchodzą znajomi to jest ale zajeb...te a drugie o kur.... ile to prądu wcina .

Nikt mi kasy na to nie daje więc jest ok.

Zawsze chciałem mieć i mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Babka stale marudzi że długo świeci się Akwarium że prąd ciągnie i tak w kółko a co ciekawe, nawet w Pracy była tak upierdliwa że została zamknięta aż się uspokoi "Kara Mustafa", ale cóż zrobić już jest takim wrednym typem że ze wszystkimi się kłóci i Rodzina ją łukiem omija z daleka :)

nie lubię takich ludzi co by chcieli żebyś pod ich dyktando chodził

Problem pewnie leży w tym że nie przekazano,nauczono Cię miłości-szacunku do starszych osób i dlatego nie widzisz co robisz :(

a skoro na forum smarujesz na swoją babcię to chyba jesteś gorszy od babci :(


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miłość i szacunek to trzeba sobie zapracować, to ,że ktoś ma sporo lat nie oznacza,że mu się to należy z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z babcią już miał kiedyś zatargi . Chyba chodziło wtedy o skałe jak dobrze pamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja skieruję dyskusję na trochę inne tory, bo coś się rozmowa nie klei - jak przekonać domowników, że pora pożegnać się z Dori i znaleźć jej większy domek? A żona i dzieci nie wyobrażają sobie akwarium bez tego urwisa...

P.S. Jak ktoś nie wie, gdzie jest Nemo - chodzi o Hepatusa


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy w sobotę na kolacji szefa mojej żony. Jego żona tuz po wejściu przywarła do akwarium i ze 30 minut jej o nim opowiadałem - od tej pory dla mojej akwarium morskie to super sprawa :)

Wcześniej tez było tolerowane ale raczej jak nieszkodliwe dziwactwo.

P.

Sorry jeżeli nie w temacie bo miało być o upierdliwych.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc to nie wiemy jaka naprawdę jest sytuacja,lecz na nie korzyść autora wątku przemawia sam fakt nie płacenia za prąd... :dizzy: W końcu to jest Michała "majdan" a nie Babci...

Co do "upierdliwych domowników" to moja Najdroższa z początku bardzo sceptycznie podchodziła do tematu solniczki... :wallbash: (delikatnie to ująłem) :evil: Lecz po zobaczeniu paru zbiorników life widzę, że "mięknie" :animier::yes

Pozdrawiam.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miłość i szacunek to trzeba sobie zapracować, to ,że ktoś ma sporo lat nie oznacza,że mu się to należy z automatu.

Rozumiem, że wychowanie Ciebie lub Twoich rosziców (w przypadku babci) to jeszcze za mało?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moich rodziców i moje babcie szanuję za to że są dobrymi i wartościowymi ludźmi a nie za to ile mają lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za malo? Ba...

Ja sie zastanawiam czym kolega Marcin1982 zasluzyl (zapracowal) sobie na milosc po urodzinach, pewnie sie czyms wykazal. Robil pachnace kupki I nie plakal...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam nikogo, bo nikogo nie znam na tyle bym mógł go ocenić.

Nie oceniam nikogo, bo nikt mi nie dał takiego prawa do oceny innych.

Mój post ma wywołać jedyne w nas wszystkich refleksje nad sobą.

Jeśli ktoś poczuł się urażony, to przepraszam ale tym bardziej znaczy że cytat dotyczy jego samego.

@Krzysiek, ten cytat do mnie też się odnosi.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.