Skocz do zawartości
Jimbim

Nano rafka Jimbim'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam na imię Łukasz chciałbym zaprezentować moje pierwsze morskie akwarium. Na początek jest małe 35x35x35 jednak może za jakiś czas jak wszystko będzie szło dobrze może stanąć większy zbiornik.

Mój setup:

1. Akwarium opti 35x35x35

2. Kaskada FZN-3 (siporax 700g + phosguard 150g + purigen 70g)

3. Grzałka Easyheater 50W w kaskadzie

4. Cyrkulator Koralia Nano 900

5. Lampa LED DIY 27W (4x XTE RB 452-455nm 550mW + 2x CW XPG 139lm 0D 7100-7600K + 2x Blue XPE 45,7lm B6 + 1x Blue XPE 45,7lm B6 jako nocne)

6. Woda na bazie soli Instant Ocean

7. Bakterie BioDigest (1 ampułka na start)

8. LR ok. 7,5kg

9. LS ok. 3kg

10. Filtr RO+DI

11. Testy No2 No3 (Sera) Ca Mg PO4 (Salifert)

12. Hydrometr + termometr

Planowana fauna (po okresie dojrzewania dodawana stopniowo):

1. Amphiprion Ocellaris x 2szt

2. Lysmanta Amboinensis x 2szt

3. Snail Turbo Bruneus x 2szt

4. Snail Nassarius Sp x 1szt

Planowana flora:

1. Clavularia

2. Briareum

3. Lobophyton

4. Zoa

5. Xenia

6. Rhodactis

7. Tubipora

8. Ricordea florida

9. Euphilia

+ ewentualnie to co wyrośnie ze skały i może jakiś ukwiał dla błazeneków

Akwarium zostało zalane świeżą wodą RO+DI na soli IO 22.01.2014r nie było oświetlane do momentu włożenia skały tj. 01.02.2014r. Po włożeniu skały i wlaniu bakterii oświetlenie pracuje 6h od 14-20. Na dzień dzisiejszy parametry jak w stopce resztę testów zrobię za jakieś 2-3tyg. Za kilka dni odessane zostaną resztki które wypadły ze skały i dosypany zostanie piasek Nature’s Ocean Bio-Activ Live Argonit w ilości ok. 3kg. Po podłączeniu oświetlenia okazało się, że lampa musi zawisnąć na wysokości 10cm nad akwarium, gdyż nie doświetlone są boki. Na ta chwilę dopóki nie przerobię mocowania lampy za dystanse służą klocki lego mojego syna. Jak parametry będą pozwalały dołączy ekipa sprzątająca a za jakiś czas błazenki. Poniżej fotki nie najlepszej jakości bo z telefonu ale aparatem kompaktowym w ogóle nie umiem zrobić fotki. W miarę postępów będę aktualizował wątek. Proszę o cenne uwagi i porady.

post-18338-0-19997300-1391362112_thumb.jpg

post-18338-0-92374200-1391362121_thumb.jpg


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogłeś na start dodać 20% wody z działającego zbiornika, szybsze dojrzewanie w akwarium.

Witamy kolejnego morszczuka.

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś na start dodać 20% wody z działającego zbiornika

Chciałem dać 100% ale nikt z okolic Bełchatowa mi nie odpisał i zmuszony byłem wystartować na świeżej bo miałem termin wyjazdu po skałę do Zabrza sztywny bo wracałem z gór.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogłeś na start dodać 20% wody z działającego zbiornika, szybsze dojrzewanie w akwarium.

Witamy kolejnego morszczuka.

Pozdrawiam

dodo

Moze sie czepiam ale morszczak nie popelnil by takich "bykow", a ty powinienes je zauwazyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie pustawo, ale jak widze plany są :)

ps. Twoja "flora" to tak naprawdę też fauna ;)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Łukaszu :)

Od początku...

Jeśli chodzi o światło to zdecydowanie przekombinowałeś ;) w zupełności wystarczyła by Ci kombinacja CW + RB - łamanie tego jeszcze innymi niebieskimi tylko psuje efekt RB niestety. Nocne fajnie wygląda jak zostawisz sobie RB na np 3% i jest bajka ewentualnie dodajesz jedną diodę UV i wtedy masz kosmiczna bajkę ;)

Na razie białe światło możesz sobie darować i jechać tylko na niebieskim.

Skałę niestety masz raczej mało ustawną ciężko Ci będzie obkleić ja fajnie koralami

phosguard + purigen - to też Ci nie jest na razie potrzebne

Testy raczej saliferta bym polecał

No i co tam dalej... Witaj w klubie i powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek S - plany są zobaczymy co z tego wyjdzie

Walker - co do światła to duzo czytałem i tak sporo osób ma więc i ja się zdecydowałem, skała niestety była tylko taka lub same małe kawałki może jakoś uda mi się ją zagospodarować, co do testów to ze słodkiego mam no2 no3 bo mam prawie całe reszte dokupiłem saliferta a purigen i phosguard też miałem na razie nie wsadzać ale doszedłem do wniosku że niech już będą jak wrazie nimca ;)


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 4

Wczoraj dosypany został piasek miało być 3kg ale jednak weszło 4,5kg bo było go mało. Woda zrobiła się mleczna i do kaskady doszła flizelina filtracyjna. Dziś po wyklarowaniu się wody przestawiłem skałę i myślę że na tą chwilę to jej finalne ułożenie, które przedstawiam poniżej:

Ps. Ścianka tylna i prawa boczna nie będą czyszczone dlatego na boku skałka do nich dotyka.

post-18338-0-60935500-1391542476_thumb.jpg

post-18338-0-08655000-1391542482_thumb.jpg


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 10

Na dzień dzisiejszy nie za wiele się zmieniło w akwarium po za faktem, iż zaczęło się dojrzewanie co widać po zmienieniu koloru przez skałę, która z białej zrobiła się kawowa miejscami bordowa i zielonkawa oraz wyszło trochę jak sądzę trawek (Halophila decipiens). Widać także kilka jakichś nitek (ok 0,1mm grubości) zazwyczaj w nocy, które wychodzą z otworków w skale tak na ok 2-3cm i wiją się nad skałą po czym gdy zapale światło szybko się chowają. Skała trafiła się mało bogata w życie ale może i lepiej chociaż dobiorę sobie obsadę jak uważam i nie będzie problemu z niechcianymi gośćmi. Dziś zwiększyłem czas naświetlania z 6 do 7h (co 10dni będę dodawał po 1h aż do 12h) nocnego na razie nie włączam w ogóle oraz wymieniłem flizelinę filtracyjną na nową (dodam, że była nieźle zabrudzona). W tym tygodniu zrobię testy zobaczymy jak tam reszta parametrów. Kilka dni temu zrobiłem sobie auto dolewkę z kroplówki i 2l pojemnika pcv, która sprawuje się idealnie i wystarcza na 5dni (oczywiście po dobraniu odpowiedniej ilości dolewanej wody). Bardzo ciężko zrobić przy moim oświetleniu dobre zdjęcie gdyż aparatem kompaktowym (SONY DSC-W150) jest to niemożliwe wszystko wychodzi niebieskie natomiast telefonem (SAMSUNG CORE) jest niewiele lepiej ale coś tam widać. Poniżej przedstawiam to co udało mi się zrobić. Gdyby ktoś mógł może coś podpowiedzieć co zrobić żeby fotki byłyby lepsze bardzo proszę o podpowiedz.

post-18338-0-16516500-1392056350_thumb.jpg


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie zapowiada zbiornik, ja tez mam 30 aqaela juz ponad sto dni- cierpliwości życze. Zacznij prowadzić dziennik to ci bardzo pomoze w prowadzeniu zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "autodolewka" po prostu kapie cały czas, czy ma jakiś "zawór" grawitacyjny/elektryczny?

Co do zdjęć - zobacz czy możesz w aparacie ustawić balans bieli. Jeśli tak to popróbuj różnych ustawień - a najlepiej pewnie będzie ręcznie ustawić temperaturę na max.

Jeśli nie to zobaczy czy możesz robić w RAW czy tylko JPG. Jeśli możesz w RAW, to rób w RAW i potem wywołaj tego RAW na kompie z odpowiednim balansem bieli. Jeśli tylko w JPG to też możesz poprawić balans bieli (np. w gimp-ie), ale stracisz nieco na jakości.

To tak w skrócie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "autodolewka" po prostu kapie cały czas, czy ma jakiś "zawór" grawitacyjny/elektryczny?

Po prostu sobie kapie i co 6 dni zalewam 2 litry wody i znów mam prawie tydzień spokoju z dolewkami. Mała i tania rzecz a cieszy :thumbsup:

A co do aparatu to jak dam balans na max tzn na +2 to też zdjęcia nędzne wychodzą :veryangry:


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to powinieneś mieć raczej coś co wygląda jak "9000K".

+2 to pewnie jakaś modyfikacja jakiegoś profilu typu "dzienne"... Może tak być, że nie ma pełnego manuala w kompakcie :) Nie wiem, bo tak na prawdę to nigdy żadnego kompaktu nie miałem.

Ja jakoś bym nie ufał takiej dolewce :D Ale opisuj jak działa. Szczególnie jak się zmieni nieco pogoda. Może się przekonam z czasem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa od 11dni i wszystko z poziomem jest ok temp. w mieszkaniu 20'C (nie waha się bo mieszkam w bloku)pewnie przy 21-22'C latem będe musiał troszke zwiększyć kropelkowanie ale to żaden problem. A budowa jest prosta jak budowa cepa kupujesz w aptece zestaw do transfuzji krwi (1,5PLN) i do tego jakiś pojemnik zamykany PCV ja mam taki 2litry (12PLN) musisz sprawdzić ile wody ci paruje na 24h (u mnie ok 350ml) przeliczasz 24h na sekundy dzielisz przez ilość płynu odparowanego i wychodzi ci ile na 1sec. kapie wody i tak dobierasz ile musi ci podać kropel np. na 10minut otrzymaną ilość sprawdzasz aż do uzyskania zadawalającego wyniku. Umnie wyszło ok 2,5ml/10min i stan wody od 11 dni się nie zmienił. Oczywiście zaczynasz wkraplanie jak wode masz uzupełnioną do ustalonego poziomu. Jak będe w domu to wrzuce fotkę jak to wygląda ale uważam że po opisie wszystko powinno być jasne :thumbsup:


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taką dolewkę, fajna sprawa :) musiałbym znów ją sobie zrobić :D

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taką dolewkę, fajna sprawa :) musiałbym znów ją sobie zrobić :D

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka

Prosta rzecz a cieszy :thumbup:

Dzień 15

W akwarium trwa dojrzewanie skała robi się coraz brazowsza i wychodzą pojedyncze glony nitowe dziś zrobiłem pierwsze pełne testy i wyszło tak:

1. zasolenie = 1024

2. temp. = 25

3. ph = 8 (sera)

4. kh = 7 (sera)

5. no2 = 0 (sera)

6. no3 = 0 (sera)

7. Mg = 1450 (salifert)

8. Ca = 470 (salifert)

9. Po4 = 0 (salifert)

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dojrzewanie pełną gębą się zaczyna ;)

Ja teraz czekam na to u siebie :D

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 22

W akwarium trwa dojrzewanie skała zrobiła się brązowa od okrzemek i gdzie nie gdzie są falujące glony brązowe, trochę trawek i glonów zielonych i piasek też troszkę zrobił się brązowy. Dodałem kolejną godzinkę do oświetlenia czyli świecę od 15-22 nie robię żadnych podmian tylko dolewka RO. Ze skały wyszło kilka rurówek no i oczywiście niechciany gość w postaci Aiptasi mała ale niestety jest (niebawem mam nadzieje zjedzą ją krewetki). Testy będę robił co 2 tyg. jak wszystko będzie ok to za jakiś miesiąc wpuszczę ekipę czyszczącą :thumbup:


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 31

Akwarium ma się dobrze a zwłaszcza długie glony zielone i brązowe, okrzemki widzę, że stanęły w miejscu natomiast miejscami na piasku rosną łączki brązowych glonów nitkowych. Wobec powyższego chyba czas niebawem pomyśleć o ekipie czyszczącej. Na szybach mnóstwo szybko poruszających się białych robaczków i kilka maleńkich meduzek wielkości 1-2mm. Skała robi się w kilku miejscach fioletowo-bordowa oraz wychodzi z niej coraz więcej rurówek. Światło świeci się już 8h od 14-22 i dalej zamierzam co 10 dni dodawać po 1h aż do docelowych 12h. Dziś zrobiłem testy wygląda to tak jak w stopce także planuje w tym tygodniu wsadzić do akwa na próbę jakieś małe szczepki miękasów (btw mam nadzieje, że ktoś może się podzieli jakimiś szczepkami w mojej okolicy). Poniżej kilka słabych fotek (kolorki duzo bardziej żywsze) bo moim aparatem nic lepszego nie zrobię. Za jakiś czas wpadnie do mnie kolega z lustrzanką to cykniemy może lepsze fotki. Po za tym moja lampa LED spisuje się bardzo dobrze w ogóle się nie grzeje a światełko jest przyjemnie niebieskie no i te blinki :clap:, auto dolewka z kroplówki także działa bez zarzutu także na tą chwilę wszystko jest :thumbup: Po za tym małżonce się coraz bardziej podoba akwarium tylko ciągle pyta kiedy wreszcie coś żywego trafi na naszą małą rafkę także czas coś z tym zrobić oczywiście bez pospiechu i zbyt dużej ilości na raz. :animier:

post-18338-0-27013800-1393873107_thumb.jpg

post-18338-0-46077700-1393873127_thumb.jpg

post-18338-0-77598500-1393873215_thumb.jpg

post-18338-0-96885700-1393873293_thumb.jpg


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś małego miękasa mogłeś już włożyć :)

Ja w zasadzie od samego startu miałem favię i zoa - przetrwały trudne początki, łącznie z moimi kombinacjami z zasoleniem ;). Ty już masz chyba wszystko w miarę ustabilizowane.

Te zielone glony bym wyrwał/odessał tyle co się da łatwo.

Oczywiście weź na mnie poprawkę - ja też dopiero zaczynam :)

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś małego miękasa mogłeś już włożyć :)

Niebawem będzie! A co glonów to ślimaki i krewetki z nimi zrobią porządek wole za dużo łapek do akwa nie wsadzać niech działa natura sama :wine:


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie podmiany wody wprowadziłem do akwa 3 korale i krabika aby pozbyć się glonów po dojrzewaniu, to zacząć podmieniać wodę co tydzień po 5% czy dopóki parametry ok to nic nie robić.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 44

Witam wszystkich w akwarium dalej trwa dojrzewanie niewielki wysyp okrzemek odpuścił bardzo szybko, glony zielone stają się coraz mniej zielone a bardziej brązowe. Skała w kilku miejscach staje się bordowa, wyniki dzisiejszych testów w stopce także nie zapeszając wszystko idzie w dobrą stronę. Biorąc pod uwagę wyniki testów postanowiłem akwarium zasiedlić na próbę jakimś życiem tak więc kilkanaście dni temu dzięki uprzejmości kolegi K_bad do akwarium trafiła: Xenia, Capnella i Clavularia oraz krabik Elegans. Korale i krabik zniosły przeprowadzkę b.dobrze no może oprócz Xenii, która odżyła dopiero po samoistnym przyczepieniu się do skały. Korale przez noc doszły do siebie i rano już ładnie się napompowały natomiast krabik ruszył do oczyszczania skał z glonów nitkowych. Jego zapał nie był jednak długotrwały gdyż ostatnio mało co go widuje gdyż cały czas siedzi w jamce w skale. Na dniach planuję zrobić 5% podmianki gdyż część wody poszła do śmieci razem z flizeliną i przeczyścić wkłady kaskady i cyrkulator, które to od początku nie były tykane poza wymianą co tydzień flizeliny filtracyjnej. Po za tym planuje zakupić kilka ślimaków czyszczących aby zrobiły porządek z glonami nitkowymi i odświeżały piasek no i oczywiście jeżeli parametry będą pozwalały będę zasiedlał akwarium nowymi koralami (btw może ktoś w okolicy ma jakieś szczepki na zbyciu). Dzięki odwiedzinom mojego kolegi z lepszym aparatem poniżej kilka fotek z dnia dzisiejszego :thumbup:jednak bez obiektywu macro i tak fotki nie najlepsze ale chociaż widać w miarę naturalne kolory!

post-18338-0-79406800-1394997453_thumb.jpg

post-18338-0-61512200-1394997462_thumb.jpg

post-18338-0-82098100-1394997652_thumb.jpg

post-18338-0-61927000-1394997661_thumb.jpg

post-18338-0-02382800-1394997697_thumb.jpg

post-18338-0-23165900-1394997905_thumb.jpg

post-18338-0-78853400-1394998206_thumb.jpg


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być pomógł troszkę naturze wyciągając ten kawałek z przodu i szorując go w wodzie z podmianki :thumbup:


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 62

Witam wszystkich dawno nic nie pisałem ale też zbyt wiele się nie dzieje w moim akwarium. Parametry wody jak w stopce czyli wszystko w porządku, we wtorek byłem w SeaWorld na zakupach i do akwarium trafił spory ślimak glono żerny niestety oszołomiony ilością życia jakie oferują zapomniałem zapytać jaki to rodzaj ale po przeszukaniu internetu najbardziej przypomina Margarite, ponadto zakupiłem małą szcepkę: Euphili Paradivisa, Caulastrei Furkata Yellow i Zoa Fluo Orange, które bardzo spodobały się żonie i faktycznie przy oświetleniu nocnym świecą super. Po aklimatyzacji wszystkie zwierzaczki trafiły do akwa jednak małą przygodę zaliczył ślimak, którego to skorupą zainteresował się Calcinus i gdyby nie moja reakcja i rozdzielenie ich nie wiem czy by przeżył do dnia następnego. Krabik dostał nowe lokum z muszli, które dostałem z Chorwacji i teraz nawet bardziej ochoczo niż ślimak zaczął objadać skałki z glonów. Euphilia jest malutka ale następnego dnia już ładnie się napompowała a Caulastrea wieczorem pięknie rozkłada swoje polipy dzięki nim do akwa trafiło troszkę koloru. W sobotę zrobiłem pierwszą podmiankę ok 3litry i dolałem 0,2ml bakterii. Wszystko po podmiance wygląda ok teraz czekam aż jegomoście oczyszczą skałę i szyby z glonów. Mam pytanie odnośnie Capnelli bo mam ja na podstawce ale ona w połowie swojej nogi przyrosła do skałki czy mogę ją odciąć poniżej przyrośniętej części do skały i usunąć resztę ?? i czy z tej odciętej części na podstawce coś wyrośnie czy ją oczyścić i wyjąć ?? Ponadto wczoraj wieczorem widziałem w nurcie jak pływa wylinka wielkości 5mm i wyglądem przypomina malutka szczypawkę lub malutką krewetkę sam nie wiem co to jest i gdzie jest bo nie widziałem nic a często nocą podpatruje co się dzieje w akwa. Na tą chwilę to wszystko poniżej kilka fotek nowych lokatorów. :clap:

post-18338-0-47403600-1396548492_thumb.jpg

post-18338-0-90901400-1396548498_thumb.jpg

post-18338-0-61368400-1396548504_thumb.jpg

post-18338-0-25797200-1396548510_thumb.jpg

post-18338-0-89335600-1396548518_thumb.jpg


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.