Skocz do zawartości
dany

Chelmon rostratus (kompilacja luft)

Chelmon (ankieta anonimowa)  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twój rekord w posiadaniu/utrzymaniu Chelmona

    • Pad? nied?ugo po zakupie
      10
    • Oko?o miesi?ca
      14
    • Do 3 miesi?cy
      13
    • 3-6 miesi?cy
      6
    • Oko?o roku
      22
    • powy?ej 2 lat
      14
    • 3 lat
      3
    • kilka lat
      9
    • inne/nie mialam/em jeszcze chelmona
      46


Rekomendowane odpowiedzi

Mi gość opisywał, jak to miał z chelmonami. Póki kupował jednego padały, jak kupował 2-3 , żyły bez problemu.

Teraz w akwarium 1200 litrów ma 4 sztuki, dwie sztuki żyją mu już 5 latek.

Mówił że są wybredne, ale nie nienawidzą samotności, z żalu potrafią nie jeść.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w każdej tezie jest mniej lub więcej prawdy. Mój żyje u mnie ok 2 lata. Za podstawę przy wprowadzaniu tej ryby uważam sporo zasiedlonej skały. To pozwoli mu przetrwać 1wsze dni potem kiedy ogołoci skałę z przysmaków "powinien" przestawić się na mrożonki. U mnie np. szaleje za solowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja podzielę się spostrzeżeniami mam chelmona od 18 miesięcy kupiony w e-rybce jadł na sklepie mrożonki .Po przywiezieniu do domu i wpuszczeniu zapomniał jak się wcina skubał trochę ruruwek które były później już nie było nie jadł już nic chudł spisałem go na straty i w tym czasie musiałem wyjechać akwarium przejęła żona na czas mojej nie obecności . Po przyjeździe do domu chelmon pływa tłuściutki a żona do mnie coś ci pokarze bierze zamrożona kostkę jedzenia wkłada rękę do akwarium a tam chelmon sobie skubie z ręki jedzonko szok . W sumie koszta które ponieśli moi przedmówcy były podobne nie inwestowałem w ryby ale żonie za to musiałem coś kupić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz do sukcesu w przypadku Chelmona to żywe ostrygi, najlepiej co kilka dni żeby też chciał coś innego spróbować bo w innym wypadku na nic innego nie spojrzy podobnie i inne Ryby w Akwarium, :) i ten sposób można próbować w przypadku Ryb które korale skubią ale tu nie ma pewności że przestaną pomimo obecności smakowitego kąska :)

371363661_5_1000x700_telewizor-samsung-idealny-na-dzialke-lodzkie.jpg

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gość opisywał, jak to miał z chelmonami. Póki kupował jednego padały, jak kupował 2-3 , żyły bez problemu.

Teraz w akwarium 1200 litrów ma 4 sztuki, dwie sztuki żyją mu już 5 latek.

Mówił że są wybredne, ale nie nienawidzą samotności, z żalu potrafią nie jeść.

Nie wierz we wszystko co Ci powiedzą to co piszesz to moim zdaniem wcisnął Ci bajki na resorach

Wiem coś niecoś na ten temat

DSC1761

DSC1758

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom_killer - dobrze teraz chelmon był opisany w czasopiśmie KORAL.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak swojego karmie mrozonkimi to nawet pomp cyrkulację ch nie wyłączam. wszystko sobie sam z toni wylapuje plus cały dzień sobie w skalach buszuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak swojego karmie mrozonkimi to nawet pomp cyrkulację ch nie wyłączam. wszystko sobie sam z toni wylapuje plus cały dzień sobie w skalach buszuje :D

I to jest zdrowe podejście, moim zdaniem

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze wywołałem nowa dyskusje na ten temat, ale uważam ze każda rozsądna wskazówka może uratować nie jednego Chelmona- Warunkiem bezwzględnym jest to żeby coś było na skale- inaczej nie przeżyje więcej niż kilka dni... poniżej Update:

Zawsze podaje zmieszane larwy komara (Fot w załączniku) razem z mysis lub artemia. Wczoraj zaczął polować na wszystko :) myśle ze około tygodnia będę mieszał pokarmy żywy i mrożony. Później powinien starczyć tylko mrozony :))

9a9accaf5f65f21a5dfb9b8da0cf41f8.png

Dodatkowo mam problem z Moim Chelmonem, ponieważ dzisiaj zauważyłem u niego dziwne wąsy. Ale nie chcem opisywać tego tutaj. Założę post i dodam link żeby nie odchodzić w rym poście od tematu...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do wąsów chelmona: http://nano-reef.pl/topic/88819-chelmon-dziwne-wasy/

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dziś skończył się żywy pokarm...Chelmon dostał tylko mrożonki- NIC NIE RUSZYŁ ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Chelmon rostratus plywał 5 minut i padł Drugie podejście pływał 2 miesiące wyjadł co miał ze skały mrożonek nie ruszał inne ryby były zawsze szybsze od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest chudy to nie będzie myślał o jedzeniu mrożonek, musisz go skusić doniczkowcem. Jak zacznie go jeść i go podkarmisz z biegiem czasu zacznie jeść to co inne ryby. Na samej skale się nie utrzyma. Ja swojemu daję co trzeci dzień surowe mule. Uważam że same mrożonki to za mało dla niego.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.