Skocz do zawartości
rafal83

Podlaczenie filtra RO w domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W jaki sposob macie podlaczony filtr RO w domu?

Ja dzis odwiedzilem wszystkie sklepy hydrauliczne i nie moge nic znalezc zeby podpiac filtr pod kran lub weza przysznicowego. Bardziej interesuje mnie tymczasowa instalacja. Pomalu kompletuje wyposazenie mojej malej solniczki (63l - 60x30x35).

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam


b7d46e6f92fc68c84a5dc1d515910e5eu1129a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybkiego

http://www.woda.com....-przylacza-wody

ale radzę użyć wujka googla do szukania. np: filtr ro nano-reef

Edytowane przez kaer (wyświetl historię edycji)

start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do pierwszego lepszego sklepu z akcesoriami sanitarnymi i wyjaśnij o co Ci chodzi.Ja ze względu na małą łazienkę w bloku nie miałem gdzie na stałe umieścić zestaw RO Di więc najzwyczajniej w świecie podłączałem go w wannie pod wąż prysznicowy.Urabiałem zawsze taką ilość że na miesiąc starczało.Tylko trzeba pamiętać aby po użyciu wszystkie wkłady były zalane wodą.No i druga sprawa pierwsze kilka litrów zlewa się do ścieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisal mam podłączone zaraz przed spluczką :D z węża do trójnika na ro i do spłuczki bezpośrednio.

W zał. zdjęcie jak to wygląda.

post-16868-0-19110200-1391714531_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie tak jak koledzy wyżej :) . Sam mam tak podłączone i nie narzekam , a filtr leży sobie za spłuczką i nikomu nie wadzi .

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy w wersji "blokowej" jest wariant w szafce pod zlewem w kuchni - montujesz trójnik z zaworkiem do osmozy przed wężykiem do kranu (nowe instalacje, z baterią w zlewie) a zrzut ścieku - nawiercasz rurkę kanalizacyjną od spustu ze zlewu i elegancko na specjalnej opasce montujesz wężyk odpadu. Prowizorki dość długo wytrzymują, więc lepiej zrobić raz a porządnie. Chyba, że masz full media za ścianą to robisz przewiert i np. automatyczna podmianka ;) Ale to ma sens przy większych baniakach, tak od 200 litrów wzwyż.

post-11401-0-22799600-1391746320_thumb.jpg

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak u kolegi wyżej, schowane pod zlewem nic nie widać i cały czas podłączone kiedy chcę to puszczam i leci :)


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje.

Sent from my iPhone using Tapatalk


b7d46e6f92fc68c84a5dc1d515910e5eu1129a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.