Skocz do zawartości
qrec1

Pompa obiegowa Jebao czy AquaNova

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, gdzie można kupić jebao DC6000 w Polsce (sklep internetowy)? bo ze swoją NJ4500 nie mogę sobie poradzić z przekazywaniem drgań i ogólnym hałasowaniem.


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mslawek jak Ci się sprawuje WhiteSkim200? Nie jest głośny?

Zastanawiam się właśnie między WhiteSkim200 a ATI 250i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Miła koleżanko :)

Ci3chy:

Fajny odpieniacz (ma kopa), ja jeszcze nie mam wprawy i ciężko mi ustawić pianę (akwa jeszcze niezasiedlone więc pewnie dlatego). Pompa chodzi ciszej niż NJ4500 (brak drgań), ale specyficznie świszczy (taka specyfika pompy - coś z aquanova, nie wiem która dokładnie), no i chcę podłączyć sobie wężyki pod tłumik zasysanego powietrza bo delikatnie słychać, ale u kolegi w oryginalnym BK200 też tak jest. Jak się na niego zdecydujesz to nie rób komory dla niego wyższej niż 21cm (ja mam 22cm i musiałem go podnieść żeby uzyskać suchą pianę). Sam odpieniacz o.k.

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"!

Edytowane przez Debora (wyświetl historię edycji)

Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedna uwagę co do całego tematu moim zdaniem Aqua nova i Jebao to to samo wystarczy przejrzeć katalog produktów Jebao ,jakies dziwne to podobieństwo;)zaczynajac od filtrów kubelkowych na pompach kończąc , różnią sie jedynie naklejką. Ale cóż moge sie mylić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedesa też potrafią podrobić :) jakoś mnie to nie dziwi:)


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DC6000 i jestem zadowolony, polecam :thumbup:


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież mam jebao,dc 6000 dc 12000 i wp 40 i planuje dokupić ta najmniejsza dc3000 do kręcenia paletami ,wszystko prosto od chińczyka i jestem mega zadowolony.A to ze ktoś wymyślił sobie w PL dobry biznes, chwała mu za to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy jak wylaczymy pompe jebao dc i wlaczymy ponownie to zapamietuje na jakiej mocy chodzila po ponownym starcie? czy startuje na maxa czy tam minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapamiętuje :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, jaką prędkość domyślną ma ta pompa ? Bo chcę kupić DC 6000 bo będę zmieniał zbiornik na większy, ale nie wiem czy nie grozi mi przelanie obecnego akwarium 200 L. Jeśli po "restarcie" elektroniki zaczyna od min i na nim pozostaje to nie ma problemu. Jak się zachowuje pompa po dłuższym braku prądu ?


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , podpinam się pod temat aby nie zaśmiecać forum . Chce kupić od jednego z forumowiczów body odpieniacza Beast 1200 . Potrzebuje go do kostki 250 L , jaką pompe mam zastosować do tego odpieniacza ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego i pompa w nim to Jebao DC3000.

Tez w kostce coś około 250l

post-10664-1394020737,15_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matchek: chyba nie ma domyślnej prędkości. To ty decydujesz o wydajności. pompę dobierz do hydrauliki i szerokości komina jaki masz tam zamiar mieć. Pompa po restarcie np. Po karmieniu wraca do prędkości sprzed restartu. Jak jest po dłuższym odcięciu zasilania to nie wiem.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkości domyślnej nie ma, ma tylko nazwijmy prędkość "najmniejszą" około 1800 L/h na najmniejszym biegu. Po wyłączeniu prądu sterownik wraca do ustawienia jakie było wcześniej. Ja najdłużej pompkę pozbawiłem prądu na jakieś 50 minut podczas poprawiania hydrauliki i wszystko było ok (ustawienia były zapamiętane)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pompa (DC6000) pracuje już u mnie, Marcin wysłał wręcz natychmiast - polecam. Na pierwszy rzut oka i ucha to znacznie lepsza niż NJ4500 - nie drży więc nie powoduje hałasu od drgań, jestem zadowolony.

Wydajność podobna do NJ4500 (nie idealnie ale zbliżony przepływ, zmierzone nie ruszając zaworu na zrzucie) na 4 z 6 biegów. Szukałem jakie są przepływy od ustawionego biegu i znalazłem tylko na zagranicznym forum:

  • 6 speed settings - 100%, 90%, 85%, 80%, 70% and 60% - setting is retained if power is lost.

czy ktoś może potwierdzić powyższe?

Edytowane przez mslawek (wyświetl historię edycji)

Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mam i ja DC6000 ale żeby zupełnie niesłyszalna była to nie powiem. Na bank jest cichsza od mojego BK200 Internal ale po wyłączeniu innych pomp w sumpie swoją sztukę słyszę. Nie jest to buczenie ale taki jakby niski świst turbiny/sprężarki itp. Ma ktoś w Lublinie ją zainstalowaną żebym mógł nausznie porównać swoją i jakąś inną? Skoczek - może wpadłbyś do mnie i posłuchał mojej. Jest cicha - fakt ale żeby niesłyszalna to nie mogę powiedzieć...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność podobna do NJ4500 (nie idealnie ale zbliżony przepływ, zmierzone nie ruszając zaworu na zrzucie) na 4 z 6 biegów.

Czyli rozumie że na czwartym biegu wydajność tej pompy jest prawie taka sama jak NJ4500 ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie - tak.


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mam i ja DC6000 ale żeby zupełnie niesłyszalna była to nie powiem. Na bank jest cichsza od mojego BK200 Internal ale po wyłączeniu innych pomp w sumpie swoją sztukę słyszę. Nie jest to buczenie ale taki jakby niski świst turbiny/sprężarki itp. Ma ktoś w Lublinie ją zainstalowaną żebym mógł nausznie porównać swoją i jakąś inną? Skoczek - może wpadłbyś do mnie i posłuchał mojej. Jest cicha - fakt ale żeby niesłyszalna to nie mogę powiedzieć...

Mam 12K i efekty dźwiękowe takie same słychać jak gdyby taki pisk/świst - jest dosyć głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek - może wpadłbyś do mnie i posłuchał mojej. Jest cicha - fakt ale żeby niesłyszalna to nie mogę powiedzieć...

Spoko Qlfon, już jestem w 95% zdrowy (jutro mnie wyleczycie na piwku :wine: ) i w sobotę mogę wpaść na "osłuch"


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Umówimy się jakoś bo mi rehabilitację rozpisali również na soboty:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Umówimy się jakoś bo mi rehabilitację rozpisali również na soboty:(

OK, jutro pogadamy.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 12K i efekty dźwiękowe takie same słychać jak gdyby taki pisk/świst - jest dosyć głośny.

Mam to samo.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, która mnie nie pokoi.

Ustawiam sobie poziom w kominie i przez 1 dzień jest ten sam, na drugi dzień jest ciut mniejszy i tak mi spada poziom wody.

Pompę mam na czyjniku przepływu z profilxua i zauważam jak pompa traci moc.

Przy NJ tego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.