Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Daj mi kolego jakies "frontalne" zdjecie, bo takie po skosie to ja slabo widze .

Najwazniejsze zeby tobie sie podobalo (nie zeby mi sie nie podobalo, bo sie podoba), opinia innych to tylko dodatek.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano zejdzie, tylko nie grzeb już w tej skale. :secret: Ja ostatnio też przestawiałem u siebie i to fioletowe świństwo przylazło.

Grzebień jak grzebień, mój też po tuningu, tylko mu gęściej zostało ( co drugi wyłamywałem). :thumbup:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem tez nad tuningiem grzebienia ale zastanawiam się jak ze slimorami, nie wpadają Wam do komina??


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak wpadnie w wirnik odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odpiernicza nie doleci, jest sitko na spływie.


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem mam mnóstwo slimaków w kominie pewnie i w rurach także w komorze odpieniacza mam pompe Ab2000/1 bez sitka i pewnie przerobiło ślimaka albo i nie, może takie głupie nie są.

W kominie ślimaki i inne zwierzaki np mysis i aiptasie mają świetną pożywkę zwłaszcza na dnie.Jeśli ślimaki miały by zaszkodzić to myślę że już było by po ptakach w sumpie jest ich trochę. Slimaki i bez tuningu przecież wejdą do komina i tam urosną jak chcą, czasem tylko widzę że zmienia się(nieznacznie) ilość wody wpadającej do rewizji ale w nie muszę kręcić zaworem zdarzyło się to może za 3-5 razy od startu.

Co do cyjano to wskoczyło jak zmieniłem sól z AF na IO chociaż dziwne bo nigdy nie miałem syfu na piachu jak miałem IO.

Spadła też wydajność wp25 nieznacznie ale wcześniej pod pompą robiła się dziura piachu i musiałem postawić skałę , teraz tak nie jest.

Niektórzy mieli rację a ja się dziwiłem jak wyszorowana pompa na amen miała być słabsza? Być może zaczyna brakować cyrkulacji, kiedyś kupię wp40 i tyle myślę że może być receptą , nowy żarnik też powinien ograniczyć ta plage.

Co do grzebia wszystko się zmienia i praca obiegu i jebao wp25, po lekkim spadku obiegu mógłbym dać mocniejszą falę z drugiej strony jak pewnie wyczyszczę pierwszy raz obieg moze sie wszystko zmienic, teraz obieg jest słabszy i ząbków do wp25 mogło by przybyć , wydajnosc wszystkiego sie zmienia z upływem czasu.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis specjalny powod czemu przeszedles na sol IO?

Poprzednia byla za bogata?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszedłem tylko raz mi brakło więc wziąłem sobie 2kg miałem też paczuszkę red coral salt , jadę w zasadzie od początku na AF.

Następnym razem może wezmę tą sól AF z bogatszym ca,mg tą średnią.Co mam problem z glonami wapiennymi a podmieniam ze 100-120l miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny kawał rafki :thumbup:


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zmotywowałem i pierwszy raz wyczyściłem obieg od ponad 10 miesięcy, pompa dostała nowe życie + 15-20% do wydajności.

Przy okazji wjechałem szczoteczką do gumowego węża na wyjściu pompy i wykręciłem brązowe kluski.

Musiałem od razu odkręcić zawór bo już konkretnie ciekło do rewizji.

Po rozłożeniu pompy zrobiłem się nadpobudliwy i niestety nie zdążyłem cyknąć foty przed i od razu przystąpiłem do roboty... rurkowce zostawiłem.

Od jakiegoś czasu pojawiło się cyjano i nie mogłem się doszukać powodów doszedłem do wniosku że to wina żarnika który już się zaczął przepalać w końcu to nie 12 000 - 14 000k tylko rzekome 21 000k.

Większość wymienia dzienne żarniki około roku a mi już stuknęło ponad 10 miesięcy.

Zamówiłem blv 20 000k co ciekawe udało mi się zamówić za 140zł+ 30zł wysyłka . Jestem bardzo ciekawy co do mnie przyjdzie - płatność za pobraniem.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł żarnik blv 20 000k teraz jest odrobinkę jaśniej i bardziej niebiesko.

Moim zdaniem ten żarnik świeci dokładnie tak samo jak nowy żarnik giesemanna 21 000 tak jakby był to produkt z tej samej fabryki. Tylko że żarnik giesemanna kosztuje ok 400zł a tutaj dałem 140zł szkoda że to ostatnia sztuka była bo jeszcze bym kupił na zapas.

Niebawem wymienię żywicę bo pokazuje 0002 po osmozie 0007.

Planuje też zmienić sól z AF na RC lub RS (to droższa opcja więc przemyślę)minęło ponad 10 miesięcy i jest problem z wapiennymi mimo podmian 60-100l miesięcznie. Trochę to dziwne nigdy mi się to nie zdarzyło na żadnej innej soli a szyby były ładnie porośnięte wapiennym.W ostatnich 2 miesiącach podmieniałem ok.100l i też nie widać poprawy. Ta sól musi być bardzo uboga w mg i ca skoro nie potrafi uzupełnić pierwiastków podmianami w soft tank - podziękuje.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naturalnie akwarium pod HQI ,dobrze że nie dałeś tego "cukierkowego" oświetlenia LED.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie po dłuższym czasie zrobić nowy filmik jako że korale miękkie to nie sps zmiany zachodzą szybciej.

W rzeczywistości jest jaśniej ,aparat sam ustawił dla siebie odpowiednio dużo światła. Można oglądać w Full HD

http://www.youtube.com/watch?v=KKBcRjVekcs

Cały czas czekam aż porosną gorgonie i sinularie , zoa ale z małych szczepek trochę się przeciąga , sinularia została kiedyś przeszczepiona na inny kawałek i trochę się jej straciło tkanki. A tak po za tym to cyjano pełną gębą chyba pierwszy raz tak na poważnie od 7 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzisz akwa na samych podmianach,czy dozujesz coś koralom?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na podmianach ale teraz będzie bogatsza sól myślę o reef crystals lub RS pro salt tylko jeszcze nie do końca jestem pewny która ma więcej ca i mg nie zagłębiałem się aż tak.

Kiedyś stosowałem minerały i aminokwasy jakieś element i essential itp ale ma to obojętny wpływ na korale miękkie.

Z obserwacji xenia nie będzie lepiej pulsować a briareum nie zrobi się bardziej zielone niż jest teraz.

Caulastrea jest napompowana i ładnie rośnie dla dwóch lpsów nie chce robić medium z softa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podejrzewałem żarnik był w dużym stopniu odpowiedzialny za cyjano.

Ograniczyłem też suche i zmniejszyłem zasolenie.

Na dzień dzisiejszy zostało bardzo mało cyjano mam nadzieje że nie zapeszę.

A dla porównania umierająca caulastrea z Napisano 08 kwietnia 2014 - 23:45 4 strona od góry i teraz.

post-8483-0-54957300-1414074248_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

Dobrnelam do konca :) ... Fajnie fajnie.. Tla nie bedzie? Glonow wapiennych tez nie ma na tylniej ,jak zalozyles ;) wiec zostaje jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tła nie będzie. Myślę że wapienne załatwią sprawę do końca stycznia.

Po prostu zbyt słabo oszacowałem podmiany. Teraz podmieniam drugie tyle co do tej pory. Od początku października kiedy podmieniłem jednorazowo ok.100litrów już po tygodniu było widać przyrosty.

Nigdy na RC i na IO nie podmieniałem tak dużych ilości(teraz AF FO). Nie wiem skąd taki pobór ca/mg.

Teraz podmiany to ok 10% co 10dni.

Na dniach będą nowe rybki chrysus i salarias.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie 2 lpsy i jeden talerzyk , tysiące miniaturowych rurkowców w Rowie Mariańskim , setki małych ślimaczków robi swoje.

Szczerze irytuje mnie to bo przyzwyczaiłem się do podmianek 15l/tydzień akurat mam takie wiadra a teraz bujam się z 3ma.

AF jest nieekonomiczna dla posiadaczy Soft, kupiłem ostatnie wiadro u Lufta jeszcze ze starej partii bo było śmiesznie tanio.

Myślę też o innej soli jest kilka na rynku już w podobnych cenach. Czasy taniej AF mijają bezpowrotnie ale mamy za to fioletowe wiadra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie 2 lpsy i jeden talerzyk , tysiące miniaturowych rurkowców w Rowie Mariańskim , setki małych ślimaczków robi swoje.

Szczerze irytuje mnie to bo przyzwyczaiłem się do podmianek 15l/tydzień akurat mam takie wiadra a teraz bujam się z 3ma.

AF jest nieekonomiczna dla posiadaczy Soft, kupiłem ostatnie wiadro u Lufta jeszcze ze starej partii bo było śmiesznie tanio.

Myślę też o innej soli jest kilka na rynku już w podobnych cenach. Czasy taniej AF mijają bezpowrotnie ale mamy za to fioletowe wiadra.

Myslisz,ze te 2 korale i tysiace rorowek wyciagaja ci Mg z wody?? Robisz duze podmiany ... Nie wiem jak ta sol ktorej uzywasz jest bogata w magnez ale watpie by to co masz az tak wyciagalo z wody te pierwiastki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starcie wapienne ruszyły jak z kopyta, po kilku miesiącach zaczęły bladnąć i po przejechaniu magnesem odpadały.

Podmiany były 10% na cały miesiąc, teraz 10% co 10dni.

Podniosłem też zasolenie i sypie 42g/1l teraz to jest czad odpieniacza nie muszę w ogóle czyścić.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage w jakiej konfiguracji teraz świecisz, czy żarnik 20000K nie jest za ciemny, jak zareagowały korale na zmianę ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.