Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i doszła nowa sól.

Na tej soli planuje robić wstępnie podmiany 2 razy w miesiącu po 30l więc 60l miesięcznie.

Do baniaka nic po za tą solą nie będę dolewać będę tak samo prowadzić jak dotychczas na podmianach. Sól to wersja reef. Jestem ciekaw bo cena jest w miarę dobra.

Pierwsze wrażenie to sól niesamowicie sypka.

Przy okazji myśląc o wargatku dokupiłem worek piachu pewnie jeszcze będzie dla niego za mało może z czasem znów mu dokupię. Piach tym razem suchy ale granulacja faktycznie za***ista bo niewiele większa niż cukier więc fajnie się zmiesza z ocean nature live.

Piaseczek jak śnieg mam nadzieje że w przyszłości babki dopilnują by zawsze tak wyglądał.

post-8483-0-16128600-1418920729_thumb.jpg

post-8483-0-30719200-1418921083_thumb.jpg

post-8483-0-18552800-1418923382_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny baniak Ben!


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :)


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest tak pięknie, ale liczę że do połowy przyszłego roku bardzo dużo się zmieni. Część korali przy nabyciu były to malutkie szczepki.

Miałem też zbyt konkretnie ustawiony odpieniacz i za długo mocne światło, teraz jak kupię pompę to ustawie żeby wychodził krem.

A i odpieniacz już nie działa pompa wywala korki po 5 minutach więc koniec z odpalaniem :animier:

U mnie zoa rosną tak wolno że krew mnie zalewa zanim zejdą z podstawek to nie będzie miejsca.

Minęło ponad pół roku lub około i jeszcze żadna z 4 podstawek nie weszła na skałę.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki przybliżony koszt nowej pompy do pienidła?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest duży plus Schurana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena pompy. 300zł i lata. A do innych o podobnej mocy? - bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz wyłączony już tydzień od tego czasu nic do kubka nie wrzucił.

Hqi świeci 2-3 godziny max, reszta 2x39w blue.

Przy okazji caulastrea zdjęcie z dziś po karmieniu i z przed równo 3,5miesiąca po karmieniu.

post-8483-0-26179200-1419293277_thumb.jpg

post-8483-0-12965200-1419293286_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam czym foty robisz? Lustro czy bezlustra?

Nie śpieszysz się z kupnem nowej pompy?

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korki mi wywala po 5minutach, pompa zamówiona a ta zostanie jako zapasowe części lub do czego innego nie wiem.

Zdejmuje hqi będę świecić na razie 78watami zamówiłem tylko jaśniejszą rurę. Kiedyś pewnie zamówie 4-6xT5 ale nie spieszy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz HQI?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na allegro.Wolałbym sprzedać bo wydatki są inne a z drugiej strony mam wizję na jakiś projekt w przyszłości. Jedyny ból że lampka ma 250w a chciałem taką kostkę tyle ze 150l jak na filmie w google japan soft tank chcę dziecku zrobić baniak w przyszłości bo szkoda w kibel tyle wody wylewać przy podmianach a te by akurat były w sam raz do prowadzenia takiego szaroburego baniaka bez odpieniacza i sumpa.

Momentalnie się wahałem była już na forum ale usunąłem.

Jak się nie sprzeda to pójdzie najwyżej w karton , znając życie pewnie za rok,dwa bym żałował. Wizję się zmieniają,pomysły się zmieniają.

Bez pumpy.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że linki wiszą krzywo to pętle przy lampie są znacząco różne.

Postaraj się bardziej :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te linki z giesemanna znacząco się różnią jakością od tych z liroya .

Ledwo wsadziłem w te mocowania do łączenia.W trakcie montażu musiałem kupić cygaretkę bo krew mnie już prawie zalała nie mogłem wcisnąć linek bo wypadały. Mogę jeszcze zwęzić linki(mocowania lampy suwają się) ale jakaś odmiana teraz są po skosie.

Linki mogłem o 10cm na stronę dłuższą wziąć ukręcić z tej sztywnej i krótkiej linki cokolwiek jest ciężko.

Jakbym się miał tym denerwować bardziej to chyba musiałbym listwy do maskowania na krzywo wyciętą matę pod akwarium dać,wyczyścić wszystkie listwy wzmacniające od soli i pierwszy raz umyć z zewnątrz sumpa , czas sprzyja lenistwu u mnie niestety.

ps. Za jakiś czas zmienię lampkę na raczej na 4xT5 pomyślę jeszcze o 6 ale wątpię. To na razie prowizoryczne oświetlenie. Wymienię tylko 1 T5 na 10 000k.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem, sprzedajesz Giesemann'a (swoją drogą atrakcyjna oferta za 6 stówek) i planujesz postawić 2 baniak czy ten zlikwidujesz i postawisz 150L bez sumpa?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem nic o likwidacji tego. Myślę o drugim zbiorniku soft jak nie sprzedam lampki to pewnie ona zawiśnie nad nim.

Baniak planuje może za 2-3 lata więc dalekie plany a do tego czasu sporo może się zmienić ale nie musi.

Na tych podmianach co robię mogę śmiało prowadzić drugi baniak. Szkoda mi w kibel solankę dawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpalona świetlówka 15 000k white + blue.

Znacząco jaśniej a i schuran odpalony.

Najlepszego w Nowym Roku.

post-8483-0-27742400-1420030264_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaniesz przy Hagen Glo czy jakiegoś skośnookiego kupisz?

Ładniej jak przy HQI.

Schuran na chodzie :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się jeszcze , nie ma pośpiechu zbliżają się ferie zimowe i zimowe szaleństwo więc ciężko mi określić kiedy coś się zmieni.

Pod hqi są inne wrażenia , u mnie nie ma żadnych teraz zwłaszcza że jest znacznie ciemniej i bez blików. Kolory to kwestia lepszych zdjęć pod T5 i świetlówki nowe. Giesemanna żarnik chyba ma troszkę ładniejszą barwę od blv na magnetyku. Mam wrażenie że ten blv miał barwę taką jak 10 miesięczny żarnik megachrome blue. Przez pierwszy tydzień super niemalże identyczne żarniki później już zniknął ten piękny błękit po dopaleniu. Nie mówię że blv zły ale na magnetyku jednak za jasny dla korali zwłaszcza dla tych 20cm cm pod nim.

Po odpaleniu 1 dzień kilka godzin wylewał później długo długo nic i dopiero od 3-4 godzin coś się dzieje. Potrzebuje czasu by się ułożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana teraz jest z koroną w tej samej okleinie. Jest troszkę ciężej ale są też plusy i jakaś odmiana.

Na razie zostanie

post-8483-0-33093600-1421050138_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.