Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A nie orientujesz sie czy perideraion zgadzalyby sie ze zwyklymi occelarisami?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem takiej kombinacji.Zrezygnuj z jednych i kup drugie.Wiem że ocellarisy to taka fundamentalna ryba w morszczyźnie ale idzie bez niej żyć :)

Ps.Perideraiony są jak coś 2 odmiany kolorystyczne jedne pomarańczowe i rosną większe i drugie takie różowe(nie wiem jaki to kolor nie znam się) jak u mnie. Te drugie są u nas popularniejsze.Nie wiem czy to wynika z miejsca połowu czy czego innego.

http://cdn1.arkive.o...nemonefish-.jpg

http://reefkeeping.c.../clown274SM.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne ryby gdzies na yt widzialem film z usa ze stadem to jest dopiero widok.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tu masz tego koksa pomarańczowego i chyba jeden taki co ja mam.Widać różnice...

A tu mój w niebieskich T5
b_azen1.jpg

b_azen2.jpg Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne, wycieraja Ci sie?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Brzydale na aiptasie pływają jak papużki nierozłączki. Maluch non stop pilnuje się większego, traktuje go jak swojego starego albo starą...

brzydal_a.jpg

brzydal_b.jpg

brzydal_c.jpg

Trochę słabe fotki ale akumulator już padnięty, więc tak na szybko łapu capu..

Duży i mały je aiptasie, W 44 sekundzie widać jak mały się skusił.Wcześniej tego nie zaobserwowałem dopiero kręcąc film ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie podgryzja korali?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie widziałem że tylko xenia ale mam jej sporo na razie. W planach z racji że czytałem o ich upodobaniach kulinarnych miałem wstępnie pomysł żeby po robocie z różami je wpuścić do sumpa i dać światełko albo puścić dalej ale moja żona powiedziała że potrzebujemy nawilżacz powietrza do sypialni :thumbup: może jakąś kostkę odpalę no i tyle wody z podmian idzie w kibel że szkoda a tak idealnie pasowało by na biurko. Podobają się nam bardzo te ryby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten pokolec bialo czerwony to coto za gatunek? Pieknie tez sie prezentuje.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ctenochaetus tominiensis rośnie podobnie na wielkość jak flavescens może ciup mniejsza, trochę więcej pływa , podobnie jak strigosus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyje sobie dalej własnym życiem.Tylko dawno nie czyściłem szyb.Ostatnio udało się pierwszy raz od startu napełnić cały kubek trwało to grubo ponad miesiąc.W środku rury na ściankach kubka było ponad pół centymetra szlamu.Odpieniacz to chyba w maju ostatni raz czyściłem ale wyczyszczę może w październiku jak się zachce. Może w przyszłym roku w styczniu umyje i sylwestra?

DSC07429.jpg

DSC07436.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Sam mam akwarium w podobnym typie i w końcu ono jest dla mnie a nie odwrotnie. Podmiany też olałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie ale prawie. W miesiącu 2x28l i purple up daję od jakiegoś czasu ale to mało oszczędne w moim zbiorniku. Niebawem sprawię sobie testy bo nie jestem w stanie podmianami nawet gdy próbowałem z 2-3 miesiące podmieniać 4x28l to widać niedobory wapnia magnezu kh. Planuje dolewać normalne prochy ale to na razie plany. Raczej nie będę rzadziej podmieniać niż te 52l w miesiącu to i tak niewiele pewnie trochę ponad 10%. Raz na 3-4 miesiące podmieniam więcej.

Idealnie nigdy nie będzie ale taką formę przyjąłem i sprawdza się już dłuższy czas.

Na świetlówkach też zaczynam oszczędzać już walą 10miesięcy, ale z obserwacji tak koło 7-8 miesiąca w lampie ati się zauważalnie psują jeśli chodzi o barwę i luxy.Wpierw zmieniałem co 6 miesięcy ale po zmianie nie było wielkiego boom. Jak nie widzę zmian u siebie na gorsze to olewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak powiem bardzo przewiewny zbiornik. jednak duże korale to jest to!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talerzówka była bardzo mała ale teraz w bardzo szybkim tempie rośnie, do końca roku pewnie sporo miejsca zajmie bo zwija się do góry czyli to miejsce które jest najbardziej przewiewne.Lubię też widoczny piach/plaże. Na początku było znacznie więcej skały ale usunąłem.Na piachu dalej mam złudzenie że za dużo się dzieje.Kiedyś miałem sporo napchane do baniaka ale z czasem doszedłem do wniosku że to nie to.

Mija ponad 9 lat i dalej nie znalazłem ideału, chodź wizje są to chyba z wygody i racji czasu posiadania słonej już się tak nie chce, może to spowodowane jest jeszcze tym że nie przykładam tyle uwagi co innym pasjom. U mnie to już raczej rutyna bardziej niż wielka zajawka.

Podobają mi się zbiorniki tego typu

http://m6.i.pbase.com/g1/80/329580/2/118446026.fxle2Kvr.jpg

http://b12.imgup.net/IMG_61769045.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-dClObDQivKY/TzVX7sgZO9I/AAAAAAAABik/4iZXezhHhGk/s1024/20120210-DSC03227.jpg

Proste tanie i wygodne, za jakiś czas pewnie mi się zmieni. Ostatnio znów koncepcja się zmieniła to poprzestawiałem teraz talerz jest z lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo moje typy

przede wszystkim niskie zbiorniki czesto 25-35 cm wysokości tylko

jedna skała dominująca czesto wystająca ponad tafle wody

do tego kwitnący mangrowiec

ehh kolejny u mnie jak bedzie to bedzie 60x60x30 nie wiekszy


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym te fotki strzelałeś ? jakiś obiektyw filtry ?


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy nex-5 obiektyw kit 18-55. Filtry używam tylko w górach lub na wakacjach.

Balans bieli wyszukany automatycznie z piachu bodaj 9900k wyszło. Fotka prosto z aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik rewelacja. Woda wygląda tak krystalicznie czysta.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.