Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelacja! Bardzo mi się podoba. Jeśli chodzi o krytykę.. Nie chcesz dołożyć ryb? W moim odczuciu mógłby być większy ruch w wodzie :) Nie podoba mi się nieobklejona i zarośnięta tylna szyba;)

Powodzenia!

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podoba ci sie czy nie? ;)

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz dołożyć ryb? W moim odczuciu mógłby być większy ruch w wodzie :) Nie podoba mi się nieobklejona i zarośnięta tylna szyba;)

Powodzenia!

Rozważam za jakiś czas stadko parasem. Ogólnie nie lubię zbyt dużego tłoku.

Co do Szyby też mi się nie podoba ale mam komin na tylnej szybie i w zasadzie zostało by tylko tło do środka a podejrzewam że po jakimś czasie nie wyglądało by ono ciekawie, tylna szyba trochę zarośnięta przez glony troszeczkę też zbiera się cyjano ale to raczej wynik lekkiej niedbałości z mojej strony wynika to zwyczajnie z braku chęci by to zmienić nie zmieniałem też od bardzo dawna wkładów ro i borykam się z syfem w dolewce , dolewka wbudowana w sumpa to nie był trawny pomysł .Od jakiegoś czasu przypuszczam że mam niższe parametrami mg,ca,kh wynika to z tego że pobór tych pierwiastków jest większy(talerzówka bardzo szybko rośnie)niż jestem teraz w stanie podmienić dlatego szyba nie jest ładnie zarosnięta wapiennym. Zmieni się to kiedyś na pewno.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna głębia się tu zrobiła.. Jakaś mała ławiczka by sie przydała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku 66przemo66 - czy ty w każdym wątku musisz pisać to samo ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to samo? Czy nie można wyrazić swojej opini? Postanowiłem się troszkę poudzielać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem tylną szybę z glonów , 1 raz od startu. Czasem nie widzimy tego co widzą inni, jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podoba ci sie czy nie? ;)

Bardzo! Ale to nie znaczy że jest doskonałe ;)

Wyczyściłem tylną szybę z glonów , 1 raz od startu. Czasem nie widzimy tego co widzą inni, jest lepiej.

To weź wrzuć fotkę jak teraz wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jest zielono w wodzie :) ale wapienne zostawiam.

Do doskonałości nigdy nie dążyłem, to akwarium prawie spełnia moje oczekiwania ale ciężko jest wszystko zrobić tak jak by się chciało kiedy okroiłem budżet naprawdę ostro o czym już wcześniej napisałem, to jedno z wielu hobby a raczej przyzwyczajenie więc wszystko jest dzielone kilka razy.Akwarium coraz bardziej traktuje jako dodatek do życia(uzupełnienie) a fana mam większego z czego innego.

Jedyne co dla mnie nie jest doskonałe to wymiar miało by teraz inny gdybym mógł cofnąć czas, czasem tego żałuje a czasem myślę że gdyby powstało z innym wymiarem to też by po pewnym czasie chciało by się zmienić. Staram się nie popadać w paranoję.

akwa1.jpg

akwa2.jpg

talerz.jpg

Wiem wiem dalej nie jest za czysta ale przejechałem tylko magnesem która się nadaje do szyby 8mm :turned:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bajka! Bardzo zadbane choć wyrzekasz się że nie :D

A możesz mi powiedzieć jak masz ustawioną "falę" na jebao? Pytam, bo ja u siebie mam największą amplitudę na środku zbiornika, u Ciebie widzę że jest ona przy krawędziach akwarium. Nie wiem czy mnie rozumiesz :p Ty masz taflę wody płaską patrząc z boku, a u mnie jest łuk. Tylko nie wiem czy u mnie taki efekt będzie można uzyskać bo mam komin na całej długości bocznej szyby.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wyrzekam się tyle że moje nie jest zbyt wystawne, ciesze się że hiper-low budżetowe akwarium też potrafi cieszyć oko.

4 kreskę od końca W1/S1 Jeśli chodzi o taki efekt jak ja mam to myślę że tak.Tylko pompa na szybie z kominem.Efekt wracającej wali będzie przelewać przez komin a poziom w kominie jakoś 1-2cm poniżej grzebienia.Jeśli dobrze rozumiem i chodzi ci o ustawienie skały to zawsze można dać mniejsze jebao po 2 stronach, myślę że nawet lepiej by się taki patent sprawdził niż z 1 pompą.Tyle że ja i tak mam już fale opór więc mi na razie jedna starcza.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, zależy gdzie układasz korale. Jeśli byś dał spsy w rogach albo na wysokości na 2 końcach szerokości to miały by faktycznie kiepsko.

Do 6 rur to najlepiej 45-55cm u mnie jest 72cm ze szkłem.

Jakbym nie miał innych priorytetów to pewnie bym kupił hybrydę ati led+T5 albo hqi+T5 te oceniam lepiej.

Jedyne czego najbardziej żałuje w swoim baniaku to wymiary 50 cm wys przy tej podstawie to nieproporcjonalna porażka powinno być minimum 55 a najlepiej 60.Jeśli ktoś by chciał robić baniak o podobnych wymiarach niech nie robi 50cm.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup minimum 10 sztuk, bo jeśli chcesz mniej to nie wiem czy jest sens, u mnie tyle jest i na razie nie widzę nic niepokojącego ale jeszcze trochę dokupię mogło by być więcej tak z 15-20szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te paresemy bardzo ladnie wygladaja ale czy one nie atakuja Ci innych ryb, slyszalem ze sa agresywne.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę jak bajka dla dziewczynek z warkoczem podobnie jak trzymanie jednej babki w 100-200l i późniejsze narzekanie ze skaczą.U mnie blisko rok bez korony i jeszcze nigdy nie widziałem aby skakały. Nie są to żadne moje nowe pomysły i praktyki ale jak się zajrzy do lektury to często fakty odbiegają od tych opisanych na forum , oczywiście nie wykluczam takiego przypadku ale z moich obserwacji to nie jest normą z babką.

Co do parasemy miałem jedną w innym baniaku parę lat temu bardzo tolerancyjny i spokojny, później w tym baniaku inna przed zakupem stadka. Mam podobne obserwacje jak z tą pierwszą no ale nie chce zapeszać póki co optymistycznie patrzę na to co się dzieje. Teraz mam grupkę 10 chrysiper i na razie spokój.Czasem jedna przegoni drugą i tyle.

Po dodaniu chrysipter jak i teraz czasem widzę że to babka czy zółtek a zwłaszcza z natury spokojny z tej odmiany perideraion potrafi ją pogonić. Jak się doda jakąś małą rybkę do chrysiptery to będzie wykazywać oznakę agresji ale jaki będzie finał zależy od wielu czynników np jaki baniak,jaka kolejność,ile i jakie ryby itd itd. Parasema po dodaniu pozostałych trochę pilnowała prawej strony ale z czasem powoli coraz bardziej dopuszcza do siebie pozostałe.Wygląda to tak jakby czasem z głupawki się pogoniły ale lubią towarzystwo tak na razie to widzę.Bardzo długo przymierzałem się do tej kombinacji i sporo czytałem co tylko znalazłem i w końcu podjąłem taką decyzję.

Jak dla mnie wygląda to znacznie fajniej niż stadko anthiasów ale też nie chciałbym żeby to brzmiało jak jakaś zachęta by ładować tyle do mniejszych zbiorników czy w ogóle kupować więcej jak jedną sztukę na 100-160l a już na pewno nie dodawanie do parasemy w 50l innej ryby.

Nakręciłem taki filmik ale nie oddaje rzeczywistości ilości światła czy odcieni niebieskiego ale każdy może sobie sam wyrobić opinię co do takiego stadka bez zbędnych komentarzy.

Ps.Jedna parasema a pozostałe to hemicyanea.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny filmik, mi najbardziej podobaja sie u Ciebie nie parsemy a dzikie blazenki, poluje na nie ake ciezko je kupic. Jaka masz pompke do cyrkulacji ze takie tornado robi?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super buja się ta woda. Przyłączam się do pytania o pompkę.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornadem bym tego nie nazwał to jebao wp40 ale to szczyt jej możliwości, lepiej by było 2xwp25 bo lepiej by dmuchało za skałami.

Błazny są fajne ale kupiłem je z myślą że jadę po akallopisosy ale pomylili nazwy i wziąłem perideraion.Miałem je wcześniej ale moja pierwsza ospa w akwarystyce morskiej zabrała je. Akallopisosy rosną minimalnie większe nie mają pionowego paska ale mają za to fajny pomarańczowy brzuch, i obie mają ładniejsze oczy niż ocellarisy a co dodatkowo nie są takie oklepane a zawsze fajnie mieć jakiś akcent inny niż inni.

Felipe jadę już blisko półtora roku na BT reef ale to specyficzna sól z racji wysokiego mg, ale kusi mnie by spróbować czegoś nowego jak mi się kiedyś skończy ale pewnie i tak wrócę do niej bo dobra cena i nie narzekam. Zieleń na szybach lubi BT po jakimś czasie od stosowania zaczęło przybywać zieleni na szybie aż się unormowało ani mniej ani więcej ale do zaakceptowania jak dla mnie, nie pamiętam już jak było na innych solach.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.