Skocz do zawartości
sebaolo

Pierwsze akwarium Seby

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ryb pewnie masz rację ze blazenek by się męczył,na razie się wstrzymam. Quadri gdy zobaczę że się rozrasta znajdę mu nowy dom. Na razie jest mały wiec zostanie. Przyrosty mam małe ale to pewnie z racji tego że parametrów nie mierze poza zasoleniem. W przyszłości mam zamiar wystartować z czymś większym,ale do tego czasu musi wystarczyć to co jest. Dziękuje za krytykę. Każda opinia i podpowiedz jest dla mnie cenna. Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błazna możesz śmiało wpuścić to nie ciasto drożdżowe za trzy dni nie urośnie-tym bardziej że masz zamiar za jakiś czas powiększyć. miałem ukwiała i błazna w 30 L po pół roku jak podrosły przeniosłem do 60 a po dwóch miesiącach jak się podzielił wylądował w 128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia "jak podrośnie", dla niego to za mały zbiornik i już. On się tam męczy.

Do 30l mucha wpadnie i parametry się rozjeżdżają, a ukwiał to nie glon ani xenia.

Psa też trzymasz w pudełku po butach zanim nie urośnie. Zmieścić się zmieści, a że się udusi...

A jeżeli już mówicie, że szybko nie rośnie, mój za 2 miesiące był z 5x większy, za pół roku z naparstka wyrosła niezła miska.

A przekładając to na słodkie: paletkę też zmieścisz w 30l, ale czy przeżyje. Może 1 na 10.

Piotr

Edytowane przez MrHW (wyświetl historię edycji)

panele fotowoltaiczne - prąd ze słońca

Zaufany elektryk

Usługi księgowe

Mydł;o domowe

Akwarium 100x55x40(220L). Odpieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała sucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 30l mucha wpadnie i parametry się rozjeżdżają, a ukwiał to nie glon ani xenia.

Z tymi parametrami to juz chyba nie bedzie tak zle, no chyba, ze ukwial ten jest duzo bardziej wrazliwy na zmiane warunkow w porownaniu z koralami sps, lps, rybami, krewetkami czy krabikami. Wymienione zycie mam i raz doleje wody z carefoura, raz nie doleje jej wcale przez kilka dni i jakos wszystko zyje. Mucha nie raz i to nie jedna plywala i co??? I nic wszystko ma sie dobrze.

Tylko zaznaczam, ze ukwiala takiego nie mialem i mozliwe, ze jest tak delikatny, ze kazde drobne wahanie moze go zabic. Jezeli tak - to sory za posta :)

pozdrowionka

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Ta z Kerfura jest najlepaza. W ogóle to lepiej lekko gazowaną.

Wystarczy zobaczyc moje akwarium, ze mozna i woda z carefoura. A gazowanej nie sprawdzalem...;)

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zobaczyc moje akwarium, ze mozna i woda z carefoura. A gazowanej nie sprawdzalem... ;)

Pozdrawiam

Twoje akwa to swietny przyklad ze mozna :)


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem,do akwarium nic nie przybyło.Także zmian nie ma,ale obserwując inne zbiorniki zauważyłem że chyba moje korale w stosunku do innych rosną dość wolno .Myślę co zrobić aby żyło im się lepiej. Xenia wiadomo jest jej sporo,ale ten miękas chyba nie jest dobrym miernikiem parametrów w akwarium .Zoa bardzo małe wręcz mikroskopijne w pełni wykształcone ale jakby wersje miniaturowe,capnella bez wzrostu już jakieś pól roku,mam jednego twardziela niestety nie znam nazwy.Ładnie oblał szkielet i zalewa tkanką miękką skałę ,ale szkieletu nie chce tworzyć.Jest ukwiał quadri ,ten nie narzeka,ma sie świetnie.Mam briareum które nie chce przyrastać a jego "macki"są jakby nie w pełni wykształcone.Zbadałem kilka parametrów testami jakie miałem PH-8 ,kh-5 ,no2 -0 ,no3-0 Czy osoby z większym doświadczeniem mogą doradzić co może być nie tak,ewentualnie co poprawić.Pozdrawiam Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczym nie podbijałem,dopiero dziś zrobiłem testy.Są jakieś domowe sposoby na polepszenie parametrów czy pozostaje tylko sklepowa chemia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemię trzeba kupić. Jeśli masz zapas soli to zamiast korygować KH możesz zrobić podmianki. Przy malym akwa wyjdzie podobna cena oraz dostarczysz jednocześnie mikro/makro elementy.

3% objetości akwarium dziennie

Edytowane przez amebcia (wyświetl historię edycji)

yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH jest ok, szczególnie jak na akwarium 30L.

KH w tani sposób możesz podbić sodą oczyszczoną ze sklepu spożywczego, najlepiej do wartości 7-8.

Nie chce mi się wierzyć, że NO3 wynosi 0, no chyba, że nie masz ryb.

Pozdrawiam, Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH w tani sposób możesz podbić sodą oczyszczoną ze sklepu spożywczego, najlepiej do wartości 7-8.

To też dobry sposób. Trzeba tylko dawke rozłożyć na kilka dni aby uniknąć nagłej zmiany PH.

Sugerowałem podmianę wody gdyż skoryguje parametry bez względu na powód dla jakiego KH jest teraz na poziomie 5. Może to byc:

1) woda do podmian miala za malo soli

2) pobór przez korale

3) błąd testu

W przypadkach 1) i 2) najprawdopodobniej niskie jest tez Ca. Uzupelnienie Ca to nastepny wydatek. Trzeba najpierw zmierzyć (zakup testu) a nastepne skorygowac (zakup soli Ca).

Przypadek 3) to znowu nastepny wydatek - zakup innego testu aby potwierdzic wyniki.

Edytowane przez amebcia (wyświetl historię edycji)

yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium nie ma ryb,są tylko 2 ślimaki turbo.Zauważyłem że od dłuższego czasu nie muszę czyścić szyb. Nie robi się żaden nalot.Do wody nic nie dodaje,żadnych witamin, pokarmów,dodatków.Ca faktycznie nie mierzone,brak testu.Podmianki są robione co tydzien solą kenta.Pozostaje czekać na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może problem z małymi przyrostami korali polega na tym, że masz zerowe no3 i miękkie korale są głodzone one lubią lekkie błotko to nie sps-y. Pomyśl może o jakiejś rybce. Karmiąc ją dostarczysz pożywienia dla korali i innych mieszkańców akwarium.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od około 3 tygodni stosuje Coral f aquaforesta. Zobacze jakie będą efekty. Mam wrażenie ,że jest postęp i coś tam rośnie.Zmieniłem oświetlenie na ledy.W starym oświetleniu plastikowa oprawka już się prawie rozpadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykuł: wystarczy wpisać na google ,, akwarium morskie nie taki diabeł straszny jak go malują,, fajnie gość opisuje jak zakładał akwarium morskie i jak pewne wydarzenie wpłynęło na szybki rozwój, wzrost korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ciągle istnieje.Do wody trafił nowy nabytek. Zoa cukierkowe.Zobaczymy jak sobie będą radzić.

post-19325-0-97325100-1470949969_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zoa radioactiv i watermelone ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie.Mój ostatni zakup.Same główki są bardzo małe. Co widać,bo ślimak który jest faktycznie mały,przy zoasku wygląda potężnie.Mam nadzieję że przy diecie którą mu zaserwuje szybko osiągnie rozmiary kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do xeni to przy każdej podmiance część jest usuwana bo faktycznie rośnie błyskawicznie. Szkoda że inne korale tak nie szaleją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała sekwencja z karmienia. Od jakiegoś czasu staram się podkarmiać korale.Zwykle podaję strzykawką papkę pod pyszczki,ale tym konkretnym podaję kawałki tabletek dla krewetek. Wrzucam je po prostu tak żeby wylądowały na koralu.Zwykle zwierzak reaguje w ciągu około 2 minut.Od momentu wrzucenia tabletki do całkowitego zwinięcia.W takim zwinięciu tkwi jakiś czas.Zastanawia mnie tylko czy koral zamyka się bo jest podrażniony czy może wchłania pokarm.Może też macie jakieś spostrzeżenia.

post-19325-0-61311900-1473359614_thumb.jpg

post-19325-0-75133600-1473359623_thumb.jpg

post-19325-0-59946500-1473359632_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.