Skocz do zawartości
marioletti

Forcipiger - potrzebna pilna porada

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie posiadam tą rybkę od miesiąca, jeszcze wczoraj ryba normalnie si,ę zachowywała, jadła a dzisiaj niestety apatia, leży na skałce na dole. Jeżeli pływa to tylko niedaleko i chowa się. Nie interesuje się żarciem, ciężko oddycha i czasami do góry brzuchem się przekręca. parametry raczej w normie, poza NO3 ok 30 i zasolenie skoczyło przez 4 dni do 1,024, a było 1,022. (Kilka dnie nie dolewałem wody). Nie wiem co mógłbym zrobić aby jakoś jej pomóc. Pozostałe ryby bez problemu ( hepatus, garbik, błazenki i krewetka). icon_question.gificon_curve.gif


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 112litrach masz taką obsadę?

Pozostałe parametry raczej w normie czyli jakie?

Od kiedy funkcjonuje system i co ns niego się składa?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa funkcjonuje ok 1,5 roku z taką obsadą. 1,5 miesiąca temu dostałem w prezencie tego foripigera. Miałem jeszcze 2 pteropogony ale w związku z nowym nabytkiem zmieniły miejsce zamieszkania. Parametry to PH - 8,0 Temp. - 26, KH - 8,7 NO3 - 30, PO4 - 0, MG - 1420, CA - 420


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mowili Ci ze to trudna ryba. Odradzali zakup... Ale widac ze dla Ciebie forcipiger jako 9 rybka w 112L to nie problem...

Jestes na tym forum dluzej niz ja i nie chce mi sie wierzyc, ze nie wiedziales o tym jaka to trudna ryba. Sam ostrzegalem w ktoryms z watkow przed zakupem tej ryby.

Mysle,ze Twoja rybka ma dosc i woli odjesc na Wieczna Rafe......

Akwa funkcjonuje ok 1,5 roku z taką obsadą. 1,5 miesiąca temu dostałem w prezencie tego foripigera.

ta - z Iguany


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ostrzegałeś mnie "Tester", ale niestety prezentów się nie wybiera. czytałem dużo o tych rybach, generalnie każdy miał problem z rybą, bo nie chciały jeść, moja się zajadała więc nie sądziłem, że coś może być nie tak. \\\\\za miesiąc miałem przerzucić wszystko do 300 litrowego akwa. Miałem nadzieję że będzie ok. A tu niemiła niespodzianka. Ryba pływa ale kiepsko się czuje jak widzę

ta z Iguany, ale tam pływała ok 2 miesięcy

Edytowane przez Tester (wyświetl historię edycji)

MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forcipiger jako 9 rybka w 112L to nie problem...

chyba źle policzyłeś 7 ryba


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thumb_DSC_0190.jpg

to jest zdjecie z 27 grudnia, czyli prawie poltora miesiaca temu gdy kupowales forcipigera - juz jest 8 ryb

Zreszta nie wazne. Rob jak chcesz. A prezent mogles sobie wybrac inny... swiadomie, mimo tego ze Ci odradzano, przyjales rybe ktora nie miala szans na przezycie w Twoim baniaku. A komentarz dales "Kiedyś nawet błazenki trudno było utrzumać. Czasy się zmieniają może trzeba spróbować icon_question.gif Znalazłem na yu tobie akwarium na samej kranówce (rzekomo), i tam też pływał forcipiger. "

PS

naglowek w Twoim profilu cos sie nie zgadza z rzeczywistoscia


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej że 2 pteropogony opuściły akwarium. Chcesz pomóc, czy tylko ponarzekać. Jestem pewny, że Ty też nie zawsze jesteś do końca tak rozważny jak piszesz. Ale tu nie o to chodzi. Jak masz jakiś pomysł to dawaj jak nie zbędne pisanie.


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

naglowek w Twoim profilu cos sie nie zgadza z rzeczywistoscia

to dotyczy ludzi jak się nie trudno domyśleć, - dziwne było by , gdyby ludzie płodzili inne zwierząta

A jakby ludzi nie próbowali jak już pisałem o hodowli takich ryb, to i Ty w tym momencie na takie ryby mógłbyś sobie popatrzeć tylko w oceanach

Edytowane przez marioletti (wyświetl historię edycji)

MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, niestety nic nie udało się zdziałać :crybaby: Nasza wiedza jest jeszcze za skąpa. Jedynym rozwiązaniem jak widzę na forum jest czekać, a nie próbować robić cokolwiek. Zagraniczne fora są znacznie bardziej rozwinięte w temacie morszczyzny. A szkoda :dizzy:


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ryby po prostu tak mają, jeden na kilka przeżywa (identycznie chelmony), a te którym uda się przeżyć, potrafią pewnego dnia się położyć i nie odpłynąć. Tylko naprawdę nielicznym osobnikom udaje się przeżywać w akwa dłużej niż kilka miechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ... To nie tak jak piszesz. Jak widzisz nie mieszkam w Polsce. Prawda jest to, ze na Reef Central ludzie maja mniej ciety jezyk niz na rodzimym forum, ale zdarzaja sie przypadki ostrej wymiany zdan. Ale grzecznosc nie pomoze samej rybie :).

Jesli wejdziesz chocby na strone http://www.liveaquar... 350&pcatid=350 to szybko sie zorientujesz, ze przy kazdej, KAZDEJ RYBCI jest dokladny opis jakie ma preferencje zywieniowe, jaka powinna byc wielkosc akwarium itd ... Jak myslisz z jakiego powodu sa umieszczane takie informacje. Wydaje mi sie ze odpowiedz pt. Blazny jeszcze kilka lat temu ... jest nie trafiona. Sprobuj zyc przez kilka lat w M1 ...

Akurat wybrales trudna rybe, podatna na infekcje i to nie tylko ospa, ale rowniez szereg infekcji bakteryjnych nie mowiac o przestrzeni do plywania czy preferencji zywieniowych. Jesli Ci nie odpowiadaja komentarze na tutejszym forum sprobuj nastepnym razem siegnac po info na wyzej wymienionej stronie badz na samym Reef Central ...

Pozdrawiam. Bez obrazy ...

Ps. 1 gal USA to 1.79 l

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, niestety nic nie udało się zdziałać :crybaby: Nasza wiedza jest jeszcze za skąpa. Jedynym rozwiązaniem jak widzę na forum jest czekać, a nie próbować robić cokolwiek. Zagraniczne fora są znacznie bardziej rozwinięte w temacie morszczyzny. A szkoda :dizzy:

Trzeba bylo pisac na RC - Magicy z USA na pewno wiedza jak trzymac forcipigera w 112 l. Tylko my, zacofani akwarysci z Polski nie wiemy.

Nikt Ci nic nie napisal ponad to co ja, bo jesli nie sluchales rad przed kupnem to pewnie nie bedziesz sluchal pozniej.

Sam stracilem ta rybe po 8-miu miesiacach w akwarium 600L. Bardzo, aktywna, jadla wszystko od pierwszego dnia - nawet platki. Zeszla po osmiu miesiacach w dwa dni.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester jako mod przeczytaj dobrze post i odwiedz strone, ktora podalem. MAGICY z USA pisza, ze min wielkosc baniaka to 125 gal usa. Wiec nie wiem o co chodzi ???

Tymbardziej nie zasadny jest komentarz o zacofaniu ... Nieudana niedziela ???

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm do czego ? Jestesmy po tej samej stronie ... Mamy takie same informacje ...


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ... To nie tak jak piszesz. Jak widzisz nie mieszkam w Polsce. Prawda jest to, ze na Reef Central ludzie maja mniej ciety jezyk niz na rodzimym forum, ale zdarzaja sie przypadki ostrej wymiany zdan. Ale grzecznosc nie pomoze samej rybie :).

Jesli wejdziesz chocby na strone http://www.liveaquar... 350&pcatid=350 to szybko sie zorientujesz, ze przy kazdej, KAZDEJ RYBCI jest dokladny opis jakie ma preferencje zywieniowe, jaka powinna byc wielkosc akwarium itd ... Jak myslisz z jakiego powodu sa umieszczane takie informacje. Wydaje mi sie ze odpowiedz pt. Blazny jeszcze kilka lat temu ... jest nie trafiona. Sprobuj zyc przez kilka lat w M1 ...

Akurat wybrales trudna rybe, podatna na infekcje i to nie tylko ospa, ale rowniez szereg infekcji bakteryjnych nie mowiac o przestrzeni do plywania czy preferencji zywieniowych. Jesli Ci nie odpowiadaja komentarze na tutejszym forum sprobuj nastepnym razem siegnac po info na wyzej wymienionej stronie badz na samym Reef Central ...

Pozdrawiam. Bez obrazy ...

Ps. 1 gal USA to 1.79 l

ps jeden galon to 3,7L http://pl.wikipedia.org/wiki/Galon_(miara)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm do czego ? Jestesmy po tej samej stronie ... Mamy takie same informacje ...

Chyba nie załapałeś.

Sarkazmem Tester chciał wzmocnić twój przekaz do autora wątku.

Nie było to kierowane do ciebie, ani nie stało w opozycji do tego co napisałeś.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo pisac na RC - Magicy z USA na pewno wiedza jak trzymac forcipigera w 112 l. Tylko my, zacofani akwarysci z Polski nie wiemy.

Magicy z USA ??? Zreszta to nie ma znaczenia ...

I to moderator :) Nie zebym czul sie urazony, ale takie zdania napedzaja niepotrzebna dyskusje. Tymbardziej, ze MAGICY z USA rekomenduja min 125 gal tj. 475 l ...

Blad 3.79 ...to 1 gal

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szkoda się kłócić, przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. I tak przyznaję dotarło do mnie wszystko i to był mój błąd z tą rybką. Niestety odeszła i jest mi z tego powodu przykro :crybaby: . Człowiek całe życie się uczy (czasem niestety na własnych błędach) i umiera głupi. A doświadczenia nabiera się przez praktykę. Tester bez urazy nie chciałem niczego negować co pisałeś. Wcześniej nic na temat tego, że miałeś forcipigera nie wspominałęś. Może i jestem na forum dłużej od ciebie, ale wiedzę, jeżeli chodzi o morszczaki na pewno masz o niebo większą. Jestem bogatszy o nowe doświadczenia i biedniejszy o jedno małe życie. Czytam dużo o rybach na wielu forach zanim coś zakupię. Jedni piszą bzdury inni mają ogromną wiedzę i nie wiadomo kogo słuchać. To jest właśnie internet. Przyznaję, że wiedziałem co dostanę na prezent. I zrobiłem to świadomie jak jakiś dzieciak co chce zabawkę :blushing:(mimo mojego wieku). I to był mój błąd. Myślałem, że u mnie dojdzie do siebie. Fakt nabrała ciałka, zachowywała się ok aż tu zonk :shock: . Dzięki wszystkim za zainteresowanie i cenne rady. Na pewno nie pójdą na marne.

Pozdrawiam


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.