Skocz do zawartości
inmar

Lampy T5 ATI

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy chwalą te lampiony i słyszę,że mają dobrą opinie,ale moje pytanie co w nich takiego, że warto je kupować a czego nie mają inne lampy.Wiadomo,że podstawa to odbłyśnik,który można kupić wszędzie,ale pewnie też statecznik.Czy ktoś wie kto produkuje te stateczniki ? Czy w takiej lampie jest jeszcze TE COŚ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to samo co w BK, mityczne opowieści o niestworzonym działaniu. To nie jest kosmiczna technologia, statecznik odbłyśnik świetlówka i trochę blachy i pleksy. Przecież nikt nie produkuje specjalnie dla ATI stateczników czy odbłyśników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały sekret ATI jest w ich odbłyśnikach i tylko tyle - sterowanie, ściemnianie to już bajery


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kable.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chwalą te lampiony i słyszę,że mają dobrą opinie,ale moje pytanie co w nich takiego, że warto je kupować a czego nie mają inne lampy.Wiadomo,że podstawa to odbłyśnik,który można kupić wszędzie,ale pewnie też statecznik.Czy ktoś wie kto produkuje te stateczniki ? Czy w takiej lampie jest jeszcze TE COŚ ?

Tak, ta lampa ma dosc unikalny system chlodzenia ktory sprawia ze powietrze rownomiernie rozprowadzane jest wzdluz kazdej rury z osobna co przeklada sie na nizsza temperature pracy, dluga zywotnosc swietlowki oraz wyzsze wartosci par. Bylo o tym kiedys na forum dawno temu. Lampa z oslona dawala wyzsze wartosci par wlasnie z powodu lepszego chlodzenia rur.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to samo co w BK, mityczne opowieści o niestworzonym działaniu. To nie jest kosmiczna technologia, statecznik odbłyśnik świetlówka i trochę blachy i pleksy. Przecież nikt nie produkuje specjalnie dla ATI stateczników czy odbłyśników.

kup chinczyka lub inna lampe , zaloz pozniej ati i zobaczysz roznice ok , miales kiedys lampe ati ze piszesz ze to tak jak z bk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcałem swoją Ati powermodule podczas wymiany wentylatora bo mi przewód się urwał i uciekł w lampę i byłem zmuszony rozłożyć ją.

Stateczniki które tam były to takie najnormalniejsze Vossloh Schwabe. Mówię o tych nieściemnianych, gdyż taka miałem lampę.

Sama lampa jest bardzo prostą konstrukcją do zrobienia DIY na giętarce do blachy jak się ma odpowiedni arkusz blachy.

Mam w lampie DIY teraz 1 odbłyśnik ATI i 5 jakiś zwykłych. I tu akurat widoczna jest różnica na korzyść ATI mimo, że odbłyśnik nie jest już najnowszy.

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup chinczyka lub inna lampe , zaloz pozniej ati i zobaczysz roznice ok , miales kiedys lampe ati ze piszesz ze to tak jak z bk ??

Jednak mit jest bo wg. Ciebie cała reszta lamp i chińczyki to przy ATI złom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz do sukcesu tych lamp to chłodzenie - jest dobrane nie na podstawie widzimisię, tylko:

- chłodzi się to miejsce świetlówki które ma :)

- chłodzi sie statecznik

- statecznik i rura chłodzą się jednym obiegiem powietrza

Wadą tej lampy są głośne wentyle, nawet przy podaniu na nie 9v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mit jest bo wg. Ciebie cała reszta lamp i chińczyki to przy ATI złom.

Diabelss, gdzie on cos takiego napisał co ?

Proszę nie rób tu kolejnego dymu - co.

Temat zapowiada sie ciekawie i może dużo wnieść


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Miałam t5 innych firm,a teraz mam Ati. Nie wiem co w niej jest, ale jak ją zalączylam pierwszy raz nad solniczka lekko mnie z wrażenia przymurowało. :) Ponoć ma inny kształt odblysnikow. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie szukacie cudów w lampie ,a ja uważam że świetlówki odpowiadają za cały sukces ,po prostu są świetne i widmo bardzo mi się podoba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Pewnie swietlowki też mają duże znaczenie,ale w tej chwili w lampie Ati są swietlowki sylvani i lampa przepieknie świeci ,a w tamtych miałam swietlowki Ati i nie było szału. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli główną zaletą jest chłodzenie to może bez obudowy by świeciła lepiej i mniej by się wszystko grzało w pudełku.

Jeśli różnica jest widoczna to chyba od odbłyśników wszystko zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to samo co w BK, mityczne opowieści o niestworzonym działaniu. To nie jest kosmiczna technologia, statecznik odbłyśnik świetlówka i trochę blachy i pleksy. Przecież nikt nie produkuje specjalnie dla ATI stateczników czy odbłyśników.

Mam w piwnicy dwie lampy.

Jedna jakiś chińczyk (4x54) druga jakiejś polskiej produkcji (4x80).

Ta pierwsza - osłona pękła po 2 miesiącach od temperatury, jedna para świetlówek paliła się jak walnąłem w lampę.

Ta druga - wyjęcie osłony świetlówek to była mordęga, wyginała się od temperatury i wypadała. Po 8-miu miesiącach poszedł statecznik w jednej parze.

Teraz mam ATI, nie wiem co to za technologia, czy kosmiczna czy nie, ale wiem za co zapłaciłem.

Działa, po prostu działa.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy okazji powinniśmy się spotkać i porównać widmo z naszych świetlówek .Wiem że produkuje je ta sama firma .ale czy to jest to samo nie miałem okazji porównać osobiście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie swietlowki też mają duże znaczenie,ale w tej chwili w lampie Ati są swietlowki sylvani i lampa przepieknie świeci ,a w tamtych miałam swietlowki Ati i nie było szału. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli główną zaletą jest chłodzenie to może bez obudowy by świeciła lepiej i mniej by się wszystko grzało w pudełku.

Jeśli różnica jest widoczna to chyba od odbłyśników wszystko zależy.

No właśnie,robimy stelaż na którym w powietrzu są odbłyśniki z świetlówkami,wentylatory zbędne.Oczywiście odbłyśniki ATI i powiedzmy stateczniki również.Sterowanie bez ściemniania.Korale zauważą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar Ty sie nie zastanawiaj tylko zappodaj sobie zmiane lampy.

Co do samego pytania nie wiem co jest w ATI ,ale chyba wszytsko.

Odblysniki super, sterowanie jest, estetyka jest, cos tam wykonanie mogloby byc lepsze

Ale nie wazne

Kupujesz wieszsz i nie ma jak przy ledach. Patrzac na ilosc TOTM lampa dziala .

A po zapodaniu nie ma rozterek czy to byl trafny wybor. Sa drozsze lampy T5, ale czy lepsze to nie wiem

EDIT:

Dawno piwa nie pilem i dzis jedno powodem literowek

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnią te lampy ATI Sunpower a ATI Power Module? Powiedzmy 8x80w obie nie ściemnialne a jedna droższa o około 2000zł.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mit jest bo wg. Ciebie cała reszta lamp i chińczyki to przy ATI złom.

i tak jest , jak dla mnie reszta lamp t5 to zlom :) ( giesseman jest tez super ) zapytalem czy uzywales kiedys tej lampy i czy mozesz ja porownac z innymi ?

o bk sie nie bede wypowiadal bo go nie uzywalem a czy jest mit o bk ? nie wiem , wiem jedno ze sa to super odpieniacze i robia robote ,

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek możesz mi powiedzieć co skłoniło cię do kolejnego zakupu

lampa t-5 ? po prostu kolejna chęć wydania kasy na badziewie niepotrzebne, prądożerne i kasożerne ?

czy poprostu, bo tak piszą na forum, że fajna lampa?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.