Skocz do zawartości
luft

Oświetlenie T5/LED/HQI w liczbach, porównania, wykresy...

Rekomendowane odpowiedzi


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomatkobuzka, to ja od razu poproszę jakieś wnioski ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft coś nie tak z tabelami, które wkleiłeś - na górze hqi 250w a obok tabele par do 4x24w ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu zaczynają mnie śmieszyć te testy i wykresy różnego oświetlenia

większość ludzi miała kiedyś akwaria słodkowodne roślinne itp

czy ktoś was pytał kiedyś o tabele par? itp? :smiling:

zaraz ktoś napisze że przecież to morskie i musi mieć inne światło niż w roślinnym

a ja odpowiem ,czy na rafie świeci inne słońce niż nad amazonką?

otóż nie,po prostu aura się zmienia,na rafie jest kolorowo i błękitnie bo nie ma roślin co dają poświatę zielonkawą i garbnika żółtego od ew.korzeni to tyle

dla mnie to pic na wodę fotomontaż


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z wykresow jak tu pasuje golym okiem porownac zbiorniki pod T5, HQi czy LED.

W parktyce te wykresy nie maja nic wspolnego z przyrostami i kondycja korali.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu modne są dyskusje na temat oświetlenia.Mało tego,tematy te zaczynają sięgać takich aspektów przy których niejeden Dr habilitowany by wymiękł:)

Po co to wszystko?Patrzmy na nasze zbiorniki,obserwujmy i wyciągajmy wnioski.Więcej nasza obserwacja nam powie niż niejedna tabela,niejeden wykres.

Nie ujmując autorowi tematu bo na pewno założył go w dobrej intencji ale mnie osobiście takie rzeczy jakoś "nie podniecają":)

Przepraszam jeśli uraziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, no właśnie

jakoś na temat oświetlenia nie potrafi się konstruktywnie rozmawiać na forach bo ludzie szybko zakładają obozy, barykadują się i bronią swoich racji. Po co to nie wiem. No, ale jak im się chce to czemu nie.

założyłem temat by podzielić się technicznymi wynikami badań z lubującymi się w tej dziedzinie

a nie żeby wszczynać kolejną grandę :)

myślę, że taki "amator" dobrej tabelki może się w końcu pojawi w temacie

- coś napisze, a część z nas zrozumie lub będzie udawać, że kuma o co chodzi

i taka już piękna ta akwarystyka morska. Przy różnych zlotach wszyscy komunikujemy się w języku polskim,

ale zdziwienie na twarzach nieraz jest takie jakby jeden mówił po kantońsku, a drugi odpowiadał w suahili :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lufcie :) Bo jak ktoś wydał kilka tysięcy na światło, nie przyzna się że nie trafił (no powiedzmy, paru by się przyznało :) - ale to klasa, sama w sobie), kilka osób (przepraszam, nie piję do nikogo osobiście, raczej do zjawiska), zarabia na tym, więc będzie broniło. Komuś, coś się wydaje...

I tak to się kręci. Do tego dochodzą cechy indywidualne (humor, kompleksy, nastawienie do świata, animozje) I temat zamienia się w starcie błyskawicznie. Przynajmniej ja tak odbieram to.

Uważam że w tym temacie każdy powinien obserwować i wyciągać prawidłowe wnioski. Na podstawie prawidłowych danych. Uszeregować je w kolejności od najistotniejszych do mniej i porównać. Po to aby ocenić, co mu jest potrzebne.

Np. dla mnie ideałem była by lampa led o wymiarach 40x40 cm, z soczewkami 120 stopni, mleczną szybą przed ledami, co najmniej 5 kanałami barwnymi i ceną nie powalająca na kolana. A skoro nie udało mi się tego osiągnąć, świecę t5.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.