Skocz do zawartości
NOCIO

ATI Powermodule + LED

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś używa ATI 8x80W + ledy 75W ?

Używanie ledów na maxa czy połowicznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sewer o ile sie nie myle.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od obsady 30-70% mocy białych. Niebieskie, czerwone i royal blue do 100%. Zaczynasz od kilku procent i powoli zwiększasz.

Pamiętaj o trybie wypalania T5ek bo jak tego nie zrobisz to zdarza się że ściemniają się jak trzeba na niskich mocach.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od obsady 30-70% mocy białych. Niebieskie, czerwone i royal blue do 100%. Zaczynasz od kilku procent i powoli zwiększasz.

Pamiętaj o trybie wypalania T5ek bo jak tego nie zrobisz to zdarza się że ściemniają się jak trzeba na niskich mocach.

W tym momencie mam 55% mocy ledów a t5 właśnie wymieniam na nowe bo minął już rok.

A o co chodzi z tym trybem wypalania T5-ek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przypalilem korale na 80%. Teraz mam 30% w czasie wspólnym z T5 a 50% przed T5. Oczywiście biały skręcony na 20%. Trzeba z tymi ledami uważać są mocne i potrafią przypalic. Dla mnie sa one tylko do wschodow i zachodow. Przed zgładzenie swieci tylko royalblue. Efekt fluorescencji super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jakie mięliście objawy wypalenia korali..? Pytam, gdyż mam na 430l ledy 200W + 2 x 54W T5, niektóre korale idą (zalewają stopą bardziej skałę) niż rosną w górę...może światła za dużo?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb wypalania to po prostu moment kiedy świetlówki pracują na pełnej mocy, po tych 60 godzinach są gotowe do pracy w trybie "dimm" inaczej morze się zdarzyć że w niskich mocach świetlówki mogą się nie reagować na polecenia komputera.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pytałem ale konkretów nie znalazłem z tego co pamiętam - ma ktoś jakieś wiarygodne informacje czy , a jeśli tak to na ile ściemnianie wpływa na żywotność świetlówek ? (obiegowa opinia głosi że wpływa.. ale różnie to z legendami bywa)

Paweł

ps. jak przepalałem ledami to niektóre korale bledły aż do białości i ogólnie rzecz biorąc przestawały rosnąć.. Monitipory talerzowe uciekały w dół od światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb wypalania to po prostu moment kiedy świetlówki pracują na pełnej mocy, po tych 60 godzinach są gotowe do pracy w trybie "dimm" inaczej morze się zdarzyć że w niskich mocach świetlówki mogą się nie reagować na polecenia komputera.

Dzięki za informacje bo właśnie po wymianie świeci mi tylko połowa świetlówek i ewnie bym sie teraz stresował i ni wiedział o co chodzi a tak zmienie programem ustawienia i wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pytałem ale konkretów nie znalazłem z tego co pamiętam - ma ktoś jakieś wiarygodne informacje czy , a jeśli tak to na ile ściemnianie wpływa na żywotność świetlówek ? (obiegowa opinia głosi że wpływa.. ale różnie to z legendami bywa)

Paweł

ps. jak przepalałem ledami to niektóre korale bledły aż do białości i ogólnie rzecz biorąc przestawały rosnąć.. Monitipory talerzowe uciekały w dół od światła.

To nie legendy tylko badania a takie przeprowadził Przemek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś mógłbyś podesłać link do jakichś wyników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo,dawno o tym czytałem.Strata jest dość spora,z tego co czytałem to 30%,ale mogę się mylić.

Ps.szukałem,ale nie znalazłem,może Przemek się wypowie.Pamiętam,że z tego powodu ściemnialnych stateczników RS nie montował.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - wszyscy to wiedzą, ale nie do końca wiadomo skąd :)

Oczywiście nie twierdzę że nie powoduje to szybszego wypalenia świetlówek - po prostu chciałbym wiedzieć czy jeśli tak jest to o jakiej stracie mówimy - bo może jest to wartość pomijalna.

Przemek nie montuje , ale Ati montuje, profilux wspiera itp..

Znam takiego jednego co używa ściemniania, nie wypala wcześniej rur, wymienia je co 6 msc a baniak ma torpeda :)

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem były sprawdzane i porównane świetlówki ze sobą,jedna świeciła normalnie a druga była ściemniana,efekt chyba po 2-3 miesiącach spadek mocy ściemnianej o 30%. Może w końcu Przemek coś napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam taki test, który dotyczył ogólnie zużycia świetlówek i porównania producentów, ale o ściemnianiu to właśnie nic nie kojarzę..

No trudno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra Panowie odjeżdżacie od tematu, napiszcie czy przy ledach na 30% jesteście zadowoleni z blików ? I czy może ktoś jest mi w stanie porównać je do mixa HQI +T5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcos przy 30% ledów blików nie ma... Bliki teraz widzę jedynie jak mam 50% (nie powalają) przed włączeniem i wyłączeniem T5.

Jeśli chodzi o porównanie blików z HQi to oczywiście te są ładniejsze i wyraźniejsze. Napisałbym że bez porównania na korzyść HQI.

Lampę giesemanna 2x250+4x54 bardzo lubiłem ale swiatło hqi było dominujące i T5 się gubiło. Tu jest odwrotnie T5 dominuje a led ginie. Tu już się kłania odwieczny dylemat HQI czy T5. Na pewno nie patrzyłbym przy tej lampie w kategorii HQI vs LED. Ledy tu to tylko dodatek do bajerków typu wschód, zachód, nocne czy ustawienie wieczorem światła tylko w Royal blue żeby zobaczyć jak wszystko zajeb... wali po oczach fluorescencją. Ze względu na kolorki w akwarium nie wróciłbym do Hqi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to mnie solidnie zmartwiłeś :/. To była dla mnie jedyna alternatywa dla HQI + T5. 5 miesięcy kombinacji i wracam do pierwszego pomysłu...jednak pierwsza myśl najlepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do hqi nie wrócił ;) chyba ze byłaby lampa hqi +Led (do bajerkow) i 8xt5 w jednym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej lampy to czy wam wszystko sprawnie działa?

Bo u mnie już drugi raz nie działa podłączenie do komputera - nie mogę nic zrobić i pozmieniać, tylko widzi USB ale już lampy nie i to na różnych komputerach.

Poza tym po podłączeniu do kompa lampa całkowicie gaśnie więc raz już wymieniłem (komputer) sterownik lampy i było dobrze przez 4 miesiące a teraz znowu tak się stało. Macie pomysł dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoją od zakupu nie miałem żadnych problemów.

Połączenia jak i praca lampy odbywa się bez najmniejszych problemów.

Co do twoich problemów ze sterownikiem to może znajduje się w miejscu

narażonym na wilgoć np szafka z sumpem ?

Mój programator wisi nad zbiornikiem na wysokości lampy i nic się nie dzieje.

Być może wadliwy kabel ?

Spróbuj porozmawiać z Łukaszem Kurem on będzie wiedział zdecydowanie

więcej na temat lampy niż ja.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.