Skocz do zawartości
Thorn76

JVP 110 vs reszta do nano

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już używa JVP 110 jak wychodzą na tle innych cyrkulatorów do Nano. Bo cena 39zł jest bardzo dobra ! Dajcie swoje opinie bo muszę kupić a nieraz po co przepłacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam JVP 101 od roku jestem bardzo zadowolony. Pracuje cicho i za te pieniądze to rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Też mam sprzęt tej marki. To wcale nie są pieniądze a cyrkulacja dziala bez zarzutu. Jasne nie ma komputera szmerów bajerów ale te da się kupić osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie JVP100 w 60l. Fajnie dmucha w porównaniu do Korali 1600. I nawet cichutka :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie dopiero ruszam ze swoim akwa i porównania z innymi falownikami nie mam żadnego. Ale do swoich 96 litrów właśnie wybrałem dwie JVP-110. Po pierwsze są tanie, jeśli się nie sprawdzą nie będzie żalu wyrzucić. Poziom głośności określiłbym jako "bardzo NIEdokuczliwy" (i tak odpieniacz jest głośniejszy). Wodę kręcą całkiem fajnie, przynajmniej na razie tyle stwierdzam "na oko".

Fakt, raz jednej pompie zdarzyło się ruszyć "pod prąd" i trzeba na to na pewno w przyszłości zwrócić uwagę, np. po braku zasilania.

Ciekawostka: zamówiłem dwie pompy i jedna ma wirnik żółty, a druga niebieski. Mi to bardzo ułatwiło życie, bo w łatwy sposób mogę je rozróżnić przy oznaczaniu wtyczek.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam JVP-110 w kostce Aqael 30, dmucha dość fajnie, ale nie mam porównania do innych cyrkulatorów. Wydaje mi się, że jest ok, w połączeniu z kaskadą FZN-3 ruch w zbiorniczku duży. Sama w sobie pompka jest niewielka. Ustawioną ją mam na tylniej szybie i dmucha na przednia. Jeśli dam ją choć trochę w dół do rozdmuchuje mi cały piasek znajdujący się z przodu.

Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto ma porównanie do innych podobnych wielkościowo cyrkulatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium 96 l mam 2 pompy JVP-110 i wg mojej oceny zapewniają wystarczające falowanie korali (miękie i LPSy) i ruch wody przy prawidłowym ich ustawieniu.W akwarium mam również kaskadę HBL 701 oraz pompę przelewową 400 l/h (w panelu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta:)

jak dla mnie za głośna - ruch wody na pewno większy w porównaniu z moim aquaelem circulator 500

ale niestety przegrywa jeśli chodzi o hałas

dlatego jak ktoś chętny mam taką na wydaniu na gwarancji hehe (tanio) ;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.