Skocz do zawartości
sivczenko

Z czego się bierze wysokie no3 ????

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Mam takie pytani może głupie ale nie daje mi to spokoju :( Skąd u mnie bierze się wysokie NO3, pytam ponieważ nie mam dużej obsady ryb ok 8 sztuk tym tylko jedna wieksza (borsuk) reszta to takie małe wypierdki :) Karmie raz dziennie , odpieniacz myślę żę nie najgorszy jak na ten litraż (360l -- APF 600 ) Podmianka co 2 tygodnie, sól aquaforest po RO + DI posoleniu NO3 = 0 tak więc skąd mogę mieć takie wysokie NO3 ( 50 ) Co może być przyczyną ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Mam takie pytani może głupie ale nie daje mi to spokoju :( Skąd u mnie bierze się wysokie NO3, pytam ponieważ nie mam dużej obsady ryb ok 8 sztuk tym tylko jedna wieksza (borsuk) reszta to takie małe wypierdki :) Karmie raz dziennie , odpieniacz myślę żę nie najgorszy jak na ten litraż (360l -- APF 600 ) Podmianka co 2 tygodnie, sól aquaforest po RO + DI posoleniu NO3 = 0 tak więc skąd mogę mieć takie wysokie NO3 ( 50 ) Co może być przyczyną ?????

Jaka sól konkretnie? Pewnie ta bez probiotyków? Bakterii ani żadnych pożywek też pewnie nie lejesz? Troszkę więcej napisz o prowadzeniu zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaką obrałeś metodę prowadzenia akwarium?

Co dozujesz?

I zapytam jeszcze nieśmiało jaką masz skałę i ile? :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać tak oczywiście po każdej podmiance leje całą ampułkę biodigestu co dwa tygodnie a sól aquaforest tą lepsza ( teoretycznie ) a już dwa razy podmieniłem 20 % i jakoś te NO3 dalej mi się trzyma wysokie tak więc z czego ???? Dodam tylko że korale mam same miękkie oraz euphylie jedną :) skały żywej ok 40 kg zbiornik mam ponad rok czasu. Teraz właśnie skończyłą mi się ta sól i planuję kupić nową i postanowiłem że będzie to IO tak jaką miałem przy starcie :) nie wiem czy dobrze ale przy tej soli nigdy nie miałem takiego NO3 ( nie twierdze że to sól jest winna)

Czy tyle informacji wystaczy ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co znaczy lepsza sól?

Z bakteriami czy bez?

I NIC więcej nie dozujesz oprócz biodigestu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od przeplukania calej skaly , za skala , pod nia jesli sie da itp , moze pomoze , czesto zalega tam mnostwo syfu , jak go wypluczesz powinno byc lepiej , jesli nie bedziemy dalej szukac przyczyny , mozesz zaczac np z wodka , moze odpieniacz nie wydala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie sól AF pomogła zejść z poziomu 12 do 2 i to w ciągu kilku podmian.Mało tego jak pisałem ciągle o niskim potasie,który sobie podbiłem prochami i w tym samym czasie rozpocząłem stosować soli AF tak od tego czasu potas stoi mi w jednym miejscu i ani kropelki K nie dodałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz odpieniacz czy nie masz zawalony syfem chodzi o pompe, mi przed czyszczeniem no3 wzrosło do ok 40 tak spadła wydajność po przeczyszczeniu i dodawaniu gorzołki po ok tyg jest już ok 5, a nie wywala Ci glonów zielonych przy tym stężeniu no3?

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde sorki ale nie wiem czy ta sól z bakteriami :( kupowałem ją jakies 4 miesiące temu jak byłą w promocji a była właśnie ta którą kupiłem i troszkeę tańsza i niby troszkę gorsza dlatego pisałem że teoretycznie lepsza Już wiecej nic nie dozuje. Ostatnio jeszcze tylko włożyłem węgiel z aquaela :) Mam prearat w domu z firmy RED SEA NO3 PO 4 ale nie chcę lać żadnej chemii do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup przepływkę i biopallety, no3 spadnie. Ja taką metodę wybrałem i z 20 mg/l poszło w miesiąc do ok zera.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmień 30% co tydzień to po pierwsze

Po drugie Jak napisał qba25 przedmuchaj skałę pewnie niezły syf się tam zebrał (nie napisałeś ile karmisz ryby i ile i czym korale)

Po trzecie przy tak wysokim NO3 warto by zadbać o te bakterie co to je lejesz z podmianą - jakieś odżywki jeśli probio bakterie to i odżywkę - jak sól masz z AF to może zestaw z AF równie prosty w stosowaniu - albo po prostu wóda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz odpieniacz czy nie masz zawalony syfem chodzi o pompe, mi przed czyszczeniem no3 wzrosło do ok 40 tak spadła wydajność po przeczyszczeniu i dodawaniu gorzołki po ok tyg jest już ok 5, a nie wywala Ci glonów zielonych przy tym stężeniu no3?

Nie nie glonów nie mam nic :) skałę mam czystą tak więc bez zbędnego syfu . Dodam tylko ze ok 3 miesięcy temu wygrałęm walkę z dino (po 4 miesiącach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak.

Tak jakby to normalne, że masz takie NO3

Nie stosujesz żadnej metody, masz 40kg żywej skały i robisz rzadko podmiany.

Tak mi się przynajmniej wydaje :blushing:

Też myślę, że powinieneś przedmuchać, poczyścić i więcej i częściej popodmieniać wodę.

No i zacząć prowadzić akwarium według jakiejś metody.

Czy to wódka, czy vsv, czy AF.

Wszystko działa - tylko trochę systematyki i bez kombinowania :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź odpieniacz, wywala tyle samo syfu, czy spadła efektywność?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy masz test?

a co do tego preparatu RS NO3 PO4 to ja to leje, ale czy to coś daję to sam nie wiem

Edytowane przez Piotrek_D (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź odpieniacz, wywala tyle samo syfu, czy spadła efektywność?

Mariuszu odpieniacz ok myśle jak jest więcej syfu to go wywala a jak już wywali to poziom opada tak więc myśle że praca odpieniacza jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy masz test?

a co do tego preparatu RS NO3 PO4 to ja to leje, ale czy to coś daję to sam nie wiem

No testy m saliferta i też myślałem że mogą przekłamywać ale zrobiłem test świezej solnki i pokazał N3 =0 tak więc ok chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Tak jakby to normalne, że masz takie NO3

Nie stosujesz żadnej metody, masz 40kg żywej skały i robisz rzadko podmiany.

Tak mi się przynajmniej wydaje :blushing:

Też myślę, że powinieneś przedmuchać, poczyścić i więcej i częściej popodmieniać wodę.

No i zacząć prowadzić akwarium według jakiejś metody.

Czy to wódka, czy vsv, czy AF.

Wszystko działa - tylko trochę systematyki i bez kombinowania :baby:

Myśle że podmiana co 2tgodnie 10% wody to taki standard i większość tak robi to niewem za rzadkie podmiany ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak robisz test to wynik odczytujesz patrząc z góry na fiolke czy z boku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy takim NO3 to baaardzo rzadkie - tak myślę.

Czemu nie robisz co tydzień?

A na początek, żeby to zbić to:

kilka razy co kilka dni i dopiero zacząć coś dozować a potem podmieniać co tydzień a potem ewentualnie co dwa tygodnie.

I jeszcze jedno: nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak robisz test to wynik odczytujesz patrząc z góry na fiolke czy z boku?

z góry :/

Przy takim NO3 to baaardzo rzadkie - tak myślę.

Czemu nie robisz co tydzień?

A na początek, żeby to zbić to:

kilka razy co kilka dni i dopiero zacząć coś dozować a potem podmieniać co tydzień a potem ewentualnie co dwa tygodnie.

I jeszcze jedno: nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"! :)

ok przepraszam

To tak wszystko złożyć do " kupy " Żeby zbić to o co 4 dni roić podmiankę 10% lac do tego biodigest co z tą wódką jak ją lać i co ile przy tak częstych podmianach?? Poem o tydzień też 10% aż jak zbijemy te NO3 to co dwa tygodnie 10% ?? A jak z tym biodigstem jeszcze bo tak lałem co da tygodnie całą ampułkę a teraz jak (przypominam ok 500 l w obiegu )

Edytowane przez sivczenko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeszperaj forum o stosowaniu wódki - ja nie stosuje więc nie chce wprowadzać w błąd.

Ja stosuję metodę probiotyczną AF i jest łatwo i wygodnie.

Biodigest to nie wiem w jakim celu się leje więc też nie pomogę.

Nie powiemy Ci dokładnie co ile najlepiej podmieniać wodę czy to tydzień czy dwa - musisz sam wyczuć akwarium - oby Ci NO3 nie rosło do takich wartości jak masz teraz.

Myślę też, że przy obsadzie którą masz to nie ma co dobijać do 0. w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z PO4? Zerowe czy coś tam testy pokazują?

Do biodigestu podajesz bioptim?

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z PO4? Zerowe czy coś tam testy pokazują?

Do biodigestu podajesz bioptim?

Bardzo ważne,bakterie trzeba też dokarmić i tak to też działa w AF bakterie i pożywka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.