Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo fajny projekt pienisz apf 600 w tylu litrach?

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny piękny baniak :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam obserwować ten wątek . Bardzo ładnie wygląda


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia ! gdzie nowe zdjecia ? :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdjecia ! gdzie nowe zdjecia ? :ninja:
no właśnie gdzie ?

... pozdrawiam mobilnie przez Samsung Galaxy S4 :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam do prośby o zdjęcia.Poprzedni baniak widziałem na żywo i szczeka opadała więc ten na pewno będzie jeszcze lepszy :thumbup:


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump! Pokaż sumpa!


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Tomka nie można chodzić bo jak sie wroci do domu te smutek czlowieka ogarnia ;)

Sump jest mega duży ale zawartość zdziwiła by niejednego ;)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje, aczkolwiek czekam na nowe foto tego baniaczka. Jak tylko będę miał wolne środki i miejsce, chyba też strzelę duży litraż :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy możesz napisać jak tam sprawuje się Twój wavebox i jaki oring zastosowałeś do pompy

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Czy na wp 40 i 60 pasował ten sam otwór i wysokość mocowania pompy do otworu?

Czy one mają takie same gabaryty?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wp40, ale wp60 ma minimalnie większą średnice zewnętrzną niż tunze, ale mieści się w otworze. Teraz mam pompę w odległości 1-2mm od ścianki więc otwór mógłby być minimalnie mniejszy albo większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Czas na jubileuszowy update.

Minął właśnie rok od czasu uruchomienia nowego zbiornika, na początku października 2013 przekładałem korale z poprzedniego akwarium...

Postanowiłem zrobić zdjęcie i podzielić się z Wami moimi doświadczeniami oraz planami na przyszłość :)

Akwarium rok temu wyglądało tak:

FTS_DSC08239_web_zpsa590ab6e.jpg

Ostatni update z lutego:

FTS_DSC08817_web_zps3bb0e9f8.jpg

Ostatnie zdjęcie całości z początku października tego roku:

FTS_141005_web_zps4a46413d.jpg

Jak łatwo dostrzec, ciężko jest wytrwać w pierwotnych założeniach dotyczących przestrzeni i "luzu" w akwarium. Ułożenie skały widoczne na zdjęciu z przed roku niewiele różni się od obecnego. Wprowadzałem niewielkie zmiany, w okolicach pocillopory dodałem jedną półkę. Zrobiłem to po tym, jak któregoś dnia pocillopora "upadła" na piasek i połamała się na kilkanaście kawałków.

W systemie filtracji praktycznie nic się nie zmieniło. Cały czas w obiegu pracuje BK 250, kręcą się BioPellets. W zależności od parametrów wody zmieniam ich ilość.

Pomimo, że w systemie jest tylko 35-40 kg żywej skały nie mam problemów z fosforanami. Udaje je się utrzymać w okolicy 0,01 - 0,02. Jak tylko test pokaże 0,03 do systemu trafia 100ml RowaPhos. Są to niewielkie ilości, przez rok czasu wykorzystałem jedno opakowanie 1000ml Rowy. :)

Światło również bez zmian, 8x80W. Zrezygnowałem z pomysłu "doświetlania" ledami. Mam natomiast w planie dodanie 2x80W DIY, z aktywnym chłodzeniem.

Muszę doświetlić tył zbiornika, chcę delikatnie rozsunąć skałę tak, żeby zrobić więcej miejsca koralom. Aktualnie świecą się: 1x Fiji Purple, 2x Ati Aquablue Special i 5x Narva Blue2.

Taki zestaw bardzo pasuje zarówno mi jak i koralom. Zauważyłem natomiast jedną dziwną rzecz - nowe świetlówki stresują korale.

Wiem, że to co piszę brzmi dziwnie, ale za każdym razem, kiedy wymienię więcej niż 1 świetlówkę za jednym razem - przez kolejne parę dni korale słabiej polipują, jakby dostosowywały się do nowego światła.

Ostatnio wymieniłem dwie sztuki niebieskich i w efekcie popaliłem różową seriatoporę do tego stopnia, że zeszła tkanka a w wielu miejscach jest prawie biała...

Wydaje mi się, że dzieje się tak, dlatego, że za rzadko wymieniam świetlówki, 9-10 miesięcy to chyba troche za długo.

Zmieniła się natomiast cyrkulacja. Pompa tunze 6215 (która jest identyczna jak 6155), zamiast pracować w pudełku falownika "robi" cyrkulację. W komorze waveboxa pracuje Jebao WP-60.

Tunze się powinno wstydzić, bo 4x tańsza pompa pracuje o 2 klasy kulturalniej. W sumie są teraz dwa tunze: 6155 i 6215 i wavebox. Jednak przy tej ilości korali to trochę mało, w planie jest dodanie kolejnej WP-60.

Chwilowo posiłkuję się też starą Tunze 6045 do rozwiewania piasku, który babka usypuje na montiporze.. Niestety byłem na tyle nieodpowiedzialny, że wpuściłem Strigatę (valenciennea strigata), która robi mega zadymę.

Macie jakiś patent na złapanie jej? Jedyne co mi przychodzi do głowy to harpun :D

W ciągu tego roku zaliczyłem dwie większe i kilka pomniejszych "wtop". Te mniejsze to na przykład: pusta bańka z płynami do balinga albo pusty zbiornik na dolewkę.

Największą wpadką był atak ospy :( Standardowy scenariusz - w systemie białobrody i lineatus a ja przywożę Strigatę do przekopywania piasku. Ryba "niby" po kwarantannie.

Po tej przygodzie zrobiłem sobie dłuuugą, prawie pół roczną przerwę w kupowaniu ryb. We wrześniu do zbiornika trafiło ich 13. Wszystkie od innych akwarystów. Jest dobrze.

Drugi problem to zielone cyano. Małe ognisko miałem od początku. Długo nic się nie działo, ani w jedną ani w drugą stronę. Na początku lata, kiedy więcej promieni słonecznych trafiało bezpośrednio do zbiornika. Problem się nasilił do tego stopnia, że miesiąc temu użyłem Marine Mycosidol. Zadziałał, ale niektóre korale dochodzą do siebie do teraz. Spadło też zapotrzebowanie na balinga, o prawie połowę.

Jednak widzę, że idzie ku dobremu tydzień po zapodaniu specyfiku podmieniłem 4x 120l wody. Pomogło.

Edytowane przez thomash666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wooooooooow.....

no to już wiem u kogo będzie kolejny zlot Poznaniaków...... :)

Mi pasuje każdy termin..... :devil:

Ja tylko tak nieśmiało chciałem przypomnieć.... :devil:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Daj jakiś filmik z działania waveboxa

dzisiaj zmieniłem trochę plany wielkości zbiornika w kierunku twojego, zastanawiam się nad waveboxem, ale ciekaw jestem jak buja.

Nie wiem czy dobrze odczytałem z Twojego szkicu obniżenie komina do akwa 10 cm ??

Jeszcze jedno

widzę, że nie korzystasz z locline - wylot to rura fi 32

czy jakoś ją zakończyłeś, aby nie zaciągnęło małej ryby, jak pompa się wyłączy?

pozdr

piękne szkło

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clapping petarda

start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi (jeśli to nie tajemnica :) ) ile i czym karmisz, co dozujesz do wody, i jaki masz cykl świecenia :) ?

Pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odwiedziny.

Ja tylko tak nieśmiało chciałem przypomnieć.... :devil:

:) Myślę, że coś możemy zorganizować :) Niestety moje mieszkanie nie jest gotowe na grupę większa niż kilka osób..

Cześć.

Daj jakiś filmik z działania waveboxa

dzisiaj zmieniłem trochę plany wielkości zbiornika w kierunku twojego, zastanawiam się nad waveboxem, ale ciekaw jestem jak buja.

Nie wiem czy dobrze odczytałem z Twojego szkicu obniżenie komina do akwa 10 cm ??

Jeszcze jedno

widzę, że nie korzystasz z locline - wylot to rura fi 32

czy jakoś ją zakończyłeś, aby nie zaciągnęło małej ryby, jak pompa się wyłączy?

pozdr

piękne szkło

Wavebox pracuje tak jak na filmiku:

Generalnie dużo zależy od poziomu wody, im wyżej mam grzebień tym słabiej buja, fala rozbija się o wzmocnienia.

Tak jak buja na filmiku jest optymalnie, jak się rozkręci mocniej robi się głośno od chlupania, woda zaczyna się przelewać rewizją.

Co do wysokości komina. Jest obniżony o kilka cm, to co widzisz na projekcie rysowane czerwoną kreską to czarne szkło, naklejane na właściwy komin.

a mnie ciekawi (jeśli to nie tajemnica :) ) ile i czym karmisz, co dozujesz do wody, i jaki masz cykl świecenia :) ?

Pozdrawiam

Akwarium bez tajemnic :)

Karmiłem długo mrożonkami Ocean Nutrition, niestety nasz lokalny dostawca się wycofał. Teraz jadę na IT, koniecznie przepłukane :). Karmię od 10 do 15 kostek dziennie, głownie artemia + kryl drobny. Raz po raz parę kostek planktonu. Pokolce dostają nori, bardzo często.

Światło: 11 i pół godziny świecą 2xNarva Blue2, 7 i pół godziny wszystkie 8 belek.

Wylot wody z pompy powrotnej jest fi 32, zakończony lekko rozciętym kolankiem 45 stopni. Loc line wydawał mi się za drogi. Z perspektywy tego roku stwierdzam, że to zbędny wydatek.

Zakładanie sitka nie ma sensu. Prawdopodobieństwo zassania ryby jest niemalże zerowe. Przy małych podmianach (60L) nie muszę nawet wyłączać obiegu, wystarczy, że podniosę grzebień. Także obiegówkę wyłączam raz na 2-3 tygodnie. Sitko dławiłoby powrót...

Edytowane przez thomash666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.