Skocz do zawartości
markus86

Pacific Sun Black Python 3kanały 160W - jak ustawić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może podpowiedzieć jak ustawić lampę (ile procent który kanał i ile czasu), żeby korale (miękkie) nie "popalić" i żeby dotrwały w reefmaxie do zmiany zbiornika na większy - poleciał mi sterownik i nie wiem czy jest sens naprawiać kiedy czekam na 370l.

Edytowane przez markus86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia tej lampy dedykuje się (tak wyczytałem kiedyś):

niebieskie na 100%, białe max na 60%

Ja mam 3 kanałową Metis CRP i mam niebieskie na 100%, białe na 80% + 2 x 54W T5 (aktynikę i lagoonblue)

Mam kilka lps i sps i jest.... w miarę dobrze.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla miękkich jak pisze Mariusz(możesz dac więcej białego) alew moc nie więcej niż 40-50%.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też znalazłem takie informację w necie o u ustawieniu lampy na B100% W50-60% tylko wcześniej miałem 3x24w( aktynika,sun shine, lagoonblue) i było ok dla miękkich i grzybków a przy takich ustawieniach led to jest około 120W jeżeli to tak się liczy. Niby 1W led = 2W świetlówki i HQI. Na razie ustawiłem lampę B60% W30% w szczytowych wartościach i będę obserwował co się dzieje w zbiorniku.

Edytowane przez markus86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w nowym akw ustaw jak pisaliśmy. Jak chcesz tym świecić na razie w RM to oczywista przykręć moc koniecznie.

Co do czasu to uważam, że 8-9h dziennie ledami świecić to max. A po 2h rano i wieczorem świecą u mnie T5


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwolę sobie się podłączyć pod temat ... może koledze się też przyda taka informacja

Jak ustawić 3 kanałowe lampy BP a dokładnie 2 szt. 110W i 2 szt. 160 W wiszące nad zbiornikiem 900 l ... dla SPSów żeby im było dobrze.

Mam niebieskie na 100% białe na 55 % ... moc lamp 110W na 75% moc lamp160W na 60 % + 2 szt. 54W T5 Ati Blue Plus.

Coś zmienić czy trwać w przekonaniu że jest dobrze :smiling: ?


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@cekWro

Patrzeć na korale czy dobrze i ew. zmieniać


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile czasu świecisz? ile czasu na wschody/zachody i świecenia pomiędzy?

Jaka odległość pomiędzy lampami a lustrem wody? Jakiś FTS? :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ... ale przy takich ustawieniach jeśli prawie dobrze ale nie do końca zadowalająco ... to w górę czy w dół z tą mocą :smiling:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to te lampy generalnie nie są dedykowane pod sps-y...Przemek, czy się mylę?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110W modele miały 54 diody i były w zamyśle do zbiorników z obsadą ogólną mieszaną - trochę twardych, trochę miękkich - w zależności od wysokości..

Jak nie odpowiesz na pytania to trudno doradzić co zmienić :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc ...

ledy na programie Bali ... 09:00-20:00 - zawieszone około 7-8 cm nad wodą

Poza programem Bali nie mam extra wschodów/zachodów

110W po bokach 160W w środku - zawieszone jak niżej

[] [] [] []

T5 13:00 - 19:00 - zawieszone około 12 cm nad wodą

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to te lampy generalnie nie są dedykowane pod sps-y...Przemek, czy się mylę?

Dedykowane po SPSy bym chciał mieć .. tyle że jak zainwestowałem na przełomie kilku lat w sumie około 7 tyś w te które mam ...

to ciężko zmienić i trzeba jakoś sobie radzić z tym co jest albo oddać za pół darmo do muzeum :evil:

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem też siana...i od 3 tygodni korale lecą...albo sól (ostatnio zmieniana)...albo choroba i tyle.

Obserwować, czekać nie panikować, nawet jak coś pada. I jak to mówią "będzie Pan zadowolony"


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a FTS czy jakieś tam fotki w osobnym wątku żeby już nie zaśmiecać tutaj (najlepiej przeglądać od dołu wątku żeby nie te starsze a te aktualne)

Parametry dodam, że od kilku miesięcy już ideale jeśli chodzi o PO4 i NO3, stabilne KH i zasolenie, sól TM ProReef ... a jednak czegoś brakuje więc szukam pewności co do światła

http://nano-reef.pl/...gu/page__st__40

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny coś ten bali - zmieniałeś czasy? Dodatkowo kolory?

Może ustaw w trybie Basic - czas wschodu/zachodu 2 godziny, razem nie więcej niż 10 godzin(jeśli teraz świecisz 11), moce pozostaw takie jak masz teraz - i stosunek kolorów także - możesz ewentualnie jeszcze odrobinę zbić białe - o 5-10%, podnosząc moc o te 5-10 oczek.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110W modele miały 54 diody i były w zamyśle do zbiorników z obsadą ogólną mieszaną - trochę twardych, trochę miękkich - w zależności od wysokości..

Jak nie odpowiesz na pytania to trudno doradzić co zmienić :)

Przemek a modele 160W też dedykowane do obsady mieszanej czy głównie SPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fotkach korale nie wyglądają źle - ale bardziej martwi mnie wygląd skały i piasku.. Zmieniałeś coś ostatnio(sól)? zacząłeś coś dodawać - jak vsv/pelety? Zawsze tego typu gloniska powodowały u mnie że korale ciągneły w dół - i z barwą i zatrzymany był wzrost...

Coś musi być nie halo z parametrami wody i raczej tam szukałbym przyczyny..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny coś ten bali - zmieniałeś czasy? Dodatkowo kolory?

Może ustaw w trybie Basic - czas wschodu/zachodu 2 godziny, razem nie więcej niż 10 godzin(jeśli teraz świecisz 11), moce pozostaw takie jak masz teraz - i stosunek kolorów także - możesz ewentualnie jeszcze odrobinę zbić białe - o 5-10%, podnosząc moc o te 5-10 oczek.

No tak z bali zamieszałem początek i koniec po pół godziny 0-8 % rano białe ... 4-0 % niebieskie wieczorem więc niby niewiele. ... ale ok przetestuję - wczytam jeszcze raz a włączę wschody/zachody


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, wyłącz na razie całkowicie - i ustawi tylko zwykłe światło - czyli wschód/zachód i świecenie pomiędzy(z określoną mocą).

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek a modele 160W też dedykowane do obsady mieszanej czy głównie SPS?

160W jak najbardziej do SPS - tam są diody XPG/XPE i to też trzeba uważnie stosować - łatwo prześwietlić akwarium na pocżątku(dobierając barwę/jasność na oko) a potem zbiornik wiele miesięcy będzie się bujał..

Najlepiej widać to po montiporach- jak nie rosną, są blade lub wywijają się do dołu = za dużo światła.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... aktualnie piasek jest już idealnie biały, skała wygląda coraz lepiej robi się ładna jasna, zniknęły wszelkie objawy dino, ciano padły wszelkie glony.

Każda nowa acropora ładnie polipuje i trzyma kolory więc jest chyba dobrze.

Zbiornik od około 4 miesięcy na ZeoVit i soli Tropic Marine ProReef + węgiel KZ (systematyczne podmiany co tydzień ~90l)

Wszystko wygląda coraz lepiej ... kwestia pewności, że Ledy mam dobrze ustawione i dlatego moje pytanie :smiling:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, wyłącz na razie całkowicie - i ustawi tylko zwykłe światło - czyli wschód/zachód i świecenie pomiędzy(z określoną mocą).

pozdrawiam

Przemek

Dobrze rozumiem jak niżej ?

wyłączyć Bali

niebieskie 100% białe na 50%

lampa 160W 60% mocy czas 10:00 - 20:00 + wschód / zachód 120 minut

lampa 110W 75 % mocy czas 10:00 - 20:00 + wschód / zachód 120 minut


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak - dobrze rozumiesz

Jak wszystko idzie w dobrym kierunku to nic nie zmieniać - jeśli masz montipory to je obserwuj - będziesz widział co ze światłem( za dużó/za mało)

;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ... dzięki Przemku za podpowiedzi ... więc na dzień dzisiejszy nic nie zmieniam.

Monti mam talerzowe zielone takie intensywne, że oczy bolą ... czerwone niestety gorzej ale przy obecnym stanie chyba nie ma co szukać tylko czas i jeszcze raz czas :blushing:

Wrócę do zastanawiania się nad światłem za kilka kolejnych miesięcy :smiling:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.