Skocz do zawartości
kribyd

Akwarium ok 385L - od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, jak pracowalby odpieniacz, gdybys rurke powietrza podlaczyl do jakiegos pojemnika (np: 2 litrowego), wypelnionego weglem ?

Wegiel moze by te zapachy troche zneutralizowal ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam prawdziwego fioła na punkcie zapachów przy akwarium i nie pozwalam by jakikolwiek zapach do niego doleciał.

Teraz mam pokój osobny z akwarium więc zamykam drzwi za każdym razem kiedy wieszam pranie, myje podłogi z płynem czy maluję paznokcie.

Tak jak koledzy pisali: dodatki są dla korali, których jest u Ciebie niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak pracowalby odpieniacz, gdybys rurke powietrza podlaczyl do jakiegos pojemnika (np: 2 litrowego), wypelnionego weglem ?

Wegiel moze by te zapachy troche zneutralizowal ?

To by było najlepsze rozwiązanie niestety największa wymiana gazowa między wodą ,a powietrzem jest na tafli wody więc byłoby to rozwiązanie tylko częściowe. w takich miejscach jak spa ,przychodniach lekarskich ,gabinetach kosmetycznych itd w większości krajów wymaga się instalowanie filtrów powietrza (głownie węgiel) więc może trzeba tutaj o takim rozwiązaniu pomyśleć plus filtr węglowy do odpieniacza .

http://www.wentylacja.biz/produkt,31092,filtr-powietrza-typ-ds-134,1422,1421,1417


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rady zmien to zmien tamto sa troche nie na miejscu.

Odstaw moze na chwile, ale to co dozujesz na peweno nie jest przyczyna problemow. Paradoksem jest ze wlasnie ciagle zmiany sa wynikiem naszych problemow. Akwarium potarfi pojsc swoim torem , a korale maja zdolnoc do adapracji.

Watkow takich jak np ten jest wiele.

http://nano-reef.pl/topic/69913-rip-historia-jak-zabilem-swoje-akwa-2-letnie-full-sps/

Ostrzezen na produktach tez nie brakuje.

https://www.google.co.uk/search?q=air+freshener+for+home+dangerous+for+aquatic+life&espv=2&biw=1455&bih=726&source=lnms&sa=X&ei=4hQVVb_2L9HmaNP0gvAG&ved=0CAYQ_AUoAA&dpr=1.1#q=air+freshener+dangerous+for+aquatic+life

Co do samego Aquaforest-u i dozwoania uzywam ponad 2 lata

Stosujac i eksperymentujac, obserwacje mam takie. Na wszytsko potrzeba conajmniej kilku dni zeby zauwazyc zmiany i powtorzyc zwiekszone dawki.

CoralA kilkukrotna dawka x 2-3 pociemnialy korale, na szybach nalot

Przelalem CoralE pojasnienie korali ,pojscie SPS w pastele, LPSy zrobily sie bure.

Coral V nie eksperymentowalem, jest w nich cos slodkiego a wiadomo ze ze cukry to za duzo bakterii lub za duzo cyjano.

CoralB moge dac nawet 5 kropel na 100L przez 5 dni pod rzad i zaden koral nie zejdzie. Woda krysztalowa, brak nalotow.

Suplementami i pokarmami nie idzie ukatrupic korali. Nawet lekko przeginajac pale. Co sie zacznie najpierw to naloty na szybach, na skale, ale zadne lecenie korali. Obiawy przekarmienia systemu i nic wiecej.

Sprawa chemia jest zgola odmiennna. Z tym ze nie tyczy sie to Aquaforestu tylko wszystkich brandow. Dozowanie czegos co jest nieadekwatne do obsady czy rodzaju zbiornika zawsze konczy sie bieleniem korali. Przecholowalem z jodem jak I fluorem korale polecialy. Stosujac Sol bez soli odstawilem strongi. Kiedy robie wieksze podmainy odsatwiam sol bez soli. Jakiekolwiek zmiany w koralach czy braki koryguje mikroelemenatmi z zakraplaczy. Pierwsze 2 dni po podmianie nie podaje nic.

Jezli leci zbironik, ta najczesciej przyczyn powinnismy szukac w naszym postepowaniu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, czy taką konstrukcje masz na myśli:

butelka.jpg

Nad filtrem powietrza muszę się zastanowić ale może i warto spróbować jak już nic nie będzie działało.

Grzegorz, na AF przechodziłem powoli. Przy stabilnych parametrach czekałem ponad 3 miesiące zanim zacząłem zgłaszać problemy na forum. Ale po tych 3 miesiącach spodziewałem się, że brud z piachu zejdzie a to co zostanie z spsów ruszy z kopyta:)

Pełen balling plus 3/5 dawki components strong, lany był równo. Nigdzie nie było napisane, że albo pełen balling (razem z solą bez soli) albo CA i kH z components strong. Jeżeli się okaże, że przedawkowywałem mikro to uważam, że zostałem wprowadzony przez instrukcje AF w błąd!. Skoro na metodzie probiotycznej można wystartować, po 14dniach wpuścić życie, a zalecane dawki są jakie są, to uważam że powinno być napisane 1/5 dawki dla akwarium z taką obsadą korali (tu foto), 2/5 dawki dla akwarium z taką gęstością obsady (tu foto), itditd. I tak ostrożnie dawałem bo 3/5 components strong i podobnie kropelek (ale tu piszecie, że nie mogłem przedawkować).


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update. Wróciłem do soli IO, na razie 2 podmiany. Zaprzestałem dozowania coral a,v,e oraz components strong. Akwarium ma się wyraźnie lepiej, SPSy zaczynają rosnąć. Euphylie napompowane jak w grudniu, calustrea pięknie się w dzień pompuje a w nocy wypuszcza macki, ukwiał się uspokoił i przestał chodzić. Na brud na piachu nie pomogło 3 krotne odsysanie oraz zaciemnienie na 48h. Kupiłem w erybce Fauna Marin Marine Bakto Therapie Nutri-Reduct które według szefa może pomóc na bałagan na piasku. Do ekipy czyszczącej doszła rozgwiazda piaskowa.


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch podmianach i tak krótkim czasie nie jest to zasługa soli lecz innych działań i moim zdaniem teraz wprowadziłeś nowy czynnik. Coś dużo gmerasz przy tym zbiorniku, istna karuzela. Na wszystko trzeba czasu i nie dni czy tygodni ale co najmniej kilku miesięcy. Widzę to po swoim zbiorniku gdzie tez latałem po wszystkich solach i dodatkach,aż cierpliwie poczekałem przy jednym i mam w końcu wyraźne efekty. Gama AF u mnie sie rozszerza i tym samym kondycja akwarium jest co raz lepsza. Systematyczność, umiar, jednostajność produktu. Nie mowię ze to musi byc ten konkretny ale stały.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tez sol wykluczam.

Poprawa nastepila po zatrzymaniu bogactwa ktore zbiornik otrzymywal

Popyt podaz ,Rownowaga jest sukcesem.

My jestesmy troche jak nasze Babcie A moze jeszcze troszeczke co bys lepiej wygladal.

Czesto czytam w postach, stosuje zgodnie z zaleceniem producenta, tylko producent nie myslal ze ktos bedzie lal jego produkty do pustego zbiornika.

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

rozumiem, że kadzidełka się pala dalej i do akwarium juz nie docierają zadne inne smrody i dalej lejesz wode amoniakalna?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał że podmiany na IO i odstawienie dodatków z magicznych buteleczek pomogło, nie wiem czy potrzebujecie jeszcze innych argumentów :)? czy była to wina soli czy przedawkowania mikro i bakterii trudno powiedzieć. Na pewno nie obwiniałbym świeczek, zresztą jak słychać akwarium stoi w tym samym miejscu ;)

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolega napisał że podmiany na IO i odstawienie pomogły, nie wiem czy potrzebujecie jeszcze innych argumentów :)? czy była to wina soli czy przedawkowania mikro i bakterii trudno powiedzieć. Na pewno nie obwiniałbym świeczek, zresztą jak słychać akwarium stoi w tym samym miejscu ;)

Widzisz grzegorz.k - Ty polecasz tylko jedno rozwiązanie, które się u Ciebie sprawdziło. Nie poradziłeś sobie z produktem i uważasz, że cała reszta sobie nie poradzi:)

Zapachowe świeczki czy woda amoniakalna wlewana na początku zepsuły to akwarium na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz grzegorz.k - Ty polecasz tylko jedno rozwiązanie, które się u Ciebie sprawdziło. Nie poradziłeś sobie z produktem i uważasz, że cała reszta sobie nie poradzi:)

Zapachowe świeczki czy woda amoniakalna wlewana na początku zepsuły to akwarium na starcie.

Debora :) wierz lub nie ale nie tylko u mnie.

Cieszę się że Tobie to lanie z magicznych buteleczek wychodzi.

Ja jednak w swoich postach nie neguje produktu a przedawkowanie pewnych składników.

Jakby nie było , ważne że pomogło.

P.S. U mnie już po pierwszej podmianie była różnica, korale zaczęły wystawiać polipy.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W porządku:)

Ja nie wiem czy mi wychodzi czy nie (:) ) ale często można zauważyć to, co napisał marine :

"stosuje zgodnie z zaleceniem producenta, tylko producent nie myslal ze ktos bedzie lal jego produkty do pustego zbiornika. "

Najważniejsze aby dobierać produkty stosownie do obsady a nie ilości wody. Marka nie ma tutaj znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grono fanów i anty fanów AF jest silne:) Oglądając zbiorniki prowadzone na AF jest oczywiste, że prawidłowe stosowanie ich produktów przynosi rewelacyjne efekty. Dlatego zdecydowałem się na produkty tej firmy. Jednak karygodne jest żebym informacje o tym jak je stosować lub na ich stosowanie przechodzić były tak kiepsko przygotowane. Przeczytałem wszystkie instrukcje (ba nawet znalazłem błąd, w pliku pdf opisującym produkty w wersji Angielskiej - jest tam informacja że components strong należy dodawać po 10ml, w PL jest że 5ml), przeczytałem wątki na forum...i co...zonk. Sól wprowadzałem powoli (o ile pamiętam 30%AF -70%IO dwa razy potem 50% i 70% AF, Components strong 3ml zamiast 5ml, kropelek też mniej. A i tak za dużo? Przecież miałem sporo SPS i LPS, może nie krzaki ale były. Dawkowanie na instrukcjach jest dla średniej obsady, dawałem mniej niż sugerował producent dla średniej obsady!

Z różnych stron słyszę, że ludzie mają problem z solą probiotyczną (na forum, erybka), coś jest na rzeczy i ktoś z AF powinien się do tego odnieść, zaproponować gdzie robimy błąd. Może przez pół roku się powinno na tą sól przechodzić?

Firefighter - czekałem cierpliwie ponad 3 miesiące zanim zacząłem zgłaszać wam problemy. Przez te 3 miesiące było coraz gorzej.

Debora - zapachy w złotym okresie akwarium były (naprawdę delikatne) a problemy zaczęły się po przejściu na AF. Wody amoniakalnej zostało mi 99%...może chcesz? :p Czemu woda amoniakalna miała popsuć akwarium na starcie? Przez kilka miesięcy było wszystko perfecto.

Podsumowując, produkty AF są jak widać po waszych zbiornikach bardzo dobre, start na AF też ludziom nie sprawia problemu, ale już z przechodzeniem na AF jest czasem problem.

Tak czy siak zrobiłem jak napisałem w poprzednim poście i jest lepiej, zapachy nadal czasami do akwarium na pewno dochodzą. Później wkleję film z wczoraj.


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując samochód dane o średnim spalaniu zgadzają się z tym co jest w rl? Średnie spalanie na trasie jest podane dla średniej prędkości 90 czy 120-160? A jakoś nikt z tego powodu nie robi problemu że dane z kartki nie zgadzają się z rzeczywistością.

W tak młodym akwarium przechodząc na inna sól zaburzasz równowagę.

Średnia obsada? Ile to jest? 1 koral na 10l,20? A może w centymetrach? Czemu ludzie nie rozumieją że to jest biologia tu nie ma 2 + 2 = 4. Trzeba samemu powoli 'słuchać' akwarium.

W ogóle czemu zacząłeś lać płyny z magicznych butelek? Działo się coś z koralami czy bo tak inni robią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiające dlaczego przy innych produktach nie ma tylu wpadek co przy AF.

Z całą pewnością to wina użytkowników i chęć zaszkodzenia marce..


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz.k , dlatego,że w dzisiejszych czasach ludzie bez kompletnego doświadczenia wkładają do zbiornika po kilku tygodniach spsy wielkości naparstka leją jak leci .Nie starają się kompletnie zrozumieć sposobu prowadzenia oraz suplementacji.Widzą zbiorniki prowadzone na AF i po tygodniu chcą osiągnąć ten sam rezultat nie posiadając podstawowej wiedzy. W tej chwili AF jest wiodącą marką na naszym rynku i dlatego słyszy się ciągle o wpadkach na produktach AF .Tylko należy spojrzeć na doświadczenie tych użytkowników . Chcielibyśmy wszystkim pomóc ,jednak wielu tej pomocy nie chce, a inni uważają że najprościej jest kogoś obwinić.

Pamiętam czasy,jak obwiniano w Polsce Preisa za wszystkie niepowodzenia jednak nikt nie brał pod uwagę,że dlatego bo nie było innej alternatywy jak na rynku były dwie marki z tego jedna mało dostępna, a druga jak cukier za komuny.Chciałbym przypomnieć ,że jeszcze nie dawno zalecano wkładanie spsów po roku ,a teraz nie dość że na suchej skale i na suchym pisaku się zbiorniki zakłada . Teraz należy sobie zadać pytanie dlaczego ten sam produkt w jednych rękach jest super narzędziem do prowadzenia akwarium, a w innych powoduje różne problemy .Po to mamy swoje korale swoje zbiorniki, aby każdy mógł przyjechać zobaczyć porozmawiać i zrozumieć. Kiedyś jechało się przez pół Polski żeby kupić rybkę ,korala ,sól , a teraz każdy kupuje przez internet bez jakiegokolwiek przygotowania ,a potem są skutki jakie są .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na metodę probiotyczną przeszedłem bo po 6 miesiącach od startu NO3 poszło mi do góry...co nie jest chyba anomalią bo większość stosuje jakiś sposób obniżania tego parametru. Oprócz probios, probiof i prof AF zaleca stosowanie także soli probiotycznej. Zastosowałem się do tego zalecenia. Pozostałe płyny zacząłem lać bo chciałem przejść na pełną metodę AF. Wydaje mi się, że problemem nie były płyny coral a,v,e tylko components strong i sól probiotyczna. Na sól probiotyczną wskazują problemy innych użytkowników, components strong podejrzewam ja (lanie szeregu mikroelementów razem w zestawie...może akurat któregoś z nich mój zbiornik nie konsumował i się zrobiła niezdrowa nadwyżka?).

Analogia do średniego spalania samochodu mi się nie podoba, bo od tego większego spalania silnik mi się spier$%^ :wallbash:

edit: na components strong wskazuje jeszcze ten błąd, o którym pisałem w wersji ang katalogu produktów: http://aquaforest.eu/wp-content/uploads/2014/09/product_catalog_aquaforest.pdf strona 35

Może kiedyś taką dawkę sugerowali: 10ml na litr, pojawiły się problemy u użytkowników i obniżyli o połowę do 5ml na litr...a u mnie nawet 3ml okazało się zbyt dużo?

Damian07 - w żadnym momencie nie twierdziłem, że produkty są złe. Widać to po popularności AF i o niezliczonych pięknych baniakach prowadzonych na tych produktach. U mnie pojawił się problem pomimo czytania forum i instrukcji oraz stosowaniu pomniejszonych zalecanych w przewodniku dawek. Nie twierdzę, że jestem bez winy. Może za późno zareagowałem na pierwsze sygnały, że coś nie idzie tak jak powinno...ale z drugiej strony wszyscy piszą że trzeba cierpliwie czekać (czekałem 3 miesiące).

Obstawiam wspomniany wyżej components strong i/lub sól probiotyczną w zestawieniu z moim jak się okazuje w minimalnym stopniu zasiedlonym koralowcami zbiorniku.

Edytowane przez kribyd (wyświetl historię edycji)

start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecany film:

edit: może ktoś dać znać jak umieścić film w poście żeby była widoczna miniaturka zamiast samego linku?

Edytowane przez kribyd (wyświetl historię edycji)

start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wyglada super skalka super ulozenie tez fajne

Jedynie poszedl bym w konsekwencje gatunk korali

I naprawde super banka


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropla oceanu w YASUMI SPA Poznań ma już 12 miesięcy. Z okazji pierwszej rocznicy z tym pięknym hobby :fun: update z funkcjonowania zbiornika.

Film:

Aktualn obsada: 6xchromis (roczne), 2xocellaris (roczne), 1xgarbik (roczny), 1xhepatus (4miesiące), babka kopiące (roczna), mandaryn wspaniały, 6krewetek, rozgwiazda piaskowa, 4x ukwiał Quadri oraz pełno (grube dziesiątki) małych ślimaczków, wężowideł i wieloszczetów

Z korali mam pełen zestaw: miękkie, LPSy, SPSy.

Po sporych problemach, o których pisałem w wątku od 01.2015 do 03.2015, w kwietniu akwarium wyszło na prostą i wszystko ma się dobrze. Przyrosty w twardych są co prawda małe ale są:) LPSy rosną w oczach, miękkie trochę wolniej ale też mają się dobrze.

----------------------------

kH stabilne od miesięcy na poziomie 7,5-8,1, CA-410, NO3 niestety dosyć wysokie, ok 25, PO4 w okolicach 0

Stosuję:

ProBio - 4krople dziennie

ProF- 4krople dziennie (od 1,5tygodnia, wcześniej co drugi dzień na przemian z ProBioF)

ProBioF - 4łyżeczki dziennie (od 1,5tygodnia, wcześniej co drugi dzień na przemian z ProF)

CoralF - 1 nakrętka 3 razy w tygodniu

MicroE - 4 krople raz w tygodniu

Podmiana 20L raz w tygodni. Do tego balling AF po równo 3 płynów, aktualnie 75ml/dzienni.

Karmienie: OceanNutrition Artemia Brine Shrimp - 2 kostki dziennie (ok 18), oraz pół małej łyżeczki (takiej do kawy) suchego pokarmu OceanNutrition w płatkach.

Jak macie jakieś wskazówki na kolejne 12 miesięcy to walcie śmiało:) Zbiornik cieszy oko ale jeszcze jak widać sporo miejsca na przyrosty jeszcze zostało.


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roczek zleciał, ładnie to nabrało kształtu i bardzo podoba mi się całość jako mebel, szafeczka ładna. Dobrze, że te brązowe gluty już zlazły. Teraz tylko spokojnie dać akwarium pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny zbiorniczek a I wymiar taki sam jak moj. Gratuluje i wytrwalosci zycze.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.