Skocz do zawartości
max902

ExPeRymEnT...

Rekomendowane odpowiedzi

hej.. moje akwarium ma mniesiąc po 2 tygodniach dojrzewania pojawiło sie fito tak ze nic niebyło widać ...

próbowałem zaciemniac akwarium na tydzien nic nie dało myślałem o uv ale jakos zrezygnowałem z tej opcji

Dodałem

Aqua Medic Kalkwasserpowder

choć dużo mniej niz to zalecał producent mineło 21 godzin po glonach ani sladu jedynie strasznie biała woda ale klaruje sie poczekam z 2-3 dni i zobacze efekty mniezyłem pH i jest w normnie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu dałeś ten produkt? Ile go dałeś i w jaki sposób?

Noooo , prawdziwy experyment !!

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś poza pH mierzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że nie musi wody pokroić do kolejnego pomiaru

kolego tego preparatu się nie sypie do wody,

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miezyłem po4 no2 no3 ph i jest dobrze ... a było nienajlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw tytul prosze.

Regulamin pkt 3 :)

Pozdro

Eksperymenty wykonuje się w celu potwierdzenia lub sfalsyfikowania określonej teorii. Teoria z jednej strony określa ściśle warunki eksperymentu a z drugiej nadaje sens poczynionej w wyniku eksperymentu obserwacji i w ogóle decyduje, co w danym eksperymencie jest właściwą obserwacją, a co tylko nieistotnym jego zakłóceniem. Jak twierdził Immanuel Kant eksperyment jest swojego rodzaju pytaniem jakie teoria zadaje naturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksperymenty wykonuje się w celu potwierdzenia lub sfalsyfikowania określonej teorii. Teoria z jednej strony określa ściśle warunki eksperymentu a z drugiej nadaje sens poczynionej w wyniku eksperymentu obserwacji i w ogóle decyduje, co w danym eksperymencie jest właściwą obserwacją, a co tylko nieistotnym jego zakłóceniem. Jak twierdził Immanuel Kant eksperyment jest swojego rodzaju pytaniem jakie teoria zadaje naturze.

to jest sabotaż a nie eksperyment, i to na własnym zbiorniku, dziś masz zbiornik który rozpoczął proces dojrzewania, a ty ten proces zatrzymałeś przerabiając swoje akwarium na zbiornik wody wapiennej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie niemiałem tylko pojawiły sie tam teraz takie małe robaczki co po dnie chodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żaden eksperyment, to potwierdzenie znanego, że do życia każdego organizmu potrzebne są określone warunki. Zafundowałeś biologii zbiornika szok, który zabił prawdopodobnie połowę życia, a to już etycznie nieusprawiedliwione. Proponuję nie robić takich eksperymentów z życiem "wyższym", bo jak się ekolodzy dowiedzą...

Zamienił stryjek... zielone na białe ;-)

Może trzeba było dodać ACE, albo idąc tropem zmian w akwarium wlać NaOH. Efekt byłby ten sam, tylko białego by nie było (choć pewnie magnez by się wytrącił).


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja raz jeszcze zapytam , w jakim celu dałeś ten produkt? Ile go dałeś i w jaki sposób? Może twoje wyjaśnienia ochlodzą nieco temat.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem go 80% mniej niz zaleca producent rozrobiłem go z wodą ro ... dałem go z zamiarem przyspieszenia do porostu glonów wapiennych woda jest biała raczej z bakteri których wlałem nieco wiecej

Atak apropo nieznacie metody pojawienia sie takich glonów wapiennych tzw kupiłem (żywą skałe w erybce choc niewidze na nich opisanych glonów

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie była naświetlona, te glony wychodzą przy odpowiednim świetle i parametrach wody

u ciebie teraz są odpowiednie warunki na takie glony, jeszcze tylko światło im daj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a w nocy też świecic na 100% ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze cierpliwość. Glony wapienne się pojawią, musisz poczekać.

Po drugie - po co dajesz Kalkwassserpowder - to jest pytanie, które musisz sobie zadać i na nie odpowiedzieć. Wydaje mi się, że przeczytałeś "można powstrzymać wzrost glonów nitkowatych...". Można, ale nie do tego ten preparat służy. Zapoznaj się proszę z chemią stosowaną w akwarystyce, wygrzeb z pamięci podstawową wiedzę chemiczną, nawet z podstawówki i zaprzęgnij ją do pracy z akwarium, nie będziesz robił eksperymentów.

Kalkwasser, Ca(OH)2 służy do uzupełniania poziomu wapnia i bardzo podnosi pH. Ma też wpływ na kH, czyli alkaliczność bo:

Ca(OH)2 + CO2 ---> CaCO3 + H20

CaCO3 dysocjuje w pH=8 głównie na HCO3- itd.

Jeśli piszą, że coś "może", to szukaj dlaczego i pomyśl dlaczego piszą "może", a nie "powoduje".

Kolejne pytanie, czym mierzyłeś pH i czy mierzyłeś chociaż Ca?

Moim zdaniem, to nie bakterie spowodowały zmętnienie, to nie ten etap i za mało czasu na zakwit bakteryjny. Wywołałeś najzwyklejsze strącenie węglanu wapnia przez wzrost pH i zwiększenie ilości wapnia. Wzrost pH zabił i bakterie i fito. I już.

Aha. Świeć normanie. Im więcej świecisz, tym możesz mieć więcej glonów. Zwróć uwagę, napisałem możesz.

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, świeć normalnie, ja już kończę ten monolog, zerknij na dział dla nowicjuszy

potem poproś innych kolegów z forum o wodę z podmiany, myślę że koło ciebie jest nie jeden morszczak

i nie pisz takich postów o eksperymentach, bo jak ktoś to zobaczy to ci nawet wody nie da.

i na razie nic innego nie lej do wody, możesz tylko cudzą wodę wlewać

oczywiście odpieniacz i pompy cyrkulacyjne masz, bo jak tego nie masz, to naprawdę nie stawiasz zbiornika a eksperymentujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mam a woda sie klaruje coraz bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a w nocy też świecic na 100% ??

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

max902 - nie ze złośliwości ale z serdeczności właśnie odsyłam Cię do działu dla nowicjuszy.

Zastanawiasz się czy w nocy świecić na 100% a już eksperymentujesz.

Akwarium morskie rządzi się swoimi prawami i my staramy się odtworzyć naturę a natura na nasze nieszczęście wymaga cierpliwości i ona zrobi to lepiej niż chemia w butelce.

Niepotrzebnie wlewałeś coś na (twoim zdaniem) przyspieszenie glonów wapiennych skoro miałeś zakwit fito o czym pisałeś w 1 poście.

Zakładałeś temat o fito:

http://nano-reef.pl/topic/64218-czy-to-fito/

Dostałeś konkrety co robić.

P.S. edytuj tytuł bo razi po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i to jest odbiorca dla firm z programu o megaakwariach. przyjechala by ekipa i i w kilka godzin mialbys zalozone gotowe akwarium.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na Onecie mógłby sobie wypisywać o swoich rYbKaCh KoLoRoWyCh

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max, no dziwne podejście do tematu bo tak jak napisała Debora, zadałeś konkretne pytanie i dostałeś konkretne wytyczne ale ..... i tak zrobiłeś po swojemu :)

Twoje akwarium - Twój poligon - tylko nie do końca rozumiem po co.

Prośba od admina :blushing: skoro nie reagujesz na prośby moderatorów - Popraw temat.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok woda sie wyklarowała na łze parametry sa w normnie moze jakies pierwsze zycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.