Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat nad kupnem Sohala??? Akwarium 1000l aktualnie długo już pływają :żółtek,desjardinji,naso,hepatus....Mam zamiar zakończyc obsadę na wpuszczeniu razem:nigricans,białobrody+sohal młody..trzy ostatnie rybki mam zamiar wpuścic razem z nadzieją na rozłożenie agresji między pokolcami...

Męczy mnie tylko Sohall czy to nie będzie tykająca bomba???Rybka strasznie mi się podoba tylko jak współ mieszkańcy???Rybka super ale czy nie prosze się o kłopoty w baniaku ??Czytałem ..jest różnie...

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sochala już sporego i nie broi w zbiorniku chociaż towarzystwo poustawiał,moim zdaniem kłopotem będzie znalezienie zdrowej takiej trójki jak chcesz wpuścić ,chyba że masz sporą kwarantannę,ja osobiście nie ryzykowałbym bez niej .

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wpuszczeniem tej trójki zaopatrz się w lampy UV czosnek i prodibio velvets i inne specyfiki.Ja bym nie ryzykował tylu pokolcy w tak małym akwarium :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białobrody -nigricans- japonicus to nigdy się nie uda z tych pokolców jak dobrze pójdzie przeżyje jeden . Sohal jak się trafi samiec to nie przeżyje nic innego(podobnie lineatus).Marek (Inmar) miał białego i sohala tyle że biały był z akwarium w którym pływał ze 3 lata a sohal wbrew pozorom był też ze zbiornika w którym pływał może ze dwa lata . Po wpuszczeniu do białobrodego dostał straszne manto i pewnie dostawał jeszcze z tydzień ale przeżył bo nie był prosto z importu a był dwa razy mniejszy .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sohal i białobrody strasznie mi sie podobają, chyba pozostanę na dopuszczeniu do aktualnej obsady białobrodego i nigricasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa szansa wg. mnie jest na połączenie sohala z białym, niż biały z nigricensem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostanie albo bialy albo nigricans i tyle nie wiem czemu sie upierasz na 2 gat.ktore nie maja opcji ze soba byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię tak jak radzicie dopuszczę sohala razem z białobrodym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od osobnika, mam japonicusa i białobrodego miedzy innymi pokolcami, nie ma zgrzytów miedzy nimi. Jest duża różnica w rozmiarze, wpuszczone były jednocześnie, bałobrody szybko wszystkich poustawiał i jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomi a jak z naso? Jak dlugo masz I czy rosnie tak szybko jak pisza? Slyszalem rowniez ze raczej woli siedziec sam w akwa bez innych pokolcow...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam naso jakieś 4 miesiące, ciężko powiedziec czy rosnie szybko bo widze go codziennnie. Napewno nabrał masy bo przyjechał do mnie chudy a jest juz parówa ;p. Ignoruje inne pokolce a one ignorują jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp I sorry za OT ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomi a jak z naso? Jak dlugo masz I czy rosnie tak szybko jak pisza? Slyszalem rowniez ze raczej woli siedziec sam w akwa bez innych pokolcow...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Naso mam już z dwa latka super ryba ugodowa jak na razie bez kłopotów rośnie jak reszta pokolców a wcina wszystko

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile ma po tych dwoch latkach wielkosci?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz ma tak z 13cm byl jednym z mniejszych jak kupowałem strasznnie jestem z niej zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sohal po wpuszczeniu dostał baty prawie od każdego pokolca w akwarium.

Po tygodniu - dwóch sytuacja się zmieniła - teraz to on goni. Ale najbardziej upodobał sobie dwa razy większego od siebie Borsuka.

Śmiesznie to wygląda. Ma do niego taką awersję, że praktycznie nie daje mu spokoju. Z drugiej strony ma to

też swego rodzaju urok, " postawiony " Borsuk wygląda najpiękniej :)

Edytowane przez mike.t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem go zakupic prawie go miałem , dobrze że sobie darowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,w Twoim zbiorniku mógłby zachowywać się inaczej,ale generalnie ta ryba taka właśnie jest i nie ma się co łudzić,że będzie inaczej.Mój goni co jakiś czas którąś rybę,ale krzywdy nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ale rybka piękna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłączę...mam: żółtego, xhanthurum, białobrody, strigosusa, hepcia rozmiar powiedzmy M, żółty trochę większy, żyją sobie w zgodzie, mają pękate brzuszki czasami i są zdrowe... Jako ostatniego pokolca chciałbym wpuścić achillesa lub japonicusa lub naso. Z tego ostatniego raczej rezygnuję od razu. Oczywiście zasieki będą, liczę się z wojną. Co myślicie? Łatwiej Japonicusa, czy Achillesa? :) Uda się to w ogóle?

OT: hehe, na stronie aquamedic piszą, że dla strigosusa minimalna wielkość baniaka...80-200l ???? :)

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to Sewer próbował Achillesa połączyć z Białobrodym i chyba też Rafał z Białegostoku. A oni mają większe baniaki i nie dało rady, choć były i zasieki. Ja tam bym nie ryzykował ani z Achillesem, ani z Japonicusem, ale to twój zbiornik i twoja decyzja.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bialobrody Ci zasiecze Japonca. Weź sobie naso spokojny i ladniejszy od japonca.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie parę osób już próbowało pożenić ze sobą te najbardziej terytorialne pokolce, u Sewera ospa zabrała na wieczną rafę Achillesa, u rafa19 achilles po 10 miesiącach wojny z białobrodym został sprzedany.

Z tego co kojarzę to jeszcze przynajmniej dwie osoby na forum próbowały takiego mezaliansu

Noa #20

http://nano-reef.pl/...-nowe-szkielko/

No i akvarius jak widziałem ma chyba całe egzotyczne trio z udziałem sohala, leucosternona i achillesa #14

http://nano-reef.pl/...-750l-ceramiki/

Edytowane przez SirNick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.