Skocz do zawartości
chwialek

Wędkarze....

Rekomendowane odpowiedzi

Nie doszukałem się tematu poświęconego mojej drugiemu hobby... Myślę że więcej osób jest odklejonych na punkcie wędkarstwa. Proponuję aby w temacie ujawnili się wędkarze będący wśród morszczaków.

Dla mnie wędkarstwo może być w formie połowu sportowego tzn no kill. Bowiem największą frajdę daje mi spędzenie czasu nad wodą gdy coś się dzieje. Wędkuję spławikowo, gruntowo, sporadycznie spining. W tym roku planuję udać się na kolejne spotkanie z jesiotrem także komercja też czasem się kłania.

Zachęcam zapaleńców do ujawnienia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to ja także się dopiszę do grona odklejeńcwów głównie grunt ale spławikiem także

nie gardzę zwłaszcza wiosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej no i ja też się wpiszę gruncik i żywiec ( sumik, szczupaczek) ale nie gardzę spiningiem i spławikiem :) Pozdrawiam


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żywiec faktycznie też godny temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pomiędzy tymi tematami jest delikatnie mówiąc przepaść. Wędkarstwo dzieli się na morskie i słodkowodne. Także nie proponuję połączenia tych dwóch różnych światów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie między wędkarstwem morskim a śródlądowym jest przepaść

w sposobie wędkowania

środowisku

sprzęcie

także też uważam że to dwa różne światy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów od kija


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wędkarstwo karpiowe to jest to co lubię, a i na pstrąga do sąsiadów na naszą zachodnią stronę się czasem wybiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam wędkarstwo morskie np połowy dorsza :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Wędkarstwo dzieli się na morskie i słodkowodne. Także nie proponuję połączenia tych dwóch różnych światów.

To proponuję zamiast tego jednego, założyć dwa inne wątki: "wędkarstwo rzeczne" i "wędkarstwo na wodach stojących". Albo podzielić wędkarstwo na to uprawiane za dnia oraz nocne. Albo wędkowanie w dni parzyste i nieparzyste.

W każdej dziedzinie można się doszukiwać podziałów, ale po co?

W podanym przeze mnie wątku było sporo o wędkarstwie słodkowodnym, tutaj pojawia się parę słów o morskim... Będziesz prosił moderatorów o utrzymanie czystości wątku?

:)

Zresztą, wędkowanie, jest dla mnie tak samo niezrozumiałe jak piłka nożna, więc już nic nie napiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proponuję zamiast tego jednego, założyć dwa inne wątki: "wędkarstwo rzeczne" i "wędkarstwo na wodach stojących". Albo podzielić wędkarstwo na to uprawiane za dnia oraz nocne. Albo wędkowanie w dni parzyste i nieparzyste.

W każdej dziedzinie można się doszukiwać podziałów, ale po co?

W podanym przeze mnie wątku było sporo o wędkarstwie słodkowodnym, tutaj pojawia się parę słów o morskim... Będziesz prosił moderatorów o utrzymanie czystości wątku?

:)

Zresztą, wędkowanie, jest dla mnie tak samo niezrozumiałe jak piłka nożna, więc już nic nie napiszę :)

właśnie dlatego ludzie którzy z wędkarstwem mają tyle wspólnego co ty nie powinni się wypowiadać

bo twoja wypowiedź wnosi tu poza zamętem nic

w ten sposób rozumując po co rozdzielać sps o lps

czy grzybki od zoa itd

:D

przecież i to i to to żyjątka z akwa

a widać że temat wędkarski ostro dotyka także posolonych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel tematu odpowiem spokojnie bo niepotrzebnie się spinacie...

Czy będę prosił o uporządkowanie- ale co tu porządkować wypowiedź Twoja ukazała poziom do którego chyba nie ma sensu się zniżać. Jak nie rozumiem problemu to staram się go zrozumieć, zgłębić o ile mnie w jakimkolwiek stopniu interesuje.

Może wędkarstwo to dla Ciebie za dużo i trudny temat bo nie twoja bajka. Ale pomyśl akwarystyka to akwarystyka morska i słodkowodna jedno i drugie polega na trzymaniu wody w szkle, a mimo to są to dwa różne światy. Już bardziej obrazowo nie potrafię opisać dlaczego temat jest inny niż ten co zasugerowałeś. Czy będę prosił moderatorów o uporządkowanie - myślę że nie ma potrzeby Twój post pokazuje innym jak bardzo nie rozumiesz tematu a chcesz mieć w nim swój udział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zatytułuj wątek "Wędkarze słodkowodni", a nie kombinuj z wielokropkiem. Nie doszukałem się w tytule (ani w pierwszym poscie) informacji, że chodzi wyłącznie o wędkarstwo słodkowodne.

Radziłbym zatem więcej energii poświęcać na jasne artykułowanie myśli, a mniej na uwagi personalne.

eot.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiec i moja jedna ze zdobyczy...

5c99f9919c60413em.jpg


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zatem więcej energii poświęcać na jasne artykułowanie myśli, a mniej na uwagi personalne.

eot.

rs. dziękuję za uwagę i czas poświęcony tematowi który cię wogóle nie interesuje. Chyba dzisiaj mam szczęście do takich rozmówców. Drugi temat przytoczony również nie jest chyba jasno artykułowany jak to ładnie określiłeś, karpie nie występują w bałtyku a jakoś ci to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nocki długie zwisy świetliki pod pingpongiem otwarte oczy i żadnych pikadeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jaką przynętę pochwycony został? jeżeli można wiedzieć :thumbup:

biala guma przy okazji lowienia sandaczy :) Co lepsze to wzial na glebokosci 8 metrow...

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nocki długie zwisy świetliki pod pingpongiem otwarte oczy i żadnych pikadeł

Zgadzam się żadnych pikadeł... ale bez zwisów na drgającej szczytówce z zaciskiem stonfo i świetlikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czas mi pozwala to bawię się w wędki na wodach stojących i to co ostatnio sprawia mi sporo frajdy na naszym oceanie z Władysławowa.

Niestety czasu mało.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do dyskusji

mi najlepiej odpowiada spławik na stojących wodach, ale spiningiem też nie pogardzę

rzeki mi pod dostatkiem a i tak ciągnie mnie nad jezioro :)

(wieczorne łapanie ze świetlikiem i flaszeczką w zapasie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to jak na razie jestem jedyny,tylko mucha :D

W zeszłym sezonie złowiłem parę lipieni w granicach 30-45cm oczywiście C&R ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś na odchodne na stawie sporego karasia wyciągnełem ;) Pozdro dla wędkarzy :)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.