Skocz do zawartości
NOCIO

Kupowanie samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

E39 520d bedzie Pan zadowolony :)

Pozdrawiam mobilnie

Parzyłem na nie, ale czy te 2 litry w dieslu nie jest trochę za małe do tego samochodu ? Nie lepszy jest 3L ?

Edytowane przez NOCIO (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagier mial e46 320d i byla ekonomiczna jak vw tdi, mial tez 530d e39 tylko ze w automacie i ciezko bylo zejsc w miescie ponizej 10 ale on tez ma troszke ciezkie butki. Ja mialem 528i e39 i tez z fury bylem zadowolony tylko nie do konca z silnika bo byl troszke zajezdzony ale o dziwo nie palil masakrycznie duzo, co do 520d wydaje mi sie ze do normalnej jazdy raczej miejskiej (glownie ale nie tylko) bedzie w sam raz. Ale to moje prywatne zdanie.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Parzyłem na nie, ale czy te 2 litry w dieslu nie jest trochę za małe do tego samochodu ? Nie lepszy jest 3L ?

3.0D to silnik legenda! Można spokojnie dłubnąć go na 200-220KM, przy automacie sprzęgło jest ogranicznikiem bo wytrzymuje tylko 400Nm momentu :p

I jak wspomniano o spalaniu poniżej 8L przy delikatnej jeździe zapomnij.

E46 do człapaniny wystarczy 318i z 2.0 143KM, jeśli chcesz coś więcej to tylko R6 i tutaj trzeba poszukać niezamęczonej sztuki która olej złopie jak dwutakt popijając płynem chłodniczym.

Sam bym chciał mieć w swojej 2.8 motor bardzo podatny na dłubanie i ostatnia seria pancernych R6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Peugeot 407 2.0 HDi. Silniki nie do zdarcia. Po zakupie wymieniłem dwumasę i rozrząd (łacznie 3200zł) i tyle. Polecam jednak modele po liftingu (od 2006r). Poprawiono kilka drobnych niedoróbek elektronicznych.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagier mial e46 320d i byla ekonomiczna jak vw tdi, mial tez 530d e39 tylko ze w automacie i ciezko bylo zejsc w miescie ponizej 10 ale on tez ma troszke ciezkie butki. Ja mialem 528i e39 i tez z fury bylem zadowolony tylko nie do konca z silnika bo byl troszke zajezdzony ale o dziwo nie palil masakrycznie duzo, co do 520d wydaje mi sie ze do normalnej jazdy raczej miejskiej (glownie ale nie tylko) bedzie w sam raz. Ale to moje prywatne zdanie.

Pozdrawiam mobilnie

Dzięki za odpowiedź o taką informację mi chodziło.

Mi osobiście bardziej podpasowałaby z tych dwóch e46 320d, ale myślę jeszcze o A4 i Toyocie Avensis.

Mam Passata b6 2.0 benzyna w super stanie od rodziny i już miałem brac ale okazało się, że do nich - bezpośredni wtrysk - nie zakładają gazu i lipa. Niby zakładają jakieś ale strasznie drogie i palą też sporo benzyny oprócz gazu więc totalnie jest to nieopłacalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No są fajne ale będzie ciężko trafić na dobrą wersję gdzie nie była "piłowana".

A Ty masz benzynę czy diesla ? Co polecasz ?

Jak kupisz zadbane auto, nie tuningowane to raczej ma się jako-taką pewność, że nie zostało zajechane.

Ja mam benzynę ale gdybym brał drugi raz to wziął bym diesla (benzyna bierze 14l w mieście :sweat: ) ale model wyższy, albo nawet dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No są fajne ale będzie ciężko trafić na dobrą wersję gdzie nie była "piłowana".

A Ty masz benzynę czy diesla ? Co polecasz ?

320 to raczej nie auto do piłowania na rynku jest ich dużo, kupuj tylko tę z silnikiem co ma katalogowo 8.2 bo to nowsze jednostki niż te z początku produkcji, ale 325 spali podobnie a jest już nieco szybsze oba R6.

Qpety lubią garaż, kombi moim zdaniem nie brzydki jeśli ktoś lubi duże bagażniki.

Z jazdy bmw jest radość której nie zaznasz poruszając się innymi cywilnymi autkami.Te autka łączą w sobie wszystko czego nie mają inne w tej cenie.

Audi nie są złe ale nie dają tyle radości no chyba że jesteś fanem quattro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę po Amerykańsku - DODGE CALIBER 2.0 CRD SXT, w wersji europejskiej. Bardzo fajny, dynamiczny samochód, spalanie ok 9l/100km, jeżdziłam takim przez 2 lata i szczerze polecam bo naprawdę fajne i wygodne autko.


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego szukasz ale jeśli kupisz BMW z ukrytymi wadami to licz się z tym że (Będziesz Miał Wydatki czyli BMW) i to spore.

Z niemieckich dobrze wypada Audi tylko jeszcze dochodzi kwestia jaki egzemplarz się kupi, jak był eksploatowany, serwisowany.

Być może inni mają inną opinię, ta jest moja na podstawie użytkowania ponad 50 aut różnych marek, większości VW golf (te się zawsze najlepiej sprzedawały a niekoniecznie najlepsze) ale i o Peugeotach złego słowa nie powiem.

Najważniejsze to kupić niekombinowany.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam z teorią "będziesz miał wydatki" części do trójki po za nieznaną mi e90/e92 są tanie jak barszcz, często tańsze niż do nowszej skody czy forda.

Na allegro dużo zamienników znanych i wiodących dobrych producentów.

Jeśli się ktoś dobrze zna i sprawdzi auto od spodu i silnika to raczej ciężko o ukrycie najlepiej wziął kogoś kto już miał 3jkę z forum i obejrzeć na stacji spód i silnik ewentualnie na wykres,hamownie i pod komputer.Miernikiem można sprawdzić czy był malowany tego się nie ukryje bo nic fabryki nie zastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam z teorią "będziesz miał wydatki"

oczywiście że się nie zgadzasz :) gdyż to oznacza:

Będziesz

Miał

Wypadek

Wystarczy śledzić w mediach wybryki tych kierowców :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toyota Avensis


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

oczywiście że się nie zgadzasz :) gdyż to oznacza:

Będziesz

Miał

Wypadek

Wystarczy śledzić w mediach wybryki tych kierowców :p

Czyli jedziesz stereotypem ale to popularne w naszym kraju.

Betoniare jak każde auto trzeba sprawdzić najlepiej z kimś kto miał już stycznośc z marką bo wtedy wie gdzie zajrzeć. Buda nie rdzewieje, silniki trwałe i eleastyczne, przyjemnie się prowadzi.

BMW ma tylko jedną największą wadę na którą trzeba uważać - użyszkodników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie można znaleźć zadbany egzemplarz jaguara XJ8 z końca ub.wieku. Polecam 4litrowy silnik.

wysłane przez tapatalk

Nioooooo miodzio... popieram.... Właśnie szukam XJ40 - to dopiero jest jazda.... bez porównania. A jakość wykonania i te szczegóły, szczególiki.... ja pierdzielę....


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że się nie zgadzasz :) gdyż to oznacza:

Będziesz

Miał

Wygodę :yes

Wystarczy śledzić w mediach wybryki tych kierowców :p

Media puszczają w obieg to co łykają zazdrośni.Zresztą bmw zostaje w pamięci nie jednego w porównaniu do innych, widzę że nawet rymowanie znasz :animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda z wersji powyższych jest prawdziwa, Wygoda na codżień i frajda z jazdy, wypadek bo moc pod maską, wydatki bo jaki by nie był zadbany egzemplarz nie ma siły aby nie wymieniac i nie dbać a każda wizyta w specjalizującym się warsztacie jak jest z jedynką z trzema zerami to cmokasz z zadowoleniem że tanio :D,

a jak kupisz zaniedbany o co łatwiej to szczerze współczuję tego co cię czeka :)

I niestety prawda jest taka że po 2004 to juz jest gówno nie jakość wykonania.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jestem w szoku, że mamy tu tylu miłośników bawarek. Może jakiś zlot? :wine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą bmw zostaje w pamięci nie jednego w porównaniu do innych, :animier:

i z tego powodu jest Bardzo Mi Wstyd :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honda Civic chatchback rocznik 2002-2005 motor 1.6 benzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jestem w szoku, że mamy tu tylu miłośników bawarek. Może jakiś zlot? :wine:

Nie ma szoku, miłośnicy z gustem nieobojętni są wśród nas -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja BMW próbowałem kupować kilka razy i zawsze się bałem o domniemane wydatki,o możliwą kradzież i ukryte wady czyli zajechane auto przez łysola.Może kiedyś kupię.

Jeżdżę królową lawet czyli laguną II od kilku lat jestem fanem tego auta,które ma ogromne forum,spotykamy się na zlotach jak my tutaj i generalnie większość ma dobrą opinię,ja sam jestem zadowolony i mam zamiar jeszcze długo nim pojeździć.Mój samochód ma wyposażenie często nieosiągalne w nowych autach i każda rzecz działa do dziś.

Jeśli miałbym w tej chwili kupować samochód to jak autor tematu też bym miał dylemat co teraz chciałbym kupić.Częściowo zawsze kierowałem się sentymentem i wygodą dlatego mam trzy Francuzy,dwie renówki i peugota.Natomiast ostatnią rzeczą na jaką zwracałem uwagę to koszt utrzymania samochodu.Tak na szybko na na pewno zwróciłbym uwagę na Audii,BMW lub Mercedesa,nigdy nie lubiłem Japończyków, Volswagenów a Skody to już całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

To może każdyniech wpisze znane rozwinięcia skrótu?

Bolid Młodzieży Wiejskiej

Bo Mogę Więcej

Będę Miał Wygodę

Bardzo Mądry Wybór

itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko ....Będziesz Miał Wir w zbiorniku :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tacy wygadani dzisiaj a sami czym sami jeżdżą?

Vauxhall (Opel) Insignia i wbrew temu co ktoś tu wyżej napisał sam polecam opla. Przerobiłem juz troche marek w życiu i to jest jedno z mniej awaryjnych aut jakie miałem. Jeżdżę średnio 25-30kkm rocznie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.