Skocz do zawartości
Mario94

Proszę o pomoc bo brak mi już sił!!! Jak się pozbyć tej ospy???

Rekomendowane odpowiedzi

:animier: mam i ja , dziś najgorsza forma od początku kwietnia walki z ospą.

A wszystko dlatego bo w sobote nic nie karmiłem od pt(nori powieszone) do nd wieczór wyjechałem.

Grzałki były wyłączone bo hqi grzało ale zapomniałem że skróciłem znacząco cykl świecenia i przez to temperatura spadła do 23-24stopni i oto zastałem strigosusa obsypanego a błazny nie lepsze.

Także jedzenie nasączone czosnkiem i temperatura ma znaczący wpływ na ospe i tu mam kolejny dowód na te prawdziwe fakty.

post-8483-0-11756700-1397432439_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:animier: mam i ja , dziś najgorsza forma od początku kwietnia walki z ospą.

A wszystko dlatego bo w sobote nic nie karmiłem od pt(nori powieszone) do nd wieczór wyjechałem.

Grzałki były wyłączone bo hqi grzało ale zapomniałem że skróciłem znacząco cykl świecenia i przez to temperatura spadła do 23-24stopni i oto zastałem strigosusa obsypanego a błazny nie lepsze.

Także jedzenie nasączone czosnkiem i temperatura ma znaczący wpływ na ospe i tu mam kolejny dowód na te prawdziwe fakty.

U Ciebie na pewno jest cryptocarion, bo u Mario to na pewno nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie moze kordonem, nie niszczy rafy, lagodny srodek, powoli dziala ale widać efekty, na opakowaniu pisze, ze leczenie ospy moze potrwać nawet do pięciu tygodni.

Sent from my RM-885_eu_poland_273 using Tapatalk


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post wnosi tyle ile miał wnieść. W zakładce Szpital jest temat ospa by ...... Przyklejony.

Jak przeczytasz to możemy podyskutować.

Dużo wnosi Twój post, zakładając użyteczność tematu dla kogoś, kto będzie go czytał w przyszłości... Jak nie masz nic do powiedzenia, to się nie odzywaj, a nie dwa posty sobie do licznika dodajesz!

Proszę o usunięcie tego posta, te dwa wyżej, to już kwestia interpretacji modów, ale ja bym wywalił ;).


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić, ale C. strigosus w takim stanie ma małe szanse. Fakt, że u mnie schorowanego Strigosusa skutecznie dobijał nadpobudliwy Żółtek, ale po 3 tyg odszedł. Widać po nim, że już jest dość wychudzony.

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam , może przeoczyłem i padła odpowiedz ale czemu nie wyłapiesz tych ryb w pułapke siatke jakkolwiek i nie zastosujesz leczenia w osobnym zbiorniku (szpitalu), juz tyle czasu minęło a tu coraz gorzej , czekasz aż wszystko padnie?

nowa pułapka to koszt ok.150zł , ja kupiłen na allegro używke za 50 zł , możesz też pozyczyć od kogoś zbiornik też mozna porzyczyć , a wtedy możesz wszystko jak na tacy , np:

1 zmieniać temperature

2 lać leki różnej maśći mieć ryby pod obserwacją , czy jedzą , czy jest poprawa

3 zmieniać zasolenie.

i to wszystko bez wpływu na rafe w ogólnym a tam posożyty bez żywiciela padną lub ograniczą sie do minimum . W tym czasie wyprowadzasz zbiornik poprzez podminaki , czyszczenie itp. bez niepotrzebnego stresu dla ryb.

Innej możliwości moja niedoświadczona głowa nie widzi.Prosze poprawcie mnie jeśli tak nie jest.

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić, ale C. strigosus w takim stanie ma małe szanse. Fakt, że u mnie schorowanego Strigosusa skutecznie dobijał nadpobudliwy Żółtek, ale po 3 tyg odszedł. Widać po nim, że już jest dość wychudzony.

Wychudzony ma coraz mniejszy apetyt jeszcze coś tam dziś się stara do dzioba wziąć.

Żółtek go nie atakuje ale może stresować.Walczy z chorobą już od samego początku kwietnia szanse są zawsze.To przez ten cholerny spadek temperatury ale zostanę optymistą dla dobrego samo poczucia.

Jedyne co to pocieszenie że błazny mimo obsypania mają brzuchy wysadzone,to samo żółtek i parasema wszystkie tyją, tylko ten nieszczęsny strigosus.

Oby nie zabrał ze sobą żniw bo szkoda mi będzie reszty.

Podbijam teraz stopniowo temperaturę do 29-30 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś temperaturę do 29-30 stopni na jakieś kilka dni. Taka temperatura skraca cykl życia pasożyta, odczepi się od ryby i ta ma trochę wytchnienia.

Wychudzony ma coraz mniejszy apetyt jeszcze coś tam dziś się stara do dzioba wziąć.

Żółtek go nie atakuje ale może stresować.Walczy z chorobą już od samego początku kwietnia szanse są zawsze.To przez ten cholerny spadek temperatury ale zostanę optymistą dla dobrego samo poczucia.

Jedyne co to pocieszenie że błazny mimo obsypania mają brzuchy wysadzone,to samo żółtek i parasema wszystkie tyją, tylko ten nieszczęsny strigosus.

Oby nie zabrał ze sobą żniw bo szkoda mi będzie reszty.

Podbijam teraz stopniowo temperaturę do 29-30 stopni.


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_Sage jak nie masz twardzieli to podaj formisol.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko twardzielom zaszkodzi ?

Zoolek Formisol (FMC)

Mam tylko ślimaki i caulastrea i małą szczepkę auphylli,ukwiał i trochę miękkich.

Dziś troszkę się poprawiła forma , więcej ruchu,mniej kropek ale z dietą tak średnio a raczej poniżej średniej.

Lampa wczoraj opuszczona od wczoraj wieczora do teraz + 2,5 stopnia do wieczora będzie więcej podejrzewam że koło 28-29.

Poprzednia fotka wczorajsza str wcześniej.

Idę po lek kupię 60ml jest w arkadii.

post-8483-0-84132800-1397482330_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze na rabku zdjecia, ze chyba masz ukwiala wiec odpada.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde , a właśnie dzwoniłem do sklepu czyli odpuścić :( No to czekam ukwiał zdrowy i to domek więc nie ma co jego narażać bo on jest pewny a strigo nie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuscil, mam w zbiorniku dwa ukwaily piaskowe i po podaniu formisolu zrobily sie z brazowo-zielonych biale. Chyba, ze przelozysz gdzies tego ukwiala.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczekam mam tylko wiadro ale patrząc po wczorajszym jego stanie to dziś jest bajka, poczekam jeszcze na efekty temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze go wyprowadzisz bez chemii, kordon jest dobry nie szkodliwy dla rafy ale od reki raczej go nie dostaniesz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby tylko zaczął jeść bo niepotrzebnie chudnie , karmie 2 mrożonkami na przemian moczone w czosnku,suchym,nori

jak jestem w domu to karmię co 20-30 minut, czasem skubnie jedno źdźbło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj spiruline JBL moze sie skusi, bardzo dobry pokarm, u mnie przy ospie ryby go bardzo chetnie jedza.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalam ze ospa u strigosusa to wyrok predzej czy pozniej. Mocno Ci kibicuje bo to jedna z moich ulubionych ryb. Moj mial pojedyncze kropki, ale z dnia na dzien robil sie coraz bardziej wyblakly do tego koksu zoltek go obijal, wiec pewnie oba czynniki mialy wplyw...jadl do samego konca, ale pod koniec mniej mrozonek wiecej glonow. Trzymam kciuki.

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opsą strio walczy 2 tygodnie.

Zaryzykowałem i dałem mniejszą dawkę formisolu 30ml na 300l, mimo ryzyka związanego z ukwiałem trudno nie mogę po prostu patrzeć na strigo jak się meczy będzie co ma być.Przynajmniej teraz czuje że mam żarnik 20000k.

Kto nie ryzykuje ten nie je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Daj znac jak sie sytuacja rozwija ,jak nie będzie poprawy daj jutro polowe dawki i koniecznie ściąg kubek z odpieniacza bo usunie lek.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz pracuje ale tak żeby napowietrzał wodę a nie pienił.

Ukwiał i euphyllia się troszkę przymknęła i zniknęły balony ale żyje.

Po zgaszeniu światła kropki znikają aż miło patrzeć natomiast strigo wygląda jak po akcji T4 hitlerowców.

Mam nadzieje że apetyt mu wróci rano bo to może być już ostatni dzwonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam zdjęcia jak dzisiaj rano wyglądał jeden błazenek. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji tego dziadostwa aby zacząć WŁAŚCIWE leczenie. Dodatkowo większość ryb ustawia się przodem do cyrkulatorów i tak sobie stoją. Czym to może być spowodowane?

post-20339-0-06682900-1397551730_thumb.jpg

post-20339-0-81446300-1397551736_thumb.jpg


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybki tak się ustawiają ponieważ chcą z siebie zrzucić m.in. śluz, pasożyty. (One po prostu nie mogą się podrapać - to był żart).

Kilka postów wcześniej pisałem jak to leczyć także znajdź mój wpis spróbuj leczenia. Jeżeli chodzi o diagnozę to raczej ciężko będzie na podstawie zdjęć wykonać pełną diagnozę. Biorąc pod uwagę dużą ilość śluzu na rybie oraz białe plamki wynikające z infekcji powstałej przez uszkodzenie wywołane przez jakieś pasożyty skóry. Niestety najskuteczniejszym i mającym najszersze działanie na pasożyty lekiem jest w skrócie miedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Daj znac jak sie sytuacja rozwija ,jak nie będzie poprawy daj jutro polowe dawki i koniecznie ściąg kubek z odpieniacza bo usunie lek.

Strigo padł , lek nie pomógł bo ryba była jak 5 kartek papieru.

Jak zobaczę wieczorem kropki na błaznach to może pożyczę od kolegi uvłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to choroba velvetowa inaczej zwana oodinozą swoją formą przypomina trochę ospę, ryba obsypana, trochę poszarpane płetwy. Może w tym kierunku trzeba szukać bo szkoda innych ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.