Skocz do zawartości
janusz-pśl

Zbyt niskie NO3 i PO4

Rekomendowane odpowiedzi

No i się doigrałem. Chciałem wytępić glony w kształcie pędzelków, które rosną na piachu i skale poprzez poprawienie parametrów wody. Zmieniłem odpieniacz z TUNZE 9002 na AM turboflotor blue 1000. Glony jak były tak są za to NO3 spadło do zera i PO4 również spadło do zera. SPSy, które mam jako czujniki parametrów wody czują się świetnie natomiast Caulastrea przestała się pompować. Wczoraj zmniejszyłem wydajność odpieniacza na zaworze wlotowym oraz dopuszczę pojutrze więcej życia. Tylko czy to pomoże zepsuć trochę wodę i podniesie NO3 i PO4.

Przestroga dla innych z dobieraniem mocy odpieniacza - nie wolno przeginać z jego wielkością i wydajnością.

Edytowane przez janusz-pśl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyłączaj go na jakąś część dnia,i włączaj tylko na kilka godzin dziennie,Ustaw piane na sucho i pokarm trochę mocniej suchym.Jak uzywasz wódki to zmniejsza dawkę na jakiś czas.I nie dziw sie ze może ci wyskoczyć cyjano.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, a obserwowales pH jak się wylaczy odpieniacz?

Janusz, dopuść zycia, albo zwieksz karmienie, albo przykrec odpieniacz, albo dolewaj PO4 i NO3, ale ostroznie.

Lepiej stosowac metody z ktorych mozna latwo sie wycofac. Wylapac obsadę jest troche trudno, no chyba ze jeszcze nie masz docelowego skladu zalogi.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma do tego słowo"plaga" z rzeczywistym problemem ??

A dlatego plaga, że mojej LPSy zaczynają mizernie wyglądać. Oczywiście nie plaga tylko "Plaga"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tylko o odpieniacz. Sam odpieniacz nie usuwa azotanów i fosforanów.

Też tak zawsze myślałem ale teraz jedyne co zrobiłem to zmieniłem odpieniacz. Być może mocniejsze napowietrzenie wody powoduje wydajniejszą pracę bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz, denitryfikacja to proces beztlenowy, szukaj dalej...


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tlenowy i beztlenowy. NO2 powstaje w wyniku denitryfikacji beztlenowej a dalej w wyniku denitryfikacji tlenowej powstaje NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co Ty zrobiłeś to wymieniłeś odpieniacz, ale to nie znaczy, ze akwarium nie zrobiło czegoś o czym nie masz pojęcia ;) Osobiście pierwsze słyszę, żeby wymiana odpieniacza spowodowała drastyczne skutki (chyba, że na dużo gorszy). O ile faktycznie są drastyczne, bo foch pojedynczego korala może oznaczać różne rzeczy.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tlenowy i beztlenowy. NO2 powstaje w wyniku denitryfikacji beztlenowej a dalej w wyniku denitryfikacji tlenowej powstaje NO3.

Chyba całkowicie się pogubiłeś. Tak czy inaczej słabsza praca odpieniacza powinna spowodować w końcowym efekcie wzrost NO3.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wytępić glony w kształcie pędzelków, które rosną na piachu i skale poprzez poprawienie parametrów wody.

A co się stało z glonami ? Są czy ich nie ma ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że są i chyba wcale nie zamierzają się wyprowadzać. Zobaczymy za jakiś czas. Na razie dolabella wspiera mnie w walce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że są i chyba wcale nie zamierzają się wyprowadzać. Zobaczymy za jakiś czas. Na razie dolabella wspiera mnie w walce.

No i to jest najlepsze, że ogólne twierdzenie - popraw parametry, to glony padną, nie za bardzo się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj Coral Snow przez 1-2 tyg na noc wyłączając odpieniacz i po glonach. A LPS bedą się bardziej pompować.


8441_8685.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest najlepsze, że ogólne twierdzenie - popraw parametry, to glony padną, nie za bardzo się sprawdza.

Być może glony konsumują to co na bieżąco powstaje. I dla nich starcza a dla korali już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu juz blizej prawdy.

A teraz pytanie skad sie bierze NO3 i PO4 i co do tego ma odpieniacz.

Gajcy, wiem ze tak niektórzy robią, ale odkad mam wglad ciagly w poziom pH, zastanawiam sie nawet nad skroceniem pauzy na karmienie.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coralsnow to preparat który ułatwia koralom SPS, LPS i miękkim absorpcję mikroelemenów oraz neutralizuje nieprzyswojone aminokwasy i inne zwiazki stosuje go jak widzę ze korale się mniej pompują szczególnie calustrella . Ale ma cudowny efekt właśnie na te glony , z którymi masz problem po 3 podaniach bedą się robić białe i same odpadać pod warunkiem ,że właśnie masz parametry o jakich piszesz niskie PO4 i NO3.Koralom się poprawi a glonów nie będzie. Sprawdzone na 4 zbiornikach.


8441_8685.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym, aby jakiś spec od ULNS się odezwał i pomógł Januszowi


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Coralsnow stosować samo czy łączyć je z czymś tak jak zaleca producent? Bo też mam problem z glonami i próbowałem już chyba wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwalczasz glony to samo poco je dokarmiać.


8441_8685.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tylko, że nikt szanownego REKINA nie zmusza do czytania tematu i podbijania sobie statystyk 5-cioma żałosnymi odpowiedziami (mającego zero wspólnego z tematem).

Temat moim zdaniem nie ma żadnego sensu bo jest to kolejny temat o tym co już zostało napisane. Jeżeli już mówiny o podbijaniu statystyk to cały ten temat jest jednym wielkim podbijaniem statystyk. Choć z drugiej strony nie rozumiem w jakim celu ktoś miał by sobie nabijać posty. Po to żeby być wyżej na liście?? A płacą za to?? BEZSENS!

Zamiast obrażać innych za to że nie chcą specjalnie dla ciebie przepisywać internetu poszukaj sam odpowiedzi.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy coralsnow niech odpieniacz pracuje na maxa,

potrzebne jest dobre natlenianie.

Zgadza się. Chyba pisze nawet w instrukcji stosowania.

Coralsnow to preparat który ułatwia koralom SPS, LPS i miękkim absorpcję mikroelemenów oraz neutralizuje nieprzyswojone aminokwasy i inne zwiazki stosuje go jak widzę ze korale się mniej pompują szczególnie calustrella . Ale ma cudowny efekt właśnie na te glony , z którymi masz problem po 3 podaniach bedą się robić białe i same odpadać pod warunkiem ,że właśnie masz parametry o jakich piszesz niskie PO4 i NO3.Koralom się poprawi a glonów nie będzie. Sprawdzone na 4 zbiornikach.

Janusz pisze że glony pędzelkowe, a CS jest na glony śliskie. Inną sprawą jest że neutralizuje i pomaga pozbywać się z wody mikro które powodują wzrost derbersji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa na pędzelkowate bardzo dobrze tylko trzeba lać codziennie. Grzeniu zapraszam.


8441_8685.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.