Skocz do zawartości
Gość nanokaczor

Sól własnej roboty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Poza uwagami o mnie masz jakieś uwagi merytoryczne? Ja nie widziałem ani jednego twojego postu w tym temacie który by był choć w 1% na temat. Cały czas tylko mnie wyśmiewasz.

Może napiszesz jednak coś o tym zanieczyszczeniu rubidem chlorku magnezu czda??

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No to smieszne.

Ale wiesz że właśnie robię kolejną podmianę. Zgodnie z planem.

Nawet azotany mierzyłem przed chwilą. W sumie są za niskie - 2,5 mg/l. Muszę wymienić 200 litrow to podbiję je o 5,14 mg/l i bedzie prawie ok.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nanokaczor - kogo nazwałeś "cieciuchem"?

Nieładnie tak edytować posty co chwilę.

Proponuje język trzymać na wodzy już przy pierwszym klepnięciu "Napisz"

Czytam wątek z zaciekawieniem i jak każdy czekamy na Twoje merytoryczne odpowiedzi a Ty się obrażasz i obrażasz dookoła innych.

Chciałeś krytykę to ją dostałeś więc nie bardzo wiemy o co chodzi.

Nie ma co się mazgać i wyznawać sobie tu wielkich uczuć - no, chyba że faktycznie się kochacie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Cieciucham nazwałem siebie. Chyba mogę o sobie mówić "cieciuch".

Ok. Krytyka owszem. Ale merytoryczna - na temat. Odpowiedziałem na wszystkie merytoryczne pytania. Bardzo za nie dziękuję.

Na pytanie o rubidzie też odpowiedziałem. Pytający nie sprecyzował o co mu chodziło. Jakie pytanie taka odpowiedź. Ja oczywiście tylko się domyślam, że to było pytanie. Nie widziałem tam bowiem ani dużej litery na początku ani znaku zapytania. Równie dobrze można uznać że jest to twierdzenie. Ja wysyliłem się tak samo jak pytający - użyłem wikipedii.

Chyba ten temat nie jest o mnie. Możemy założyć oddzielny temat o tym jaki to jestem naprawdę i tam wszyscy będą mogli wymieniać wszystkie moje wady.

To jest chyba forum dyskusyjne a nie miłosne.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad -jesteś gość, a jak poczytasz temat od początku to zobacz!

jakieś 70% cię krytykuje. Po co się denerwujesz?

Już taka ludzka tendencja, że jak ktoś, coś lepiej ode mnie, to go do parteru.

Rób swoje i się nie unoś. Wątek jeden z ciekawszych, i watry obserwacji.

Nawet nie wiesz ilu ludzi go czyta nic nie komentując!

Czekamy na więcej!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spoko-ja nie mam zamiaru stawać po niczyjej stronie.

Pytam tylko kogo nazywasz ciechuchem-idąc dalej-gdzie kogoś merytorycznie ten ciechuch zmiótł?

Ja tak czy siak proponuje,żebyś pokazał co żyje w akwarium w którym robisz te ekspertmenty-bo to chyba ma znaczenie jakie życie na co reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Spoko-ja nie mam zamiaru stawać po niczyjej stronie.

Pytam tylko kogo nazywasz ciechuchem-idąc dalej-gdzie kogoś merytorycznie ten ciechuch zmiótł?

Ja tak czy siak proponuje,żebyś pokazał co żyje w akwarium w którym robisz te ekspertmenty-bo to chyba ma znaczenie jakie życie na co reaguje.

W sasiednim temacie:

Pewien człowiek zwymyślał mnie za „rubid” i napisał:

"kolego nanokaczor Twoje teorie są znane już nie jednokrotnie pokazałeś że jest racja i Twoja racja .Prawda jest taka że za każdym razem piszesz o jakiś ilościach ołowiu przekroczonych nie wiadomo ile .Opisujesz jaką to wspaniałą sól nie zrobiłeś a prawda jest trochę w innym miejscu ,chcesz dodawać aluminium, rubid itd czyli wnioskuję że nie masz kompletnie zielonego pojęcia o czym piszesz.Podam Ci prosty przykład stosując chlorek magnezu CZDA już masz w nim zawarty rubid w formie zanieczyszczenia w ilości prawdopodobnie już większej niż w oceanie .Dlatego polecam trochę więcej teorii połączyć z praktyką wtedy Twoje posty będą wiarygodne i do przyjęcia w tej chwili to zwykłe domysły i wyssane z palca teorie .

Firmy bajerują ludzi itd swoimi produktami tyle,że te firmy są na troszkę innym levelu w tej dziedzinie niż Twój .Ty posiadasz kilka prostych spsów i jakieś tam miękaski, które żyłyby w soli ze spożywczego więc polecam wejść na poziom np K.Tryca(przepraszam Krzysztofie) to zaczniesz być wiarygodny na razie to siejesz zamęt wśród początkujących akwarystów,którym się wydaje że jesteś ekspertem w tej dziedzinie .

ps. Rafik73 jak masz problem z magnezem napisz do mnie prv postaram się pomóc"

Kiedy go zapytałem o to skąd czerpał takie informacje oczywiście zamilkł. Akurat tak się składa że na co dzień mam do czynienia z rożnymi odczynnikami i znam świadectwa jakości różnych soli.

Proszę oto link do świadectwa jakości chlorku magnezu czda:

http://www.chempur.p...hydrat_czda.pdf

Nie ma w nim nawet wzmianki o rubidzie.

Oczywiście temat po tym poście został zamknięty.

Merytoryczne dno. I kto tu snuje cytuję : „zwykłe domysły i wyssane z palca teorie”. Nie mówiąc już o tym że ten człowiek robi z siebie geniusza [ze mnie idiotę] a nie wie nawet czym jest teoria. Teoria to potwierdzona doświadczeniem hipoteza. Cała nauka opiera się na teoriach. Nauka polega właśnie na tym że stawia się tezy i potem bada się czy te tezy są zgodne z wynikami doświadczeń. W każdej pracy naukowej, inżynierskiej, magisterskiej, doktorskiej czy nawet rozprawie habilitacyjnej stawia się tezę i potem dowodzi się czy ta teza jest zgodna z doświadczeniem czy nie.

Siebie nazwałem cieciuchem. Czy to takie trudne do zrozumienia? Poprostu mam duży dystans do swojej osoby. Jeżeli naprawdę chcecie mnie wywalić i szukacie argumentów to ok. Ale w tym momencie wylecę za nazwanie siebie cieciuchem. Ale niech wtedy też ten nieznany mi człowiek wyleci za wyzywanie mnie od "jaj" ...

@ Diabeł prawdziwy

"Konrad -jesteś gość, a jak poczytasz temat od początku to zobacz!

jakieś 70% cię krytykuje. Po co się denerwujesz?

Już taka ludzka tendencja, że jak ktoś, coś lepiej ode mnie, to go do parteru.

Rób swoje i się nie unoś. Wątek jeden z ciekawszych, i watry obserwacji.

Nawet nie wiesz ilu ludzi go czyta nic nie komentując!

Czekamy na więcej!"

Zwyczajnie nie lubię jak ktoś mnie wyzywa od debili a nawet mnie nigdy nie widział i nie wie kompletnie nic o tym co mam w swoim pokoju pełnym baniaków. Jak czytam posty przedstawicieli zachodnich firm to jest jak zwykle - pełne odpowiedzi na wszystkie pytania a jak nie ma odpowiedzi to piszą że jej nie znają albo kierują do jakichś źródeł, kultura. A tu co widzę >> cytuję: "on robi sobie jaja" ... Aż ręce opadają. Nic tylko iść na wódkę.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Siebie nazwałem cieciuchem. Czy to takie trudne do zrozumienia? Poprostu mam duży dystans do swojej osoby. Jeżeli naprawdę chcecie mnie wywalić i szukacie argumentów to ok. Ale w tym momencie wylecę za nazwanie siebie cieciuchem. Ale niech wtedy też ten nieznany mi człowiek wyleci za wyzywanie mnie od "jaj" ...

W ogóle mnie nie rozumiesz.

Napisz proszę gdzie kogo zagiąłeś merytorycznie - bo po prostu tego nie widzę.

Nikt Cię nie chce wyrzucać - nikt się Ciebie nie czepia.

Między nami wszystko gra.

I jak możesz to proszę o zdjęcie tego akwarium - nie złośliwie, tak po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Napisałem wyżej.

Ja nie mam ani jednego zbiornika wystawowego. Zwyczajnie nie mam na taki miejsca. Wszystko to albo szczepkaria albo baniaki z dorosłymi krewetami przystosowane do odławiania larw albo baniaki do odchowywania krewetek albo baniaki do odchowywania larw plus zbiorniki filtracyjne.

Zaraz zrobię jakieś fotki larw - mają ok 2,5 tygodnia. Larwy są znacznie bardziej delikatne od korali.

Ja zresztą nikogo nie namawiam do stosowania tej mieszanki. Zwyczajnie prowadzę pewien eksperyment oparty na takich a nie innych danych literaturowych. Stawiam więc tezę i sprawdzam czy ta teza jest zgodna z rzeczywistością czy nie.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rob swoje i nie przejmuj sie atakami, to Twoje akwa i Ty decydujesz co sie w nim dzieje, jezeli masz wiedze i chcesz poswiecac czas na zglebianie skladnikow solanki to brawo i tak trzymaj, a teraz dorzuc fotki bo to forumowicze lubia najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomijając kto, kim jest i co do kogo czuje...

Pisałeś że potrzebujesz sól o dokładnie znanych parametrach, zakładam że do hodowli krewetek, od "jajeczka" do formy dorosłej, potrzeba konkretnych parametrów, czasem śladowych substancji...

Nie obawiasz się że stosując preparaty o klasie czystości "spożywczej" masz zanieczyszczenia które, zależnie od partii, różne, mogą Ci położyć cały wylęg czy miot ? Wydaję mi się że tutaj jednak wielkie firmy mogą sobie pozwolić na dokładniejszą kontrolę składu.

Nie obawiasz się tego ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat uswiadamiam się coraz bardziej w tezie że nie warto zbyt wiele pisać o swoim akwarium i o tym co w nim robimy , najlepiej czytać i robić po swojemu tak jak nam pasuje. Dlatego to pisze bo... zerkam sobie na moje akwarium i nic nie chcę zmieniać (przynajmniej na razie) choć rozwazania techniczne i sposób w jaki go prowadzę miały by wiele przeciwników.

Nanokaczor - POWODZENIA !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Fotek dziś nie zrobię - narzędzie do robienia zdjęć zostawiłem chyba w pracy.

Owszem obawiam się tego od początku. Dlatego po zrobieniu pierwszych 100 litrów postawiłem oddzielny zbiornik i najpierw wrzuciłem do niego kilka szczepek a potem jak się okazało ze jest ok to wrzuciłem kilka krewetek. Nic nie zdechło , przeszły wylinkę - jest ok. W międzyczasie badałem parametry wody testami akwarystycznymi i w ten sposób zweryfikowałem swoje obliczenia [częściowo].

Następnie zalałem tą wodą zbiornik na larwy. Jak narazie z larwami jest wszystko ok. Oczywiście larwy mają to do siebie że dziś jest ok a jutro jest masakra. Zobaczymy za 2 - 3 tygodnie czy ta mieszanka napewno się nadaje.

Jeżeli ten sposób nie zadziała to kupię sole czda i będę robił mieszankę z czystych składników. Dodam że wszystkie składniki oprócz azotanu strontu i wszystkich z grupy "głównych składników" to sole czda.

Moje rozumowanie jest też oparte na tym że jest wielu akwarystów którzy do ballinga stosują sole spożywcze. Ich zbiorniki nie "padają". Jeżeli więc mogę zrobić tanią sol to czemu nie. Jeżeli tego nie spróbuję teraz to kiedy?? Jak nie wyjdzie to i tak w lipcu lub sierpniu robię kompletny restart wszystkiego. Wtedy zajmę się robieniem soli z czystych składników.

Swoje doświadczenia oparłem na takiej a nie innej publikacji. Jeżeli będzie źle to pogrzebię np w science direct i znajdę publikacje na ten sam temat. Jest sporo czasopism naukowych o "środowisku morskim", akwakulturze.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wiele osób używa soli z różnych źródeł. Ale niewielu rozmnaża krewetki :) Myślę że Twoja droga jest Ok i sprawdzi się. Dobrze było by wiedzieć czym mogą być zanieczyszczone składniki, oraz w jakim stopniu. A to nie każdy podaje (wiem z doświadczenia). Trzymam kciuki za projekt.

ps. czy możliwe jest rekrystalizowanie roztworu do postaci sypkiej, lub choćby mocno skoncentrowanej ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, w tedy było by łatwo prosto z morza .


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciuś, ale sa przecież sole z odparowania np Red Sea.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To nie ma sensu. Za dużo do tego trzeba energii - za dużo wody do odparowania - przynajmniej w warunkach domowych. Nie jest też tak że woda przy brzegu jest zawsze czysta.

Nie jestem pewien czy przypadkiem większość producentów nie korzysta z surowców otrzymanych z wody morskiej.

Z drugiej strony chodzi mi o to żeby wiedzieć co jest w roztworze. Mniej lub więcej ale zawsze coś...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fakt, ale muszą dodawać suplementy by uzyskać ten efekt.

Wydaje mi się że nie do się odzyskać, bo niektóre związki po odparowaniu wody się już nie rozpuszczą ponownie.

Inne wejdą w interakcję ze sobą, kilka się zredukuje, albo wyparuje.

Tak mi się wydaje.

Może znajdzie się ochotnik i odparuje z literek wody ? by później go rozpuścić w RO.

Idą upały, więc?

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Konrad moglbys umieszac wszystko na sucho. Jesli juz wiesz, ze takie proporcje sie rozpuszczą, to powinno byc ok, a może nawet lepiej. Może przy mieszaniu wszystkiego razem kH wyjdzie Ci takie jak wyliczone. W sumie wszystko bedzie rozpuszczalo sie w odpowiednich wzgledem siebie proporcjach, tak jak w naturze. No chyba, ze czesc skladnikow masz w plynie.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Konrad

Powiem Ci szczerze ze nie wiem co sie dzieje. Wysylasz mi wiadomosci a potem wszystko kasujesz.

Szkoda ze nie mam wiadomosci ktore Tobie wyslalem i wszystkich Twich kopi na mailu. Natomiat chcialem Ci powiedzie ze wszytskie wiadomosci od Ciebie przestaja byc przyjemne.

Ale nie pisze zebys mnie zle odebral, czy ze moze cos bede z tym robil. Chodzi mi o to zebys dal sobie szanse.

Uwazam ze na razie to ty po mnie jedziesz i to bez podstawnie.

Prosze przeczytaj mnie jeszcze raz, raptem 4 oje wypowiedzi z calego tematu zawierajacego 122 posty

http://nano-reef.pl/...ty/#entry663825

http://nano-reef.pl/..._20#entry664004

http://nano-reef.pl/..._80#entry671596

http://nano-reef.pl/..._80#entry671601

A teraz zobacz jakt to sie ma do tekstow ktore mi wysylasz

Twoje wiadomosc:

Wyzywasz mnie od takich i owakich, robisz ze mnie idiotę, kłamcę i oszusta. Wyśmiewasz mnie na forum publicznym i jeszcze masz śmiesz dawać mi rady. Nawet w tej wiadomości piszesz jakieś bzdury na mój temat... Nie masz kompletnie żadnej wiedzy o tym kim jestem, co wiem, co zrobiłem. Jakoś dziwnym trafem zawsze piszesz te głupoty razem ze swoimi kolegami. Potraficie tylko kłamać dla zysku. Nie masz nawet szacunku do tych których teksty kopiujesz i tłumaczysz.

Wczesniejsza

Powiedz szczerze. Ile dostajesz kasy od pana "bajeczki" ???

Dlatego napisze Ci jeszcze raz z prosba bys sie troche pohamowal. Szanuje CIe jako czlowieka, akwaryste, wiedze.

W Twoim temacie kilka razy wyrazilem sie pochlebnie, w momentach gdzie popelniles blad podkresilem go.

Jezeli i nie potrafisz zaakceptowac konstryktywngo komentarza po co w ogole pisujesz na forum?

A skoro nawet zablokowlaes skrzynke, masz to publicznie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Obiecane zdjęcia. Zrobione ok 5 minut temu.

post-12978-0-97061600-1400709150_thumb.jpg

post-12978-0-38709400-1400709165_thumb.jpg

Larwy mają ok 2,5 tygodnia. Jak zwykle nie rosną równo. Mają piekne kolorki których niestety nie umiem sfotografować.

Za jakieś 2 tygodnie powinny byc pierwsze krewetki. Zanim wszystkie się przemienią minie pewnie tydzień. Nie ma niestety gwarancji na to że uda się cokolwiek wyhodować.

Wydaje mi się że to są larwy L.seticaudata. Nie mam jednak pewności bo nie zapisałem a na w tym stadium larwalnym nie potrafię ich odróżnić na oko.

a fakt, ale muszą dodawać suplementy by uzyskać ten efekt.

Wydaje mi się że nie do się odzyskać, bo niektóre związki po odparowaniu wody się już nie rozpuszczą ponownie.

Inne wejdą w interakcję ze sobą, kilka się zredukuje, albo wyparuje.

Tak mi się wydaje.

Może znajdzie się ochotnik i odparuje z literek wody ? by później go rozpuścić w RO.

Idą upały, więc?

Ja tam nie wierzę w ani jedno słowo na kolorowych ulotkach. To że oni taki piszą to wcale nie znaczy ze tak jest. Zresztą oceany to są w zasadzie pustynie. Więc wodę przeznaczoną na podmiany trzeba wzbogacać bo inaczej korale nie będą miały "paliwa". Ja nie dodaję składników potrzebnych do fotosyntezy do soli. Dozuję je do akwarium.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad- ale po odparowaniu wody i po dodaniu jej, nie będzie tego samego?

Będzie tak jak pisałem wyżej ? Ty jak sądzisz ?

Ładniusie te krewetki. Pojadł bym :w00t:

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Myślę że nie. Ale w sumie to nie wiem - tylko tak przypuszczam.

Trzeba spróbować. Jednak myslę ze to nie ma większego sensu. Żyjemy za daleko od oceanu.

Trudno by było się tym najeść. Ale zupe mozna zrobić.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie przywoszilem wode z chorwacji, znalazlem takie miejsca gdzie woda odparowana byla na tyle ze juz sol sie wykrystalizowywala na dnie. i taka esencje przywiozlem sobie i dodawalem do baniaka. Oczywiscie woda ze srodziemnomorskiego morza jest troche inna niz na rafach, ale i tak moglo to dac to czego nie ma w solach fabrycznych. a ze mialem zabiedzony zbiornik gdzie lpsy byly pokurczone, podanie tej wody ozywilo baniak niesamowicie.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.