Skocz do zawartości
Shihwa

Czy to jest ukwiał?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam dwa dni temu błazenka z ukwiałem, ale po przeczytaniu paru stron nie jestem już tego taka pewna czy to ukwiał, a nie np. majano. Proszę o identyfikację.

I czy to coś nie zrobi krzywdy mojemu sarcophytonowi, bo się do niego przyczepił i nie zamierza zmienić miejsca?

post-22652-0-93016100-1399148593_thumb.jpg

post-22652-0-35353900-1399148675_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam dwa dni temu błazenka z ukwiałem, ale po przeczytaniu paru stron nie jestem już tego taka pewna czy to ukwiał, a nie np. majano. Proszę o identyfikację.

I czy to coś nie zrobi krzywdy mojemu sarcophytonowi, bo się do niego przyczepił i nie zamierza zmienić miejsca?

Dzień dobry :)

Majano to też ukwiał wiec odpowiedz w jednym i drugim przypadku brzmi tak to jest ukwiał ;)

Wygląda jak mały zmaltretowany quadrii wiec strachu nie ma - a czy zrobi krzywdę sarco - hmm zrobi krzywdę wszystkiemu co mu stanie na drodze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to quadri zielony ,więc bez strachu


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to kolego, że wystarczy przeczytać posty ze zrozumieniem .Quadricolor zielony to nie majano ,a takie pytanie tutaj padło, ale jesteś oczywiście jednym z tych co chce się wykazać rozumiem .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie rozumiem co ma kolor do tego, co zielone quadri nie parza ?

I czy to coś nie zrobi krzywdy mojemu sarcophytonowi, bo się do niego przyczepił i nie zamierza zmienić miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik nie rozumiem Cię :)

Przekaz posta jest taki - to zielony quadri, bez strachu to nie majano.

Ńie pisze tam że zielony quadri nie zrobi krzywdy :)

Kolego Shihwa, jak już wyżej pisano ukwial poparzy wszystko. Dobrze było by go przenieść, mechanicznie może być cieżko, spróbuj w razie czego walnąć na niego cyrkulację.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze niektórzy doszukuja się jakiegoś głębszego dna ;-). @tadzik443 wyluzuj nikt nie twierdzi ze kolor ma znaczenie - podobno liczy się ramiar ale i w tej kwastji też zdania są podzielone ;-). @mari00sh - "Koleżanko Shihwa" chyba chciałeś napisać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście! Najmocniej przepraszam :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, dziś rano był otwarty, siedział cały czas w tym samym miejscu, godzina nie minęła patrzę, a ukwiał jest zamkniętym, wypływa z niego coś brązowego, a ryby to szarpią, Co mam zrobić? Czy ten ukwiał jest chory, i czy rybą mogą się zatruć?

post-22652-0-44307200-1399212234_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy odpowiedz dlaczego nie poparzył sarko,do kibelka z nim zanim szkody w wodzie narobi

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się go uratować, już się nie podniesie?

Akwarium mam blisko okna, dziś rano świeciło mocno słońce - ukwiał był zawsze odwrócony do okna, jak zaszło słońce to się taki stał, dodałam półgodziny temu więcej światła i widzę, że się podniósł - to wygląda tak jak rano, ale wydaje się, że jest lepiej. Dodaje zdjęcie - jeżeli stwierdzicie po tym zdjęciu, że lepiej go jednak spuścić w toalecie to tak zrobię.

Nie pisz posta pod postem.Używaj opcji "edytuj"!

post-22652-0-06931600-1399220323_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu szansę. Tylko obserwuj czy są jakieś niekorzystne zmiany. Quadi mają swoje fochy.

Z ostatniej fotki można wnioskować że zbiornik młody i zielony (uzupełnij stopkę) i parametry wody wywołują jego reakcje.

p.7 nie zabijaj. Walcz o jego życie. :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, niestety mam jeszcze nie wielką wiedzę, a jak tylko widzę, że coś mi marnieje zaczynami się martwić.

Zbiornik działa od listopada, parametry mam stabilne przynajmniej od 3 miesięcy - byłam więc pewna, że sobie poradzę z ukwiałem. Zielono mam odkąd pamiętam, miałam już z 7 ślimaków, które miały się tym zająć, ale wszystkie giną przez moje kraby. Na tą chwilę tylko jeden ślimak walczy z glonami.

Nie chce go zabijać, bo moje rybki nie będą miały gdzie spać. Już się ledwo podniósł i rybcie do niego wskoczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym hobby jest jedna podstawowa zasada. Spiesz się powoli. Piszesz że parametry masz stabilne ale jakie?

Brak informacji o zbiorniku i systemie. Nie wstydź się opisz swój zbiornik i jego maszynownie a będzie łatwiej Ci coś podpowiedzieć


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę, mam akwarium 30l firmy aqael, ale zamówiłam już zbiornik 225l, który ma być gotowy już w przyszłym tygodniu. Jak kupowałam pierwszego błazenka, powiedzieli mi, że mogę go wpuścić do 30l, bo jest na tą chwilę malutki a zanim podrośnie będzie już pływał w dużym akwarium. W innym sklepie dowiedziałam się, że błazenki nie mogą być same, więc kupiłam od kogoś na forum małego błazenka i ukwiał, bo mój pierwszy cały czas pływał, na żadnym koralu nie chciał siedzieć. Od razu polubił ukwiał, ale nie wiedziałam ,że będę miała z nim takie kłopoty.

W akwarium na tą chwilę już wiem, że mam za dużo piasku, za dużo skały i za dużo zwierząt, ale nie chciałam już nic wyciągać żeby parametry nie skoczyły. Wszystkie korale żyją - nie mam z nimi problemów. W akwarium mam też dwa kraby, dwie krewetki, dwa gobiodony, jedną babkę, 2 błazenki i ukwiał. - wiem sporo tego.

Nazbierało się już tyle obsady, bo za każdym razem był jakiś problem i musiałam dokupywać nowe stworzonko - to na glony, to na aiptasie -to do towarzystwa itd.

Domyślam się, że nie jest im jak w raju - dlatego postanowiłam kupić im nowy zbiornik w którym będą sobie miały b. dobrze - na tą chwilę muszą się jeszcze gnieść.

Początkowo miałam złe parametry więc w sklepach wymyślali mi co mam wkładać do filtra i na tą chwilę mam węgiel, watę i skałę - kiedyś miałam gąbki, ale kazali mi je wywalić. Światło mam standardowe jakie było w komplecie, ale że minęło już pół roku - miesiąc temu wymieniłam żarówki na nowe (dziś dołożyłam starą żarówkę do akwa dla ukwiału).

Miałam pompę koralię nano, ale była za mocna i rybki nie umiały pływać, a korale też nie były za szczęśliwe.

Co do parametrów wody - to co jakiś czas jeżdżę z wodą aby mi zbadali.

Używam też testów Salifert

no4 - między 10 a 15 nie widzę różnicy w kolorach

zasolenie 1.022 - tak mi kazali w sklepie

kh - 9,9

no2 - o,3 taki wynik mam od pół roku - możliwe że z testem jest coś nie tak, bo w akwarium słodkowodnym też mi tyle wychodzi

mg - mniej niż 1500 na pewno, ale teraz nie pamiętam ile dokładnie - wiem, że się mieści w normie

ca - mniej niż 500 też się mieści w normie,

te wszystkie wyniki mam takie same od 3 miesięcy, jedynie zasolenie od miesiąca mam niższe, bo miałam 1.031

Wodę robię na filtrze Ro + żywica - woda więc jest martwa = 0

sól jakiej używam to instant ocean

ryby karmię mrożonkami - wczoraj dokarmiłam też ukwiał

Chyba to tyle z informacji.

Dorzucam zdjęcie całego zbiornika.

post-22652-0-62300900-1399227135_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, dziś rano był otwarty, siedział cały czas w tym samym miejscu, godzina nie minęła patrzę, a ukwiał jest zamkniętym, wypływa z niego coś brązowego, a ryby to szarpią, Co mam zrobić? Czy ten ukwiał jest chory, i czy rybą mogą się zatruć?

Raczej po ukwiale :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie spisujcie tak szybko ukwiala. To brazowe co wypuszczal to mogly byc strawione resztki jedzenia lub dostosowywal ilosc zooksanteli do nowych wyrunkow (wody i oswietlenia). Stoi za blisko grzyba i to raczej sakro jest zagrozony.

Co do "parametrow w normie", to jak Roman zauwazyl, zawsze zanim cos napiszemy, powinnismy spytac o dokladne wyniki itd.

Tu jest przyklad, ze Ca na wysokosci 500 to czyjas "norma", Mg 1500 rowniez, skok zasolenia 1, 031 na 1,022 to nic takiego, za to niepotrzebne pomiary NO4 i NO2 wygladaja na zwykly blad testu.

Proponuje duze podmiany wody (no bo przeciez w 30 litrach nie bedzie stosowany Balling itp, gdyz latwo mozna przesadzic z dawkami). Mysle, ze 4-5 litrow co tydzien pomogloby dojsc do ladu z parametrami, gdyz obecnie ta "norma" ma jakby dosyc duze widelki, a wysoki poziom Ca i Mg przy raczej ubogiej soli wskazuje na male podmiany.

Chyba nie zapisalas sobie, jaki poziom Mg lub Ca byl przy zasoleniu 1,031 a jaki jest przy 1,022 ?

Te wysokie wartosci z pewnoscia nie sa powodem zaglonienia, predzej powoduja niezbyt dobra kondycje korali.

Raczej warto co tydzien sprawdzac NO3 i PO4, na ktore duzy wplyw ma ilosc dostarczanego pokarmu (patrz rybki w 30 litrach bez odpieniacza). Na slimaki bym nie liczyl, one takich glonow nie zjedza.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za inforamcje, dziś ukiwał wygląda już całkiem dobrze, udało mu się zrzucić sarco ze skały i znalazł sobie nowe miejsce, błazenki już w nim siedzą. A czym mogę dokarmić taki ukwiał, bo na tą chiwilę je morożonki od ryb - jednen z błazenków zanosi mu jedzenia.

Co do parametrów wody to normę znalazłam na necie

Mg - 1350-1260 - tydzień temu miałam 1350 - jak miałam wysokie zasolenie to wynik był ponad 1500

Ca - 350-450 - tydzień temu miałam 450 - jak miałam wysokie zasolenie to wynik był ponad 500

KH - 3.56-2.85 - od początku mieścił się w normie

Po4 nie ma - ale w czwartek zakupię

Co tydzień - w czwartek robię podmianę wody - 3l i dodaję bakterie

w piątku mierzę parametry wody

Glony na pewno nie są powodem, korale mają sobie już dobrze - na początku trochę eksperymentowałam i do akwarium ze słabym oświetleniem wrzuciłam sps i lps - także trochę mi umarło korali w zbiorniku, dodatkowo na samym początku przez 3 miesiace miałam złą sól - sprzedali mi blue treasure - w innym sklepie się dowiedziałam, że tą solą mogę sobie podjazd na zimę wysypać - to mogą być powody - dlaczego jeszcze parametry nie są idealne, ale już bliskie normy.

zapomniałam dodać o nagminnie ginących ślimakach w moim akwa - a słyszałam, że jak coś zdechnie to parametry też mogą skoczyć lekko w górę.

Mam nadzieję, że ukwiał przeżyje to czasu zmiany akwarium - w piątek pojadę do sklepu żeby mi dokładnie zmierzyli parametry wody, jak będę już je znała to dam Wam znać i napiszę jak ma sie ukwiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry mierzylbym przed podmianami zeby wiedziec czy moze potrzebna jest wieksza ilosc wody do zmiany.

kH chyba jest troche inne niz podane ?

Skoro nie masz testow i nie masz korali twardych, to nie mierzylbym Ca, Mg i kH tylko jak pisalem, robil troche wieksze podmiany na dobrej soli.

I jak wiesz, glony sa spowodowane poziomem NO3 i PO4. W tej chwili te dwa zwiazki moga byc w wodzie obecne w malych ilosciach, gdyz sa wbudowane w glony.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą mierzyłam parametry i wszystko mam zawyżone:

Ca - 490

Mg - 1440

KH - 3.76

NO3 - między 10-25

To ile mam podmienić wody?

Stara się usunąć te glony, ale nie zawsze się udaje

Na tą chwilę mam takie korale:

Clavularia

Xenia

Sarcophyton

Discosomy

Caulastrea

Ricordea

Zoa

Teraz ukwiał wygląda tak:

post-22652-0-27796500-1399290419_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testem firmy Salifert - robię roztwór, a potem dodaję po kropelce i czekam aż się zabarwi - świetna zabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Testem firmy Salifert - robię roztwór, a potem dodaję po kropelce i czekam aż się zabarwi - świetna zabawa

Drugie pytanie było "jak" robisz te testy:)

Bo może należy je pomnożyć x2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.