Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

witam,czy to normalne po dodaniu All in one biopellets xl odpieniacz nic nie pieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu peletek do wody może na chwilę siąść... Kilka godzin i wraca do normy. Ogólnie jak pelletki zaskoczą (średnio 2 tygodnie do miesiąca) moim zdaniem będzie pienic bardziej.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, J@cekWro napisał:

Po dodaniu peletek do wody może na chwilę siąść... Kilka godzin i wraca do normy. Ogólnie jak pelletki zaskoczą (średnio 2 tygodnie do miesiąca) moim zdaniem będzie pienic bardziej.

w sumie to już 24 godziny siedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pieni.

Parametry natomiast za bardzo nie spadają. Zmieniłem te peletki n/p na aio, leję na litry różnych bakterii (specjal blend, probios, bios, biogro) i na hektolitry pożywek (nppro, nopox) i kicha :/

Jedyny pozytywny efekt peletek jaki na razie odnotowałem to czyste szyby - czyszczę raz na 4-5 dni, wcześniej max co 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz prawie 2 tydzien dzialaja,i juz zaczyna delikatnie spadac,fakt szyby bardziej czyste sie zrobily,poczekam jeszcze tydzien i doloze kolejne 50g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2018 o 12:08, mathom napisał:

u mnie pieni.

Parametry natomiast za bardzo nie spadają. Zmieniłem te peletki n/p na aio, leję na litry różnych bakterii (specjal blend, probios, bios, biogro) i na hektolitry pożywek (nppro, nopox) i kicha :/

Jedyny pozytywny efekt peletek jaki na razie odnotowałem to czyste szyby - czyszczę raz na 4-5 dni, wcześniej max co 2 dni.

Jeśli masz wysokie parametry, to pożywka będzie je dodatkowo podnosić :D 
Odpuść pożywkę i powinny spadać parametry :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwracam honor, AIO zaczęły chyba działać. NO3 od paru dni 1ppm co wcześniej było rzadkością.
ps. karmię na potęgę
ps2. nopox też leję, chyba się bardziej uzależniłem niż akwarium [emoji6]
Musi działać nie ma bata ;)

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mathom napisał:

Zwracam honor, AIO zaczęły chyba działać. NO3 od paru dni 1ppm co wcześniej było rzadkością.

ps. karmię na potęgę

ps2. nopox też leję, chyba się bardziej uzależniłem niż akwarium ;)

tomek a ile dales na swoje akwarium i jaki przeplyw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dajcie linka do tych pelletek bo nie chce kupic babola :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu przy paletach nie można lać pożywki?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mathom napisał:
14 godzin temu, kapa napisał:
tomek a ile dales na swoje akwarium i jaki przeplyw?

Mam napelniony am mediareactor M cały, pompa odkrecona na maksa - nie pamiętam jaka ma wydajnosc.

tomku sory ale nie znam tego reaktora;)mniej wiecej w gramach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kapa napisał:

tomku sory ale nie znam tego reaktora;)mniej wiecej w gramach 

Jest w miare fajny bo kompakowy, mieści się w sumpie, jest dosyć praktyczny w czyszczeniu. Dotychczas używałem do rowy. Stwierdziłem teraz że fosforany za***iście w razie czego zbija coral snow plus, więc w zasadzie rowa niepotrzebna, tym bardziej że są pelety. Reaktor mieści podobno ok 350ml. Ja mam większość AIO, ale trochę zostawiłem NP. ZE względu na małą średnicę reaktora myślę że wchodzi objętościwo mniej peletów XL niż wynika z teoretycznej pojemności rury (lekko z okładem 1/3 słoika 500 ml peletów mi zostało).

Zobaczymy jak to będzie bo na razie od czasu włożenia peletek obserwuję spadek konsumpcji kH co za dobrze nie wróży :/

eh, przyciasne mi się zrobiło to szkło ;) wiecie rozumiecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, bo trochę zwątpiłem. Po włożeniu peletek i jednoczesnym laniu nopox, no3 ładnie ok 1ppm, po4 max 0.05ppm.

3 dni mnie nie było, w tym czasie nikt nie lał nopox. Karmienie 2 kostki dziennie (ja karmię nawet 4).

I dzisiaj po powrocie test: no3 >10, po4 0.34 :/ załamka normalnie. Zawsze jak gdzieś wyjeżdżam jest to samo. czyżby to akwarium aż tak się przyzwyczaiło do nopox że żyć bez niego nie może ??  OCB??

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to sie zastanawiam,czy ten nopox no3 nie spowalna czasami dzialania peletek,od miesiaca mam w zbiorniku,All In One Biopellets XL ,poczatkowa dawka 150g na 320 L,puzniej co tydzien dokladalem,w tej chwili jest juz 350g i efektow nie widac,caly czas powyzej 10,leje codzienie tez,NitraPhosMinus od AF 

Edytowane przez kapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja mam u siebie 20gr bio pellets aio xl i no3 jest na 2. Akwarium 577l

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, laszek napisał:

Ja mam u siebie 20gr bio pellets aio xl i no3 jest na 2. Akwarium 577l

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

no u mnie jakos nie dzialaja,albo nie chca zaskoczyc,od jutra nie leje NitraPhosMinus,zobaczymy co to bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja wyciągnąłem 350ml life bio fil. I no3 dalej na poziomie 2. Koralowcom to pasuje ekstra. Ale niektóre pociemniały. Jeszcze musze nauczyć się suplementacji przy zeroqym no3 i po4 wg domowych testów. Nie jest to łatwe.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to sie zastanawiam,czy ten nopox no3 nie spowalna czasami dzialania peletek,od miesiaca mam w zbiorniku,All In One Biopellets XL ,poczatkowa dawka 150g na 320 L,puzniej co tydzien dokladalem,w tej chwili jest juz 350g i efektow nie widac,caly czas powyzej 10,leje codzienie tez,NitraPhosMinus od AF 
Moze i spowalnia, ale jak go nie leje to jest kaplica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Czyli masz w akwa co buzuje Ci no3 i po4.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli masz w akwa co buzuje Ci no3 i po4.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka


Mam jak każdy. Pelety miały być na to lekarstwem.

PS. Tak samo jak Dsb, siporax refugium, litry bakterii, przewymiarowane pienidlo [emoji14]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.