Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ja uzywam AiO Premium,prosze powiedziec czy u Was tez tak mocno syfi wode na pomaranczowo?Moze to jest wada,albo ja cos robie zle.Prosze o opinie elity.Dziekuje Marcin

Edytowane przez Lysy1978 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z nimi ok. Pracują , czyli złuszczają się. Używam waty perlonowej do odcedzenia złuszczyny. Resztki wywala odpieniacz.

Pomarańczowa złuszczyna nie ma wpływu na parametry i jakość wody w akwarium.

Najnowsza wersja odrobinę mniej się złuszcza , jest cięższa , można je sypać bez namaczania.

Używam peletek w każdej postaci. Zmieszane z białymi, białe ciężkie itd.

Działają


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po włączeniu pelletów zaobserwowaliście jakieś kapryszenie korali bo u mnie właśnie focha ma ukwiał i seriatopora.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o pomoc. Chciałem odpalić pellety w moim akwa (300 l i sump) i zastanawiam się nad filtrem i pompą.

czy coś takiego http://jadwigamorska.pl/filtr-fluidyzacyjny-przeplywowy-fp-300-80-wysylka-24h-promocja-20-gabki-gratis.html

lub takiego http://jadwigamorska.pl/filtr-fluidyzacyjny-przeplywowy-fp-400-100-wysylka-24h-promocja-20-gabki-gratis.html

da radę? I jaka pompa do tego? Taka http://jadwigamorska.pl/pompa-newa-jet-1700.html

da radę? dzięki za ewentualne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję bioprllety All on One w filtrze kubełkowym ze starego akwarium słodkowodnego bo nie mam sumpa. Biopellety włożyłem do skarpety czyli się nie kręcą. W filtrze jest również sachem matrix. Taki zestaw działa od 15 września tego roku. Przez 1szy miesiąc w nie zauważyłem zmian w PO4 i NO3 . Później powoli zaczęło spadać PO4. Od dwóch tygodni PO4 jest niemierzalne małą hanką a NO3 = 4.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które stosowały AiO i przeszły na AiO Premium jaka jest różnica miedzy nimi czy te nowe premium mniej się rozpadają i nie ma tyle osadu w wodzie i ogólnie które według was są lepsze i dlaczego.

Edytowane przez Bondzik04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem przed zakupem reaktora i biopellet. Również chętnie usłyszę opinie osób ,które miały/mają Biopellet's All in One premium.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pylą tak samo tylko kasy więcej wydasz


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pylą tak samo tylko kasy więcej wydasz

O róznicy pisałem kilka postów wyżej

AiO starsza wersja i nowe premium są w tej samej cenie.

W akwarium 900L + sump rocznie zużywam litr peletek premium .

Używam do peletek przerobionego mixera wapiennego RATZ podłączony do by-passa z pompy głównej

Po4 nienamierzalne.

No3 ok 2

Przekarmiam ryby . Korale dostają repetę 2 razy w tygodniu w nocy i 2 razy tygodniowo w dzień.

AiO muszą się kręcić bo unieruchomione w skarpecie się skleją i w efekcie będą wydzielać siarkowodór.


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wysokie NO3 i PO4, stosowałem wódkę. Po jakimś czasie pomogło- parametry się ustabilizowały. Postanowiłem jednak przejść na bio pellets all in one. Miesiąc temu uruchomiłem filtr, wsypałem 500 ml bio pellets, ładnie się kręcą jednakże NO3 wzrosło mi do 50 a PO4 do 0,1 (1000 ltr w obiegu) kH 8,5

Proszę o poradę :

1.Czy ilość pellet jest wystarczająca?

2. Czy moge równocześnie lać znów wódkę?

Proszę o sugestie - co zrobić aby zbić te parametry.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wysokie NO3 i PO4, stosowałem wódkę. Po jakimś czasie pomogło- parametry się ustabilizowały. Postanowiłem jednak przejść na bio pellets all in one. Miesiąc temu uruchomiłem filtr, wsypałem 500 ml bio pellets, ładnie się kręcą jednakże NO3 wzrosło mi do 50 a PO4 do 0,1 (1000 ltr w obiegu) kH 8,5

Proszę o poradę :

1.Czy ilość pellet jest wystarczająca?

2. Czy moge równocześnie lać znów wódkę?

Proszę o sugestie - co zrobić aby zbić te parametry.

Z góry dziękuję

Twoje akwarium to typowy alkoholik, uzależniło się.

Wóda pomagała bo dożywiałeś nią bakterie.

Odstawiłeś gorzałę i parametry wystartowały a na paletkach jeszcze się kultury bakteri nie zagnieździły.

Ja bym wódy nie lał bo rybom wątroba i wzrok poleci ;)

A tak na poważnie to zamiast wódy dolewał mym codziennie po 40ml Bacto by przyspieszyc proces bakteryjny na peletkach i co tydzień 100 L minimum podmianki wody na dobrej soli, by rozrzedzić roztwór

To ja, .......a co ty zrobisz ? Nie ma gotowej 100%- towej recepty

Ja wódki używam ale tylko przy akwarium, nigdy w akwarium.

Czy widziałeś kiedykolwiek by ktoś do morza czerwonego repetował cysternę spirytu z octem i cukrem czy co tam niektórzy spece rafowi leją ??

Pozdrawiam


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psiadam reducing filter mini-70-X ( dedykowany niby pod 400l )czy do zbiornika 460l wystarczy ? jaka ilościa peletków go zasypać ?

post-26108-0-35214000-1480823147_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem filtr Reef Octopus Bio-Churn 90. Wsypałem 110 g pelletek premium rano , teraz mam wrażenie , że trochę ich ubyło. Filtr na najmniejszym przepływie kręci nimi jak poniżej. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie morze tak być z nimi to XL, muszą leżeć bez ruchu zmniejsz na pompę i to sporo


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie morze tak być z nimi to XL, muszą leżeć bez ruchu zmniejsz na pompę i to sporo

Przecież kolega wyraźnie napisał,że zasypał to pelletkami premium ,a nie XL...

Kręcą się zdecydowanie za szybko.

PS. widać to po kolorze są żółte.

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie morze tak być z nimi to XL, muszą leżeć bez ruchu zmniejsz na pompę i to sporo

XL miotało więc postanowiłem spróbować z mniejszymi.

Czy one się zetrą w ekspresowym tempie?

Pompy bardziej nie skręcę , mogę jedynie dosypać pelletek, tak żeby masą zmniejszyć przepływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może na wylocie z pompy założyć jakiś zawór i można wtedy regulować przepływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, jak dołożę zawór to nie zmieści się do sumpa. Z drugiej strony filtr niby do akwarium 300, przeznaczony do pelletek i taka kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy filtr przepływowy GroTech UF-070 nadaje się do Biopellets AIO??

Próbowałem podłączyć do pompy 1000l/h i 2300l/h . I nic z tego nie wychodziło. :wallbash:

Pozdrawiam


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem. ;) 

Pozdrawiam

 


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Interests All in one Biopellets premium

Po ok. 3 mieś po zakupie zauważyłem strasznie pylenie tych paletek ,koledzy używający tych samych palet mają  dokładnie to samo,powstaje z nich taka jasno brązowa maż która osadza się  dosłownie wszędzie

Jak u was z pyleniem tych nowych paletek wygląda?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pylenie tych pelletek to jedna wielka katastrofa! Miałem kiedyś piękny , czysty zbiornik a teraz mam jedno wielkie , zapchane tym pyłem bagno. To totalne nieporozumienie. Według mnie to zupełnie dyskwalifikuje ten produkt! Stosuję all in one już ponad dwa lata i będę rezygnował z tych pelletek , mimo to że działają i utrzymują mi NO3 i PO4 na minimalnym , odpowiednim poziomie. U mnie AIO kręcą się delikatnie w reaktorze recyrkulacyjnym Aqua-Mor L od K.Tryca. Wylot z reaktora skierowany przez skarpetę filtracyjną przy odpieniaczu Bubble King Supermarin 250. Do skarpety włożona dodatkowo wata perlonowa. Odpieniacz wytrąca potworne ilości mazi z pelletek. Wata filtracyjna dodatkowo włożona do przelewu i w komorze przed główna pompą. Niestety w zbiorniku cały czas jest brudno mimo zastosowania przeze mnie tych upierdliwych sposobów do oczyszczenia wody z pyłu z AIO.


IMG_0576.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą z tymi pelletami tak jest ,że zostawiają w zbiorniku po sobie taki kleisty pył gdzie się ona po prostu do wszystkiego przykleja.A mycie sprzętu do najprzyjemniejszych zadań nie należy,ja ogólnie przerzuciłem się na Tropic Marin NP Bacto Pellets i powiem szczerze jestem zadowolony,bo one nie zostawiają nigdzie żadnego osadu,że mam czysto w zbiorniku jak i sam filtr pellet również jest czysty od tego pyłu.A czy działają tak jak tamte ? ciężko powiedzieć za krótko je stosuję ale dużym plusem ich jest brak pylenia do wody.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, C4orce napisał:

Pylenie tych pelletek to jedna wielka katastrofa! Miałem kiedyś piękny , czysty zbiornik a teraz mam jedno wielkie , zapchane tym pyłem bagno. To totalne nieporozumienie. Według mnie to zupełnie dyskwalifikuje ten produkt! Stosuję all in one już ponad dwa lata i będę rezygnował z tych pelletek , mimo to że działają i utrzymują mi NO3 i PO4 na minimalnym , odpowiednim poziomie. U mnie AIO kręcą się delikatnie w reaktorze recyrkulacyjnym Aqua-Mor L od K.Tryca. Wylot z reaktora skierowany przez skarpetę filtracyjną przy odpieniaczu Bubble King Supermarin 250. Do skarpety włożona dodatkowo wata perlonowa. Odpieniacz wytrąca potworne ilości mazi z pelletek. Wata filtracyjna dodatkowo włożona do przelewu i w komorze przed główna pompą. Niestety w zbiorniku cały czas jest brudno mimo zastosowania przeze mnie tych upierdliwych sposobów do oczyszczenia wody z pyłu z AIO.

Mówimy o Biopellets premium ??

Ciekaw jestem dlaczego wycofali poprzednia wersję tych paletek (tamte mi tak nie pyliły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , premium. Stosuję odkąd są dostępne. Wcześniej używałem poprzedniej wersji. Też pyliły , tylko na brązowo a te nowe na żółto ;-)


IMG_0576.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.