Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma najnowszy filtr od Sebastka i co najmniej 1l pelletek w nim ?

Pytam, poniewaz po zasypie taką ilością pompka działa na full ale kulki tylko leciutko podskakują.

Sebastek twierdzi, że jest zapowietrzony ale już go kilkakrotnie odpowietrzałem ale nie wiele to zmieniło.

Jak bym dosypał jeszcze z poł litra to bedzie to się zrobi filtr przepływowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ale 500ml kulek miesza ładnie pompa ustawiona na 40% mocy nawet na drugim biegu mieszało (pompa jebao ) ogólnie filtr jest niedopracowany na rurce doprowadzającej wodę do środka reaktora osadzają się palety i gniją co parę dni trzeba całym reaktorem szarpać aby spadły będzie jakaś modernizacja ??


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pa_blo, tłumaczyłem już że masz zapowietrzoną rurkę i teraz masz filtr przepływowy.

Musisz go porządnie odpowietrzyć


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół soboty go odpowietrzałem, przyjechał kolega, który wg, Twojej instrukcji też próbował.

Bąbelków zero, pompka jest cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglądają wasze filtry, ale z odpowietrzeniem filtra nawet swojej

przeróbkowej produkcji nie miałem żadnego problemu. należy najpierw odkręcić

przepływ a następnie obieg i po kłopocie- no chyba że coś jest nie tak lub pompa

cyrkulacyjna jest za małej mocy lub coś nie tak jest z samą konstrukcją.

Obecnie posiadam profesjonalny filtr od K. Tryca i jestem z niego bardzo

zadowolony. Pięknie kręci mi 2l petetek na pompie przykręconej do połowy,

a i sam wygląd jak również wykonanie na bardzo wysokim poziomie.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Mirek mówi, taka jest kolejność z tym że przy moim reaktorze trzeba powoli odkręcać zawór od recyrkulacji

Tak za***prza nowy reaktor po odpowietrzeniu na różnych ustawieniach pompy

Edytowane przez Sebastek (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie za*** prza ten nowy twój reaktor. Tylko nie widzę tam pallet?

A powiedz Sebastian co z nami, którzy kupili od ciebie pierwszy twój reaktor do AIO? Masz już jakiś zestaw naprawczy lub upgrade do ich? Planujesz coś z tym zrobić?

Edytowane przez adamswiatek (wyświetl historię edycji)

Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh ... ale widać jak bąble skaczą, jutro nakręcę chyba film z pelletami


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręć, chętnie zobaczę jak to powinno się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam pytanie czy tak pellety się kręcą prawidłowo? Tzn nie za wolno, nie za szybko.

Odciek ustawiony na około 40l na godzinę, żeby było więcej musiał bym zawór i rurkę większą zastosować.

Peletek około 400ml

Edytowane przez bodziobsz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno to odciek a drugie kręcenie nimi ... na 100 litrów masz wsypane 400 ml pellet -skąd taki pomysł? no i ten odciek 40 litrów na godzinę - nie wiem czy dałbym rade ustawić takie ciurczenie - jesteś pewien tego co piszesz?

EDIT:

pojawił się link :) - wg mnie za mocno - powinny "chodzić" a nie latać

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100 litrów masz wsypane 400 ml pellet -skąd taki pomysł?

A kto powiedzial ze on ma 100l ? Przeciez wyraznie widac ze ma 400l

Czytajcie ze zrozumieniem.

Hej.

Mam pytanie czy tak pellety się kręcą prawidłowo? Tzn nie za wolno, nie za szybko.

Odciek ustawiony na około 40l na godzinę, żeby było więcej musiał bym zawór i rurkę większą zastosować.

Peletek około 400ml

Za szybko sie kreca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok .

Te 100l to sobie czeka i ma się dobrze obecnie stoi nowe 400l. Narazie 3tyg sobie chodzi na biogro 123, a dopiero kilka dni temu kupiłem reaktor, który przerobiłem na recyrkulacyjny.

Odciek zrobiłem sobie na weżyku do powietrza z zaworkiem (innego pod reką nie miałem) i według moich obliczeń to wychodzi 40l na h.

dokładnie mam 1l na 2 i pół min.

Edit. Kolega wyżej dobrze prawi. Jak jeszcze posta pisałem to w opisie miałem 100l, zmieniłem chwilę później :)

Edytowane przez bodziobsz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100 litrów masz wsypane 400 ml pellet -skąd taki pomysł?

No ja mam 400ml na 180 l w obiegu, a wg zaleceń jednego z realnych autorytetów miałem dać 500ml na sam start. Nie wiem więc skąd takie zdziwienie. Jeżeli reaktor jest z recyrkulacją i ma odpowiednią pojemność oraz dokładną regulację odcieku to można wrzucić i wiadro jak komuś pasuje i będzie robił dobrą robotę. Przy większej ilości nie trzeba zbyt często zastanawiać się, czy część pelet już się starła i należałoby dosypać nowych, czy jeszcze nie oraz w jakiej ilości. U mnie parametry pod linijkę w 3 tygodniu od uruchomienia reaktora i ustawieniu odcieku na 100l/h (azotany jeszcze spadają). Na 6 ryb (w tym hepatus) dziennie idzie w tak małym litrażu cała kostka mrożonek plus kombinacja dla korali Salifert Coral Food 5ml łącznie ze szczyptą Reef Pearls co 3 dzień i na parametrach wrażenia to nie robi żadnego. W odpieniaczu od tygodnia piękne i gęste śmierdzące błoto (odpieniacz ustawiony bardziej na suchą pianę - 250ml błotka tworzy się przez ok. 4-5 dni). Co drugi tydzień daję też biogro 123. Dla lepszej redukcji NO3 mam zmieszane pelety AIO + NP w stosunku 3:1. Może komuś się przyda.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zauważyłem ze te AIO lepiej sobie radzą z PO4 niż z NO3 niz wcześniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zauważyłem ze te AIO lepiej sobie radzą z PO4 niż z NO3 niz wcześniejsze.

Dokładnie tak jest, dlatego ja mieszam AIO z NP w stosunku 3:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brawos: Pytania na temat ilości było stąd, że nawet producent nie zaleca takiej ilości i czy ktoś mu doradził czy sam tak sam z siebie, a wrzucić można i dwa wiadra tylko po co? Ja również ilość konsultowałem z lubelskim autorytetem (jak i również potwierdził je twórca reaktora) i na moje akwarium mam 250 ml choć sam zakładałem żeby wsypać 500. Zasyp finalny mam od tygodnia więc teraz cierpliwie czekam. Ale odciek to mam ustawiony trochę większy zaczynając od 100 doszedłem do 300 l/h.

@bodziobsz - jak pisałem wcześniej - co potwierdził też kolega @kwiatek zmniejsz recyrkulacje ale musisz coś zrobić aby odciek był większy


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez lepiej z p04 natomiast z no3 długo nic nie robiły i w sumie takie zmieszanie nie jest głupim pomysłem muszę sprobować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 3 miesiącach zaskoczyły na no3 najpierw zadyma, lekko metna woda. Tydzień się stabilizowalo. Teraz parametry niewykrywalne. Ja mam 600 ml na 400l w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleję właśnie reaktor i przechodzę na biopellets aio / w tej sytuacji mam trzy pytania :

Czy przy biopellets all in one trzymać czy zlikwidować siporax który mam obecnie w sumpie ( 1l)?

Czy stosując biogro + aio podawać jeszcze jakąś dodatkową pożywkę dla bakterii ( obecnie leję wódkę)?

Jak długo moczyć pellety w ro? ... do momentu całkowitego opadnięcia na dno?

Z góry dziękuję za info

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1 siporax zostaw w niczym nie przeszkadza

ad2 nie stosowac pozywki tylko biogro( stopniowo zmniejszaj ilosc wodki pellety sie troche rozpedzja u mnie dosc późno zaczęły redukowac no3)

da3 tak jak opadna mozna wsypac ewentualnie potrzec w rekach wtedy te co plywaja odrazu opadaja na dno ja standardowo zostawiam tylko na noc i wszystko smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dodam jeszcze: nie wsypuj od razu pojemności jaką zaplanowałeś zrób to powoli nawet przez miesiąc co tydzień dosypując po trochu a zacznij od 30-40%


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wielkie dzięki.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zasypać mała ilością powoli zwiększając objętość pelet w filterku jesli filtr będzie recylkuracyjny to odcinkiem będziesz regulowal poziom zanieczyszczenia w akwarium wiec nawet jeśli dasz za dużo nie się nie stanie. A filtr najlepiej taki do AIO. Poszukaj na forum co niektórzy robią naprawdę świetne filterku sam takiego używam i jestem mega zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.