Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

taki przepływ jest w stanie je ruszyć ?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

przepływ a odciek to co innego odciek mam ustawiony 200l/h a pompę mam 1200l/h i jest odkręcona na 3/4 kulek mam 300ml


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy macie jakies mierniki litrów pomontowane na tych pompach?Bo ja to robię na oko...jak sie kręcą delikatnie to jest ok...i tyle.Po co montować pompę 1200 jak ja dlawimy na wylocie z reaktora...skręcając do 200 litrów...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy macie jakies mierniki litrów pomontowane na tych pompach?Bo ja to robię na oko...jak sie kręcą delikatnie to jest ok...i tyle.Po co montować pompę 1200 jak ja dlawimy na wylocie z reaktora...skręcając do 200 litrów...

Przy peletach mierzysz szybkość wycieku, przp. Pana Tryca

Kubeczek z miarką + stoper i wszystko jasne

Natomiast ustawienie flow to tak jak napisałeś, mają się delikatnie kręcić

Pompa 1200 l/godz ma na wylocie z pompy, tj. przy obiegówce, natomiast po drodze są straty, a interesuje nas przepływ mierzony na wylocie z filtra.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wy macie jakies mierniki litrów pomontowane na tych pompach?Bo ja to robię na oko...jak sie kręcą delikatnie to jest ok...i tyle.Po co montować pompę 1200 jak ja dlawimy na wylocie z reaktora...skręcając do 200 litrów...

Miernikow nie trzeba pojemnik na wodę i stoper wystarcza.

Co do budowy tych reaktorów to nie jest tak ze pompa 1200 jest załatwiona i daje tylko 200l/h. Ja u siebie mam dwie pompy zamontowane jedna która miesza palety mj1000 i druga która zasila reaktor to hydor jakąś małą. Wiec jedna nieustannie miesza palety gdzie druga dostarczamy wodę do reaktora.

Do nowego akwa planuje zasilanie reaktora w wodę zrobić albo że zrzutu albo z powrotu. Wiec odejdzie potrzeba używania dwóch pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak jak Mirekaju dzięki wielkie Mirku za pomoc ! Pompa 1200l/h tylko miesza kulki , podłączyłem pod reaktor pompę obiegową i ta pompą reguluje wyciek z reaktora


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulki testuję od 2 tygodni-są mega skuteczne. Pytanie mam natomiast następujące-czy w ich przypadku jest takie samo ryzyko wydzielania H2S gdy zabraknie prądu lub nie są one dostatecznie mobilne w filtrze, tak jak to było w zwykłych białych BP?


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 tygodniach kręcenia sie kulek w akwarium nastała mgła, dosłownie woda zrobiła sie mleczna. Czy namnożone bakterie wpłyną negatywnie na akwarium ryby? Co mogę zrobić w tym przypadku oprócz lepszego natlenienia i nie dozowana już Biogro 123?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że produkt świeży i potrzeba czasu aby nabrać doświadczenia.

Ale ponawiam pytanie:

Czy odciek z reaktora ma wpływ na skuteczność działania AIO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi filtrami większy odciek to gorsze parametry , a mniejszy to lepsze parametry ?

Ja przynajmniej tak to rozumiem :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie chcesz usunąć więcej po4 i no3 zwiększamy przeplyw przez reaktor żeby te parametry podnieść przykrecasz przeplyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zwiększam przepływ to wypłukuję bakterie przez co w filtrze jest mniejsza populacja i woda wylatuje lekko zabrudzona i to ma sens , natomiast jeśli chcę żeby bakterie bardziej czyściły wodę to zmniejszam wyciek co powoduje ża populacja bakterii zwiększa się w filtrze i woda wychodzi czyściutka no ale skoro jest inaczej to po co te filtry z recyrkulacją wewnętrzną ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie bakteriami chodzi o to ile tej "brudnej" wody przepływa przez ten reaktor. Im więcej przez niego przepuscisz tym czystsza wodę uzyskasz. Bakterii raczej nie wyplukujesz one cały czas żyją na powierzchni palet i w samym reaktorze i po to masz recyrkulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie bakteriami chodzi o to ile tej "brudnej" wody przepływa przez ten reaktor. Im więcej przez niego przepuscisz tym czystsza wodę uzyskasz. Bakterii raczej nie wyplukujesz one cały czas żyją na powierzchni palet i w samym reaktorze i po to masz recyrkulacje.

Jeśli jest tak jak piszesz to nie potrzebne są filtry z recyrkulacją w środku , wystarczy zwykły przepływowy filtr z zaworem do regulacji przepływu.

Jednak w tych filtrach z recyrkulacją w środku chodzi chyba o coś innego , mały przepływ przez niego powoduje , że woda wychodzi czysta bo bakterie które namnożyły się w filtrze mają czas żeby ją oczyścić , przy większym przepływie ten czas się skraca na oczyszczanie i woda nie wychodzi już taka czyściutka. Jest to coś na zasadzie nitrareductora tak przynajmniej sobie ja to tłumaczę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwoje macie racje :) tylko jeden pisze o obiegu a drugi o odcieku :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym szczególe właśnie jest cała tajemnica. Stosując zwykły przepływowy filtr musisz zastosować pompę o dość sporej moce a co za tym idzie przeplyw jest duży i większość bakterii jest wyplukiwana.

Natomiast stosując przepływowy jedna pompa kręci paletami non stop gdzie większość bakterii pozostaje w obiegu filtra natomiast sam przeplyw przez filtr to już jakieś 400-600l/h wiec stosunkowo mały do tego jaki jest potrzebny żeby wprowadzić te palety w ruch.

I tak na przykład w moim filtrze pompa recyrkulacyjna to 2000l/h na 1.5l palet a sam odciek to jak już mówiłem 400-500l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok powiedzmy , że wierzę w to co piszecie :) , w tej chwili chodzą u mnie biopellets w filtrze przepływowym. Na wyciągnięcie wniosków jest jeszcze za wcześnie w tej chwili PO4 skacze między 0,02 a 0,03 poczekam jeszcze tydzień , a później uruchomię filtr z recyrkulacją i o swoich wnioskach na pewno napiszę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kończyłem pracę nad nowym filterkiem właśnie schnie :) , pompa do wewnętrznej cyrkulacji 2500 litrów ma ona też służyć jako pompa zasilająca przez trójnik , gdyby jednak to się nie sprawdziło to mam przygotowaną pompkę 500 litrów do zasilania.

Jedynym moim zmartwieniem jest brak zaworu którym mógłbym regulować wewnętrzną cyrkulację , pocieszam się tylko tym , że średnica rury filtra to 150mm , zasypu spokojnie wejdzie jakieś trzy litry. Czas pokaże czy cała ta kombinacja miała sens , generalnie do przeróbki skłonił mnie filterek przepływowy , który niestety przy zasypie 1,5 litra nie potrafił nimi już normalnie kręcić ,kulki stały się tak ciężkie , że pompa 2700 litra nie dała rady.

Parametry z dzisiaj

PO4 - 0,02

NO3 - 0,2

Od jutra ruszam z nowym filterkiem czas zweryfikuje czy dobrze zrobiłem.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem musisz mieć zaworek do regulacji kulkami


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem musisz mieć zaworek do regulacji kulkami

Dlaczego tak uważasz ?

Pamiętaj , że średnica rury w moim filtrze to 150 mm


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wydaje się że dobrze latają

Ja zrobiłem sobie taki reaktorek

gallery_9028_1785_33126.jpg

Na razie schnie ... jak utopię to zrobię filmik

Pytanko: jakiego kleju używasz do mocowania "silosa" do podstawy?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz ?

Pamiętaj , że średnica rury w moim filtrze to 150 mm

na początku mogą ci latać jak szalone przy tej pompie 2500 l/h będziesz musiał przykręcić zawór później z biegiem czasu będą siadały i w tedy trzeba odkręcać zawór na twoim miejscu bym nie montował trójnika daj pompę 2500l/h tylko do cyrkulacji kulkami dołóż pompę do z zrzutu 500/lh ja bym dał 800l/h ja tak zrobiłem u siebie wyrzuciłem trójnik i śmiga rewelacyjnie u mnie po 2 mies siadły na maxa i byłem zmuszony kupić większą pompę 1700l/h mam reaktorek fi 10,5cm 450ml kulek

Edytowane przez Foo lszklo (wyświetl historię edycji)

180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku mogą ci latać jak szalone przy tej pompie 2500 l/h będziesz musiał przykręcić zawór później z biegiem czasu będą siadały i w tedy trzeba odkręcać zawór na twoim miejscu bym nie montował trójnika daj pompę 2500l/h tylko do cyrkulacji kulkami dołóż pompę do z zrzutu 500/lh ja bym dał 800l/h ja tak zrobiłem u siebie wyrzuciłem trójnik i śmiga rewelacyjnie u mnie po 2 mies siadły na maxa i byłem zmuszony kupić większą pompę 1700l/h mam reaktorek fi 10,5cm 450ml kulek

Dzięki za sugestie , niestety ale jest już za późno na zmiany , dzisiaj filterek miał wodowanie . Kulki trafiły z działającego filtra przepływowego więc już były solidnie namoczone , kręcą się delikatnie tak jak myślałem średnica 150 mm nie pozwala na wytworzenie dużego ciśnienie przez co nie ma żadnego fruwania kulek. Odciek to około 400 litrów , filterek działa na trójniku , nie jest zasilany dodatkową pompą.

Pewnie czas zweryfikuje czy muszę dołożyć dodatkową pompę. Teraz pozostaje mi tylko obserwować i mierzyć parametry na chwilę obecną kręci się 1,2 litra docelowo chcę dosypać max do 2 litrów. Postawiłem sobie cel PO4 = 0.00 nigdy moje szkło nie widziało samych zer :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.