Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie z tym z alledrogo to się zgadzam ale ten H2O chyba 500 ml pociągnie oczywiście pompa mocniejsza niż w standardzie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym z alledrogo to się zgadzam ale ten H2O chyba 500 ml pociągnie oczywiście pompa mocniejsza niż w standardzie będzie.

ok, ale czy to nie ten sam filter z dwoma różnymi naklejkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie ten sam filtr, tylko różne naklejki.

Odkręcanie go to masakra, plastik na kolankach tak cienki że kiedyś sam pękł ( pod moją nieobecność i sikał po całej szafce zalewając salon ). Ja dałem sobie zrobić u Sebastka filterek dokładnie taki jaki chciałem i teraz dopiero jestem zadowolony


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam tego FMR, mam go i się kurzy, Nadaje się do rowy a nie do pellet, Ten który sam zmajstrowałem jest o niebo lepszy. W tym z linka który podałeś są małe dziurki w sitku i się szybko zatyka, rurka nie jest zespolona z pokrywą jak niektórzy tu piszą.Da się wszystko rozebrać.

Sąsiedzi też go mają i kręcą w nim małe pelletki i im się sklejają przy ściankach. Na te duże pelletki na pewno będzie słaby. A jak wrzucisz do niego pół litra to będzie masakra a nie kręcenie.

Nie mówię już o zamykaniu go. Jest tam taka ogrągła uszczelka która przy skręcaniu lubi się przesunąć i potem cieknie bokiem.

Apropos kolanek z plastiku to juz dawno się ich pozbyłem ,węże też wymieniłem na coś bardziej elastycznego.

Ogólnie porażka


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek, dostał już ode mnie jebao 3000.

Reaktor już gotowy, montaż pompy i zanurzenie na testy.

Obiecał, że zawiesi fotki i filmik.

Ciekawe jak wszystko pójdzie, ale coś czuję, że będzie niezła maszynka.

Co do wysokiego ciśnienia wewnątrz filtra, aby go zniwelować zdecydowałem się na pompkę sterowalną i wypływ na fi 20.

Sebastian czas ucieka, szybka bułka z dżemerem i do roboty :)

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yarcio, @Gaber jakie macie wymiary tych filtrów? średnica i wysokość rury i ile tam pellet macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yarcio, @Gaber jakie macie wymiary tych filtrów? średnica i wysokość rury i ile tam pellet macie?

Mój jest u Sebastka, ale z tego co ustalaliśmy to rura 120, wysokość 50.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fi 100 mm i 430 mm wysoki.

Ja daje 0,5 litra tych "starych małych" paletek bo wiecej nie potrzebuje, a parametry i tak prawie zerowe bo P04 wacha się pomiędzy 0,02 a 0,03, a No3 mam cały czas zerowe. Ale pojemność to zdaje się 2.5 litra


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki

własnie robie tez taki filterek, wiec nie bede skracał tej rury. też mam fi100 i 500 h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się robi .. już nie długo :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

285 zł w reefshop lacznie z pompa reef octopus dość ciekawy model


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć AllInOne, a poczujesz różnicę w wadze, kiedyś jak pisał Mirek, nie do końca wiedziałem co ma na myśli, teraz już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i u mnie wystartowały nowe Biopellets w filterku przez Was tak krytykowanym. Owszem ma małe dziurki w sitkach i co z tego ? sitka przecież można wyciągnąć a na koniec rórki dać cieniutką siateczkę , mam pompkę 2500 litra AM , powiem tak kulki za***rdalają jak dzikie , owszem jest to pierwszy dzień więc z hura optymizmem jeszcze się wstrzymam , ale jak narazie jest dobrze.

Zaletą tego filterka jest to , że ma stożek na dole przez co woda rozpryskuje się równomiernie , owszem jakość pozostawia wiele do życzenia , ale za taką kasę nie widzę nic lepszego w naszych sklepach.

A teraz o moich parametrach

PO4 - 0,03

NO3 - 0

U mnie kulają się stare i nowe kulki więc liczę , że w końcu uda mi się zejść z PO4 do 0 taki jest mój cel.

Czas pokażę ( testy robię duż Hanką )


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start dałem 250 ml , zobaczę co będzie się działo.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Ty tez chce zrobić. Odezwę się za kilka dni bo jestem bardzo ciekawy czy filtr podoła no i oczywiście jakie rezultaty po nich będą . Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fal

Ja też w tym filterku miałęm wyciągnięte dolne sito a z rury szło bezpośrednio na stożek i rozpływało się równomiernie na boki.Bez siatki na koncu bo zaworek przeciwzwrotny wystarczał żeby się kulki nie cofały do pompy ale pod warunkiem że koniec był zanurzony w wodzie

Po jakimś czasie jak peletki skolonizowały bakterie to przy ściankach zaczęły się pelety sklejć. Napędzała je NJ1200 rozkręcona na full i nie dawała rady przy 300 ml pellet. Może gdyby była mocniejsza pompa to by było ok - na pewno by było ale nie mam na nią miejsca w sumpie więc potrzebowałem kompaktowej wersji. Teraz ta sama pompa napędza mój DIY filterek i jest skręcona prawie na min i kręci ładnie. Tak mi się bardziej podoba i jest jak dla mnie bezpieczniejsze


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj z tydzień jak porządnie namiękną to ciężko je będzie od dna oderwać.

Kulki można dobrze ocenić po 2-3 tygodniach, stają się strasznie ciężkie i nieruchliwe.

poz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musze przyznać że działają dobrze. Nie wiem czy to zasługa zmieny filtra czy nowe pelletki wymieszane ze starymi ale dzisiaj po4-0,00 na małej Hance a NO3 - 0,5. Jeszcze się okaże że bede musiał dozować w jakiś sposób po4 albo zwiększyć karmienie .

Do tego zacząłem lać powoli bakterie aquaforestu ProBioS. Myslę że pellety bedą dla nich dobrą pozywką


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem kilku przeróbek filtra na peletki- Tu podziękowania dla K. Tryca za cierpliwość i podpowiedzi.

-Wywiercone dwa dodatkowe otwory w celu podłączenia większej wewnętrznej cyrkulacji

i zmniejszeniu odcieku z filtra podobnie jak w reaktorze wapnia.

-Obieg wewnątrz zapewnia pompa NJ 3000 z zaworkiem do regulacji.

-Regulacja zaworem ilości wycieku wody z filtra

-Górne sito obniżone

-Dolne sito wyjęte, rura obcięta 6 cm od dołu w celu lepszego mieszania peletami.

A tak prezentuje się to na zdjęciach- film postaram się dać jutro.

DSC3953

DSC3952

DSC3954

DSC3955

DSC3956

Edytowane przez mirekaju (wyświetl historię edycji)

MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym masz to zasilane? Ze spływu?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym masz to zasilane? Ze spływu?

Zasilanie idzie z osobnej pompki, dodatkowo poprzez zastosowanie

zaworu jest możliwość regulacji przepływu.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze to rozumiem ze obieg wewnetrzny masz na oryginalnych wejściach filtra a na dorobionych wymiana wody ze zbiornikem ... te dorobione maja konce na deklu bez zadnego przedłużenia w dół filtra ? w sensie woda niejako zamyka sie w tym obiegu nad sitkiem ?


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze to rozumiem ze obieg wewnetrzny masz na oryginalnych wejściach filtra a na dorobionych wymiana wody ze zbiornikem ... te dorobione maja konce na deklu bez zadnego przedłużenia w dół filtra ? w sensie woda niejako zamyka sie w tym obiegu nad sitkiem ?

Zgadza się, obieg zamknięty jest na oryginalnych wyjściach a na dorobionych

wymiana. Na końcach pod deklem dokleiłem przy wejściu na pompę wewnątrz obiegu

i zasilenie cyrkulacji ze zbiornika nakleiłem niewielki kawałki rurek a na odcieku wyjściu

wody z filtra rurka jest równa z dekielkiem. Poprzez to jeśli dostanie się powietrze

od razu zostanie usunięte na zewnątrz, na filmie może dobrze tego nie widać, ale woda

naprawdę mocno się miesza. Tak więc nie jest to tak że na dnie jest cyrkulacja i peletki

się mieszają a góra to niejako martwa strefa. Rurki można przedłużyć jeśli zajdzie taka potrzeba,

na razie zobaczymy w takiej konfiguracji jak się będzie spisywał .

N tym zdjęciu widać pokrywę od dołu,.

DSC3952


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki. dokladnie taki sam filtr bede przerabial. Napisz jeszcze prosze jaki masz model filtra, mam F161 to kolos na 8.4 litra pojemnosci i zamowilem do wewnetrznego obiegu pompe 3000l/h, mam nadzieje ze do 3-4 litrow pelletek uciagnie taka pompa.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.