Skocz do zawartości
Rumun

Sumplementacja produktami Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stosuję z powodzeniem :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chciałem sie upewnić bo jutro szkiełko przychodzi i start sie pomału zbliża:P

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał produktów Aquaforesta Coral A - czyli aminokwasów i Coral E - czyli skoncentrowanego jedzenia dla korali ?

Czy widzieliście jakieś efekty stosowania tych produktów czy to na prawdę działa czy raczej na zasadzie placebo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam i jestem zadowolony.Wczesniej uzywałem KZ i nie zaobserwowłem zmian po koralach więc po co przepłacać.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre produkty


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stosujesz zasadę jednej kropli na 100l wody, czy masz inne dawki ?

Dajesz co dziennie czy co jakiś czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kropla na 100 l co dzień


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Połączyłam tematy.

Proszę pamiętać, żeby kontunować w założonych już tematach.

Ja używam CoralE i CoralA - ogólnie używam wszystkiego Aquaforest - zanim zdecydowałam się na to to zauważyłam, że najładniejsze akwaria jakie widziałam były na AF więc stwierdziłam, że spróbuje - może moje też kiedyś będzie takie ładne :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można zobaczyć do tych najładniejszych już naprawdę nie dużo Tobie brakuje. Chyba tylko rozmiarów koralowców.pozdrawiam

p.s. w nowym baniaku też stawiam na produkty Aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie coral V A B i E. Mianowicie jak je stosujecie? Podajecie je w dzien czy w nocy? Normalnie kropelka do zbiornika czy w strzykawkę pod cyrkulację?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coral A daje w dzien, a coral E w nocy, coral B i V nie uzywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po CoralE i CoralA mam zielony nalot na szybach a stosuję sól IO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coral A dozuje tylko jedna krople na caly system 300L - podaje w dzien. Korale jezeli ma dostep do aminokwasow sa w stanie przyswoic nawet 7 krotna dawke. A wdzien podczas fotosytezy czynia to najskuteczniej

Drugi powod dawania tylko kropli jest brak odpieniacza a przedawkowanie amino to ciemnienie korali.

Trzeci powod to pozywka Fish V, tam wyraznie czuje domieszke amino wiec nie chce przesadzac. Fish V kropie na spiruline 2-3 razy w tygodniu.

ProBioS, ProF traktuje bardziej jako pokarm niz spsob na parametry. Maksymalna dawka w moim przypadku to 2 krople na 100L

Przy 3 na 100 zaczyna sie meszek (pelno zooplanktonu na nim) na szybach ktory scierany wieczorem z szyb jest doskonalym pokarmem dla korali.

ProBIoF rozpusczam w wodzie do dolewki kidedy wujezdzam na dluzej niz weekend

Uwazam ze bakterie i pozywke warto dodawac wieczorem razem z Coral E. Raz ze to jedzenie i po zgaszeniu karale zaczynaja zer, a dwa to ze koral E po przez zawartosc tluszczow powoduje przystopowanie odpieniacza i te pozostaja duzej w obiegu.

Coral E - daje 5kr na 300L z jednoczesnym zapodaniem fitoplanktonu - do godziny po zgaszeniu swiatla .

Coral B jezeli jest na szybsze przyrosty mysle ze powinienien podawac go w dzien. Ale le ze drazni mnie metna woda a i korale wtedy korzystaja ze swiatla podaje kolo polnocy. Czy korale na tym szybciej rosna to nie wiem bo nie mam porownania, a leje to od poczatku przygody z SPS-ami. Nie regularnie ,ale dawka 5kr / 100 nie robi nic zlego za to rano woda super klarowna.

Raz na dzien przy pelnym swietle

Strontum 1kr/100

Kalium 1kr/100

Fluorine 1kr/100

Iodum 1kr/100

MicroE 1kr/300

Iron sporadycznie jak akry czy monti talezowe ida w seledyn. Poza tym w MicroE jest z domieszka Fe


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja daję krople prosto do zbiornika albo do pojemniczka z żarciem dla korali i razem wlewam do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo Grzesiek tego coral B dajesz. Czy ma on jakiś wpływ na rozrost Alg wapiennych na skale?

I czy trzymacie któryś z preparatów w lodowce czy tylko w szafce? Brakuje mi tu trochę informacji producenta o sposobie przetrzymywania.

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coral A, Coral E, ProF, ProbioS trzymam w lodowce mimo ze producent nic nie pisze.

Kiedys mialen KZ amino koncentart i w lodowce wytrzymal 3 lata po dacie.

Wszystko dozuje normalnie do zbiornika z zakraplacza.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego w lodówce nie mam.Rano po 5 kropli CoralB,ProBios i ProF+pół łyżeczki ProBioF,następnie 3 krople Iodum,CoralA,CoralB,Iron,MicroE i taki sam zestaw wieczorem.Oprócz tego co dzień,dwa kilka kropli CoralE i CoralFood.Używałem kiedyś Flourine,ale mi się skończył i muszę kupić ponownie.Witaminy dla ryb i czosnek w płynie mam jeszcze z innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie na serio i nie złośliwie zapytam - Inmar wymienił jak dobrze liczę 9 różnych produktów, które dozuje - widzicie konkretne efekty podawania (lub nie) każdego z nich, a na dodatek w zależności od dawki?

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie korale mają spore przyrosty,widać to jak mocno mi ubywa zasypu reaktora a więc co za tym idzie zwiększa się zapotrzebowanie na różne dodatki do wody.Sól priobiotyczna wraz z ProBios,ProF i ProBioF utrzymują mi NO3 na poziomie 0 a PO4-0,03.W systemie mam Phospateminus,ale niewiele,w granicach 300ml i wymieniane co 3-4 tygodnie.Wcześniej miałem dwie kolumny po 800ml każda gdy nie stosowałem AF a i tak PO4 miałem na poziomie 0.6-0,12.Reszta produktów jak jod,żelazo i mikro to standardowe dodatki.Pozostałe podaję profilaktycznie,ale w mniejszych dawkach niż zalecane.Ostatnio trzy acry mi z chodziły,jedna padła a dwie uratowałem mocno zwiększając karmienie i suplementację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież sporo mikro uzupełniasz reaktorem - o ile pamiętam używasz też knoppa? Jak u Ciebie objawiają się braki jodu, żelaza itp - tj po czym poznajesz czy i ile dozować dodatkowo poza podmianami i reaktorem?

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy dozowaniu tych wszystkich mikroelementów zmniejszyliscie ilość,częstotliwość podmian?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.