Skocz do zawartości
Rumun

Sumplementacja produktami Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Niby nie długo ale prawie miesiąc już stosuję i widzę, że na prawdę kondycja korali się poprawiła :) no i jeśli chodzi o NO3 i PO4 to też spada :) Na razie jestem bardzo zadowolona z tych preparatów :)

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak trochę krótko żeby wyciągnąć jakieś konkretne wnioski - ale mimo wszystko fajnie że widzisz poprawę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek suplementacja samymi produktami AF tak na łapu capu w Twoim wypadku chyba nie ma sensu. No chyba, że jesteś morszczakiem z bardzo bogatym doświadczeniem. Zrazisz się do preparatów firmy i tyle. Nie zauważyłem w Twoim wątku żebyś lał Ballinga. Ja bym od tego zaczął. Od pełnego Ballinga. W AF możesz kupić gotowy preparat: http://www.aquaforest.eu/pl/produkty/metoda-ballinga/24 lub do przygotowania we własnym zakresie koniecznie ze STRONG A,B,C, K.

No balinga pełnego nie leję bo nie ma takiej potrzeby. Leję tylko kH regularnie i czasmi Ca w razie potrzeby (bez dodatków Strong). Bogata sól w zupełności wystarcza. A jeśli chodzi o preparaty to zobaczymy co będzie, nie szaleję z dawkami.

Czyli można powiedzieć że zauważyłeś jedynie pozytywne efekty stosowania produktów AF ;-)

No na razie tak :-) Negatywów brak. Mam nadzieję że wojny nie rozpętam ale z soli AF też jestem zadowolony :-)


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie tak :-) Negatywów brak. Mam nadzieję że wojny nie rozpętam ale z soli AF też jestem zadowolony :-)

Wojnę? O sól?

Nie na tym forum ;)

peace & love

Startowałeś na tej soli czy zmieniałeś z innej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowałem na IO potem przez chwilę RC i jak była promocja na EURO to kupiłem AF i stosuję do tej pory. Na początku była zbyt bogata ale jak dojrzewanie minęło to jest ok, złego słowa nie mogę powiedzieć.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz w Twoim wątku o akwarium piszesz że AF używasz niecałe 2 tyg więc podobnie jak @akwarystka niewiele jeszcze możesz powiedzieć o tych produktach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w przypadku soli AF to nie wskazane jest przejść odrazu tylko najpierw co 3cia podmianka i w tym czasie ustabilizowanie parametrów ( chyba najważniejsze jest kH na dość małym poziomie 6.5-7.5)

Sent from my iPhone using Tapatalk


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym przypomnieć,że nadal używam wszystkich produktów AF.Generalnie chyba wyczułem już swój zbiornik bo nie leję na kropelki,ale siknę trochę tego,trochę tamtego i obserwuję przede wszystkim szyby.Produkty są bardzo wydajne.Niedawno myślałem o przejściu na KZ,nawet kupiłem żelazo,coral snow i zeoback,ale generalnie leżą,no czasami zapodam właśnie żelazo.Próbowałem zwalczyć cyjano jak poleca KZ zeobakiem z coral snow,ale u mnie się nie sprawdziło i chemiclean zrobił co trzeba.

Nie wiem na ile jest prawdą,że coral snow przed podaniem łączy się na kilkanaście minut z aminokwasami w celu łatwiejszej przyswajalności,ale że mi się skończyło coralB to łączę własnie coral snow z coralV i coralA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar Ty to powinieneś być testerem wszystkiego co z morszczyzną związane :) Twój baniak przeszedł już wszystko co możliwe .Jednym słowem podziwiam Cię za te kombinacje i że Cię to jeszcze bawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musi,z drugiej strony dążę do "doskonałości" a zmiany w akwarystyce dzieją się cały czas i co kiedyś było dobre dziś jest BE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku jeżeli jesteś zadowolony z AF i prowadzisz swój baniak już jak "kucharz pomidorówkę" to dlaczego chcesz zmienić na KZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz w Twoim wątku o akwarium piszesz że AF używasz niecałe 2 tyg więc podobnie jak @akwarystka niewiele jeszcze możesz powiedzieć o tych produktach ;)

Wspomagacze owszem 2tyg. Sól rok czasu.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku jeżeli jesteś zadowolony z AF i prowadzisz swój baniak już jak "kucharz pomidorówkę" to dlaczego chcesz zmienić na KZ?

Czasem coś by się chciało poprawić,wspomóc na przykład wzrost.Na razie mam jeszcze trochę tych preparatów więc jakiś czas na pewno na nich pojadę.Rozważam jeszcze produkty z Red Sea ABCD bo można je pompami podawać i podobno się sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem coś by się chciało poprawić,wspomóc na przykład wzrost.Na razie mam jeszcze trochę tych preparatów więc jakiś czas na pewno na nich pojadę.Rozważam jeszcze produkty z Red Sea ABCD bo można je pompami podawać i podobno się sprawdzają.

hehe a nie myślałeś nad tym żeby w końcu przestać kombinować i poprowadzić baniak tak żeby bujał jak złoto przez dłuższy czas bez kolejnych wpadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ty popraw liste zlotu bo strasznie ucichles. Luft jedzie z krakowa szuka pasazerow a Ty sie ociagasz. .

Zacznij wydawc na siebie polowe tego akwa. Poczujesz sie weselj akwarium bedzie lepiej wygladac.

Pakuj manele i nie ma ale :police:

Co do AF wyglada na to ze akwarytyska wcale nie musi byc droga.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ty popraw liste zlotu bo strasznie ucichles. Luft jedzie z krakowa szuka pasazerow a Ty sie ociagasz. .

Zacznij wydawc na siebie polowe tego akwa. Poczujesz sie weselj akwarium bedzie lepiej wygladac.

Pakuj manele i nie ma ale :police:

Co do AF wyglada na to ze akwarytyska wcale nie musi byc droga.

Jeśli chodzi o wyjazd to mam miejsce u Kifla.Co do AF zgadzam się,moje akwarium pokazuje,że można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy spostrzeżeń.... montipora zielona nadal bardzo zielona, zielone talerzówki też pozieleniały ładnie, stylophora ładnie poszła w fiolet, hystrix dostał nowe przyrosty bo stał w miejscu długi czas. Ogólnie moja piękniejsza połowa zauważyła że korale lepiej wyglądają.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tam nadal wszyscy zadowoleni ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a co było nie takmz solą? Bo ja dziś kupiłem 23kg i chce na niej lecieć bo podobno jest bardzo dobra a skoro jest to po jakiego przeplacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól raczej OK,zmieniłem kiedyś bo szukałem przyczyny pływających farfocli i bielały mi od dołu korale wtedy,ale to raczej nie była przyczyną sól bo na IO zaobserwowałem też bielenie korali u mnie.Teraz dla odmiany jadę na Red Sea Salt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól raczej OK,zmieniłem kiedyś bo szukałem przyczyny pływających farfocli i bielały mi od dołu korale wtedy,ale to raczej nie była przyczyną sól bo na IO zaobserwowałem też bielenie korali u mnie.Teraz dla odmiany jadę na Red Sea Salt.

I co nie bieleją? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś winny zawsze musi być ... Myślę ze zarówno polimery czy probiotyki, zoovit itd mają pewne zasady , których należy się trzymać jak się ich używa. Ja miałem trudną sytuację przy przeprowadzce bo skoczyło mi Kh na 9,5. Nie obwinialem produktów (kulek, czy soli z probiotykami) bo wiedziałem ze jak dopuszczę do takiego poziomu Kh nie będzie dobrze. Gdybym ich nie stosował i miał taką sytuację nic by pewnie się nie stało. Spsy by nie podciagnely sukienek. Tyle ze wiedziałem jakie jest ryzyko i biorę odpowiedzialność na siebie a nie obwiniam produktów :) Za to jak trzymamy się zasad te produkty (m.in.) robią swoją robotę i są tego efekty w postaci kolorkow, wzrostu korali i wzorowych parametrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pewno one były przyczyną bo w trzy dni ich używania akwarium szlag trafił.Samych polimerów nie obwiniam,ale coś się po włożeniu ich skrzaczyło i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.