Skocz do zawartości
Ironista

Uwaga na grzałki Aquael Gold - bubel!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś używa grzałek Aquaela z serii Gold, to proponuję wyjąć i sprawdzić.

Krótko - farba którą jest robiony nadruk rozpuszcza się.

Odkryłem to przez przypadek, czyszcząc zbiornik na dolewkę i podmianę. Nawet byłem zdziwiony, skąd taki mętny osad na dnie i na ściankach, skoro w tym zbiorniku ląduje tylko i wyłącznie woda RO/DI na dolewkę, oraz raz na kilka tygodni przez kilka godzin miesza się woda z solą na podmiankę.

Po umyciu zbiornika postanowiłem również przetrzeć grzałkę i dwie Koralie które mieszają wodę z solą na podmiankę.

Kiedy dotknąłem grzałki, ręka zrobiła się czarna.

Poniżej fotka gąbki nasiąknięta farbą po przetarciu grzałki, oraz porównanie dwóch grzałek z tej samej serii.

Na tej większej 200 W która miała cały czas kontakt z wodą od Listopada widać już wytarty nadruk, na tej mniejszej 25W nadruk jest, używana sporadycznie w czasie aklimatyzacji zwierzaków.

Nie mają coś szczęścia do farb. Najpierw schodząca farba w reefmaxach , teraz na grzałkach.

A ja się ostatnio zastanawiałem co się dzieje z koralami, że kilka szczepek sps-ów poleciało, a ostatnio nawet kilka miękkich i ukwiały pokurczone. Skoro nażarły się farby, to nie ma dziwne.

post-12805-0-14310000-1399731676_thumb.jpg

post-12805-0-09228900-1399731683_thumb.jpg


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od roku grzeje solanke do podmiany i nic sie nie dzieje z nia. Mam 25w. Moza jakas felerna partia?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, grzałka wygląda jak ufajczona, jak przepalona. Patrzyłeś może na poziom minimalny wody ?

Bo mi wygląda jakby była źle ustawiona w akwarium.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku mam ją ponad 2 lata i wszystko z nią ok, tak że albo trafiłeś na lewy towar albo przegrzałeś tak jak pisał powyżej Wojtek.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirotechnik - zdjęcia obejrzałeś to fakt, a tekst przeczytałeś?

Ta grzałka nigdy nie pracowała w akwarium ani w sumpie. Była zamontowana na fabrycznym uchwycie na dnie zbiornika na dolewkę. W tym zbioniku

- po pierwsze nigdy nie jest sucho bo poziom wody nie może spaść do określonego żeby nie spalić pompy dolewki

- po drugie nigdy nie pracowała w trybie ciągłym

Była włączana wraz z pompami cyrulacyjnymi raz na kilka tygodni kiedy ten zbiornik był przeznaczony na podmiany. Czyli zalewany do pełna, wsypywana sól, włączane pompy. Kiedy sól się rozpuściła grzałka była włączana na ok. godzinę żeby podgrzać wodę na podmianę do 25 stopni.

Następnie grzałka wraz z pompami cyrulacyjnymi były wyłączane i woda przepompowywana. Nie mogło nigdy tak być że grzałka grzała bez wody, bo jej włącznik jest na tym samym panelu co pomp. Co robi pompa cyrulacyjna jak poziom spada poniżej jej zanurzenia to nie muszą nikomu tłumaczyć. Hałas ogromny. Nie jest możliwe żebym wyłączył pompy a grzałki nie, bo to ten sam panel przełączników.

Farba po prostu się rozpuściła na tej grzałce i stąd jej brak, a nie jest to efektem jakiegoś przepalenia, bo grzałka normalnie działa nadal.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2 wiosny działa i jest ok może jakąś felerną trafiłeś


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam felerna była seria tej firmy grzałek ale z linii easy heater (blokowanie termostatu)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działała pół roku i teraz też robi swoją robotę w słodkim akwa (200W)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulować szczęścia przy zakupie. Widocznie mam jakiegoś pecha do ich produktów i na pewno tych grzałek już nie kupię. Szkoda bo estetycznie wykonane, nie tak wielkie rozmiarowo jak Hydory. No, ale jak mi ma farba buszować w wodzie to dziękuję.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dorzucę swoje 3 grosze...

mi pękła samoistnie na początku marca aquael gold kupiona 4 miesiące wcześniej - wysadziło calutki zbiornik w ciągu paru godzin

takie coś wyciągnąłem z sumpa:

http://nano-reef.pl/gallery/image/47078-dsc-0035/


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno wkleiłeś dobry link do zdjęcia?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie ostry bubel AquaEl'a a sam mam ich wiele produktów :D Zwłaszcza filtrów i wiem że są bardzo dobre ;)

W takim razie proponuję Ci zakupić EHEIM JAGGER grzałkę :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chciałem taką grzałkę kupić ( właściwie zamówiłem ) ale pani ze sklepu zadzwoniła i zaproponowała inna, mówiąc, że maja bardzo duuużooo zwrotów tego gold'a :(... a taka ładna :p:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ostrzeżenie sam się do niej przymierzałem :) ale po przeczytaniu posta już mi przeszło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka od kilku miesiecy i kilka razy jechalem po niej czyscikiem jak mialem wysyp glonow i farba wyglada jak nowa. Bede obserwowal w najblizszym czasie - dzieki za zwrocenie uwagi na problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Eheim-Jager i sobie chwalę :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.