Skocz do zawartości
Jajnik

Identyfikacja pokarmów (mrożonek)

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety muszę zadać dość laickie pytanie odnośnie mrożonek.

Kupiłem mrożonkę "Sekstet morski", w którego skład wchodzi 6 różnych mrożonek tj.:

- solowiec

- lasonóg

- czerwony plankton

- mięso małży

- mięso ryby

- ikra homara

W karmieniu słonowodnych zwierzaków jestem dość "ciemny", dlatego zgłaszam się do Was z prośbą o identyfikację w/w pokarmów.

20140510_201420_zpsc6678378.jpg?t=1399661091

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.lasonogi, 2mięso małży ,3 ikra homara ,4 czerwony plankton,5 solowiec, 6 mięso ryby


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety grafika mi się już nie wyświetla a potrzebuje takiej informacji. Zdjęcia też nie mam, a tabliczka już trochę pocięta

Czy mógłby ktoś powtórzyć zdjęcie i opis? Albo chociaż zdjęcie wrzucić, chętni do opisu pewnie znajdą się łatwiej.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, piotr7 napisał:

No niestety grafika mi się już nie wyświetla a potrzebuje takiej informacji. Zdjęcia też nie mam, a tabliczka już trochę pocięta

Czy mógłby ktoś powtórzyć zdjęcie i opis? Albo chociaż zdjęcie wrzucić, chętni do opisu pewnie znajdą się łatwiej.

P.

zauważyłeś że temat jest sprzed ponad 3 lat ? nie szybciej będzie wejść na stronę jakiegoś sklepu czy wpisać w googlach i porównać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocny jak zwykle , lepiej byś się nie odzywał.

Jak dla mnie , patrząc po całości twoich postów, jesteś raczej bezużytecznym nabijaczem postów.

- co z tego że temat sprzed trzech lat? skład sekstetu chyba się nie zmienił.

- może znajdziesz zdjęcie sekstetu (od strony mrożonek) i wszystkich poniższych dla porównać:

6 x czerwony plankton
6 x mięso małży
6 x lasonogi
6 x solowiec
3 x ikra homara
3 x mięso krewetki

żeby się chociaż raz na coś przydać.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
44 minuty temu, piotr7 napisał:

Pomocny jak zwykle , lepiej byś się nie odzywał.

Jak dla mnie , patrząc po całości twoich postów, jesteś raczej bezużytecznym nabijaczem postów.

- co z tego że temat sprzed trzech lat? skład sekstetu chyba się nie zmienił.

- może znajdziesz zdjęcie sekstetu (od strony mrożonek) i wszystkich poniższych dla porównać:

6 x czerwony plankton
6 x mięso małży
6 x lasonogi
6 x solowiec
3 x ikra homara
3 x mięso krewetki

żeby się chociaż raz na coś przydać.

P.

Guzik z pętelką Ci do ilości moich postów - masz coś do mnie osobiście ? to zapraszam na PW

i dlaczego każdy leń który nie umie wpisać prostego hasła w google zawsze wyskakuje z atakiem na osobę a nie to co napisano ?

proszę bardzo : zdjęcie sekstetu (od strony mrożonek)

286712001_2_644x461_sekstet-tropikalny-s

a resztę sobie wyszukaj sam

https://www.google.pl/search?q=mrożony+sekstet&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi-99-f7b3WAhXjQpoKHac5DUIQ_AUICigB&biw=1280&bih=899

 

ps. następnym razem sam się wysil : zrób fotkę i zapytaj np. w dziale ... identyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Silvia, ten sekstet który pokazałeś to tropikalny :D  

 Piotr, po bokach opakowania mrożonki masz rząd artemii i lasonogów. W pośrodku opakowania na przemian jest tak:

czerwone kostki to czerwony plankton, najjaśniejsze białe kostki to  mięso krewetki, ikra jest bardziej pomarańczowa, a mięso małży to bardziej brązowe z większymi widocznymi kawałkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Raffy14 napisał:

 Silvia, ten sekstet który pokazałeś to tropikalny :D 

oczywiście :P - bo kolega "zapomniał" napisać o jakie firmy/mrożonki mu chodzi, opakowanie zniszczył i teraz narzeka - nie na siebie ... a na kogoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam to, ale już trochę pocięte, co jest jaśniejsze: artemia czy lasonogi?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @piotr7 . Pohamuj troszkę temperament swoich wypowiedzi.

3 godziny temu, piotr7 napisał:

Pomocny jak zwykle , lepiej byś się nie odzywał.

Jak dla mnie , patrząc po całości twoich postów, jesteś raczej bezużytecznym nabijaczem postów.

- co z tego że temat sprzed trzech lat? skład sekstetu chyba się nie zmienił.

- może znajdziesz zdjęcie sekstetu (od strony mrożonek) i wszystkich poniższych dla porównać:

6 x czerwony plankton
6 x mięso małży
6 x lasonogi
6 x solowiec
3 x ikra homara
3 x mięso krewetki

żeby się chociaż raz na coś przydać.

P.

Po pierwsze nikt nie ma prawa obrażać innych użytkowników.

Po drugie akurat @silvia wiele razy pomógł i to także leniwym szukający gotowca forumowiczom .

Oczekuję w ramach dobrego wychowania przeprosin dla Marka.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2014 o 20:46, Jajnik napisał:

Kupiłem mrożonkę "Sekstet morski", w którego skład wchodzi 6 różnych mrożonek tj.:

 

4 godziny temu, silvia napisał:

oczywiście :P - bo kolega "zapomniał" napisać o jakie firmy/mrożonki mu chodzi,

nie chce mi się komentować.

2 godziny temu, Roman.P napisał:

Po pierwsze nikt nie ma prawa obrażać innych użytkowników.

Po drugie akurat @silvia wiele razy pomógł i to także leniwym szukający gotowca forumowiczom .

Oczekuję w ramach dobrego wychowania przeprosin dla Marka.

Nie widzę tu jakiejś szczególnej obrazy, a zdanie i odczucia mam jakie mam. Nie wszystkim się muszą podobać.

Prosiłem o prostą rzecz, komu się nie chce pomóc niech się nie odzywa. To chyba dosyć proste.

No i na koniec dzięki za radę :)

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, piotr7 napisał:

No niestety grafika mi się już nie wyświetla a potrzebuje takiej informacji. Zdjęcia też nie mam, a tabliczka już trochę pocięta

Czy mógłby ktoś powtórzyć zdjęcie i opis? Albo chociaż zdjęcie wrzucić, chętni do opisu pewnie znajdą się łatwiej.

P.

mnie też się nie che komentować - ty zacytowałeś kolegę z  10.05.2014 o 20:46,  a ja ciebie - z dziś

poza tym udowodniłem Ci że wystarczyło poszukać po sklepach - ale po co ? przecież inni mogą to zrobić za ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.