Skocz do zawartości
inmar

Jak zdjąć pokrywę z ATI Sunpower

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,rozkręcam lampę,odkręciłem milion śrubek,ale nie wiem jak dalej a nie chcę nic uszkodzić.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, na Youtube od cholery filmów o tym. Tutaj masz jak wymienić balasty.

http://www.youtube.com/watch?v=VThnqtaghbc


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebranie lampy ATI to jednak nie takie proste.Wpierw trzeba odkręcić mnóstwo śrubek,potem trzeba zdjąć wszystkie wentylatory,ale na tym nie koniec bo zatrzymał mnie jeszcze wyświetlacz.Teraz nie wiem jak dalej postąpić,czy trzeba też go odkręcić ? By nam nie było za łatwo to jest on mocowany na całkiem inne śrubki niż pozostałe,jeszcze mniejsza gwiazdka,której akurat nie mam oczywiście.Może takie było zamierzenie producenta by go nie ruszać a jest inny sposób na jego odłączenie by wysunąć obudowę lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmu wniosek jak zwykle jeden, technologia wartości czekoladowego batonika w cenie mercedesa....

Edit: pardon Marek, pisałem ten post myśląc że już problem rozwiązany....

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma plomb a mam pozwolenie Łukasza,mam dostać jakąś część do wymiany samemu bym nie musiał wysyłać lampy i na to sam się zgodziłem a dziś ją otwierałem bo prawdopodobnie poluzowały się kable i z tego powodu ostatnio dziennie musiałem ruszać dwiema świetlówkami by świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że nie tylko mercedesy na kołach coraz gorszej jakości :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, znowu coś zepsułeś ? To już druga twoja lampa ATI - chyba robisz jej antyreklamę

Aż strach teraz kupić nową lampę ATI

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdarza się.Zdejmując obudowę urwałem kabel przylutowany do wyświetlacza i lampa kaput.Wiem gdzie to było przylutowane,ale nie wiem który przewód do którego miejsca.Może serwis jutro mi pomorze,ale może ktoś ma jakieś fotki z środka lampy ? Mam porobione fotki tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, czułem to w moczu, normalnie czułem że coś narobisz z tym wyświetlaczem jak tylko przeczytałem że zatrzymał cię wyświetlacz.

Teraz piwo na uspokojenie i do wyrka.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem spokojny i mam otwarte piwko :thumbup: Przewód może by się nie urwał,ale się zaczepił o coś i tak wyszło.Rano myślę,że ogarnę z serwisem lampę.Na marginesie naprawdę sporo roboty jest z dostaniem się do środka,ale wymiana czy czyszczenie wentylatorów to już drobnostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he, nieźle.

To powodzenia jutro z lampą - mam nadzieje że wszytko potem ładnie poskładasz do kupy i będzie działać.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a nie masz monitoringu w pomieszczeniu, w którym rozkręcałeś? Może nagrałeś wszystkie czynności na CCTV a nawet nie wiesz :D


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy mam monitoring,ale tutaj niestety nie.Spokojnie,dam radę.Próbowałem dojść który przewód gdzie był,ale to za malutkie i lupa nawet nie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku nie chce Cie martwic ale byc moze wszystko bylo OK.

Wystarczylo obrocic swietlowki ktore nie dzialaly, lub wymienic na nowe. I nie bawic sie sciemnianiem chociaz przez dwa tygodnie.

Mialem to samo, Tester mial podobnie.

Dwa to sciemnianie swietlowek nie ATI tak sie konczy. Swietlowki nie swieca lub migaja to nie koniecznie wina poluzowanego obwodu.

W porownaniu do innych firm ATI wcale nie jest drozsza niz konkurencja. Swiatlo sprawdzone na calym swiecie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki są wszystkie nowe to raz,ale nim otworzyłem lampę wpierw je zamieniałem miejscami a później wymieniłem na inne.Ściemnianie było tylko na pierwszym kanale,świetlówki były już wypalone do ściemniania na lampie od Truskawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku i jak ? Udało się naprawić lampę ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,Jarek,właśnie miałem pisać.Świeci mi aktualnie lampa zastępcza od Truskawy,dobrze mieć takiego kumpla pod ręką.ATI leży bo nie mam info jak naprawić więc czekam nadal.Wiem,że Łukasz wysłał do serwisu zapytanie,ale chyba nie mieli czasu odpisać.

Tu rodzi się stwierdzenie,że w Polsce szybciej można się doczekać pomocy a tak trzeba czekać na niemców (małą litera zamierzona).

Porównując,serwis PS jest wzorem dla reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te lampy poza odbłyśnikami to totalne g....o i lipa.Sam swoją nową rozbierałem bo wentylator się zacioł przez kabelek.Jest to ostatnia lampa Ati jaką kupiłem.A Seba mówił weż Gisemana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym sie rozni ATI od Giesemana? Cena?

Rozmrazajc pokarm na lampie zalalalem wyswietlacz. Lampa pod pache pojechalem do dystrybutora na UK. Lampa na gwarancji nawet nie dociekal czyja wina. Zdumiony byl ze nie wyslalem lampy bo on pokrywa koszty. Za fatyge i oszczedzenie mu na kuriera kazal mi wybrac swietlowki. Wzialem piasek do DSB :D

Seb polecil Giesmana bo to maja na stanie i tym handluja. Natomiast nad wszystkimi baniakami wisi im ATI. Korale wypas. Osobiscie czyscilem ekrany przed odtwarciem.

Marku albo masz pecha albo jestes psujem ;-) Czego nie kupisz zaraz jest wpis o problemach .

Jak juz dojdziesz do ladu z lampa polecam Ci taka konfiguracje swietlowek. Fotki zrobione fonem.

post-8731-1400805662,14_thumb.jpg

post-8731-1400805691,47_thumb.jpg

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod wypowiedz Grzegorza. Podobnie w Usa z serwisem. Miedzy innymi za to tez ATI jest cenione. Po za tym spytam czy w lampie nie sa najwazniejsze wlasnie odblysniki ? Wiec czego Panowie oczekuja w " tak wysokiej cenie" ? Dobry balast, swietny wyglad i waga. Nie wspominajac o renomie.

Marek nie moze miec spokojnego zycia :) :) :) :). Marku proponuje wymienic balasty w lampie na np. tego lepszego Giesemana, zamontowac wiatraki od Pandory I na koncu wymienic swietlowki na amerykanskiego g... wartego ( moze nie g, ale duzo mu brakuje ) True Lumena :) :) :) :). A i jeszcze odblysniki Sfiligoi ... I po bokach dwa reflektorki plazmowe.

Trzymam kciuki. Fenomenalny watek o tym jak zniszczyc Lampe ATI :) :) :). Sorry nie moglem sie powstrzymac. Szacun Marku.

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym sie rozni ATI od Giesemana? Cena?

Rozmrazajc pokarm na lampie zalalalem wyswietlacz. Lampa pod pache pojechalem do dystrybutora na UK. Lampa na gwarancji nawet nie dociekal czyja wina. Zdumiony byl ze nie wyslalem lampy bo on pokrywa koszty. Za fatyge i oszczedzenie mu na kuriera kazal mi wybrac swietlowki. Wzialem piasek do DSB :D

Seb polecil Giesmana bo to maja na stanie i tym handluja. Natomiast nad wszystkimi baniakami wisi im ATI. Korale wypas. Osobiscie czyscilem ekrany przed odtwarciem.

Marku albo masz pecha albo jestes psujem ;-) Czego nie kupisz zaraz jest wpis o problemach .

Jak juz dojdziesz do ladu z lampa polecam Ci taka konfiguracje swietlowek. Fotki zrobione fonem.

post-8731-1400805662,14_thumb.jpg

post-8731-1400805691,47_thumb.jpg

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Grzegorz, a gdzie ta konfiguracja świetlówek ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.