Skocz do zawartości
Jarek-Geisenhausen

Ocena sprzętu do 180 litrów+sump 80 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po paru dobrych latach i doświadczeniach z akwarystyką słodkowodną postanowiłem rozpocząć przygodę z akwarystyką morską która zawsze mnie bardzo interesowała :)

Proszę o ocene,wskazówki oraz rady co do wyboru sprzętu który planuję zakupić

-Akwarium ogólne 180 litrów profilowane

-Sump 80 litrów 80x25x40 (taki wymiar zmieści mi się pod akwarium w szafce) z trzema komorami

-Odpieniacz do sumpa...waham się nad Turboflotor blue 500 czy 1000 Prosze o porady

-Pompa do sumpa Eheim compact+2000 lub New-Jet 1700

-Cyrkulator Tunze Turbelle 6045

-Filtr odwróconej osmozy DEMI

-Oświetlenie belka wisząca 4x39w t5

-Żywy piasek Bio-Activ Live Aragonite 2x9litrów

-Sól Reef Crystals

-Skała około 20-25 kg w większej mierze sucha skała+żywa skała (nie wiem jeszcze w jakiej proporcji)

Licze na WASZĄ pomoc czyli doświadczonych forumowiczów w celu oceny i rad co do sprzętu !!

Z góry dziękuję ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilbym sol na kenta i odpieniacz na nowy model nyos.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już ten sprzęt czy zamierzasz dopiero kupić?

Jeżeli nie masz to

- pompa obiegowa:eheim comact jak dla mnie trochę głośny i prądożerny, New Jet ma trochę skaczący start i słyszalny.

Jestem gorącym orędownikiem Jebao, odkąd zacząłem ich używać.

Jebao DC 3000, cichutka, sterowalna 6-cio stopniowo, 25 W (z chin 250 zł)

- cyrkulacja

Coraz więcej osób narzeka na jakość tunze

2x jebao WP 10 - ciche, fajne sterowanie, cena

- odpieniacz T1000 (poprawka do obiegu dojdzie sump), na ebayu.de kupisz używkę w dobrych pieniądzach,

- osmoza obojętna na mębranie 75 + DI, możesz skręcić sam, ja mam dodatkowo wsadzony Sera silicate clear na krzemiany

- sól to temat rzeka czy na początek bogata czy uboga. Osobiście wolę taką co nie podbija mi KH, używam wodorowęglanu

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozyles dwa tematy...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozyles dwa tematy...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Drugi temat jest jego brata bliźniaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester@ mogles chociaz moja wypowiedz z drugiego tematu tu skopiowac, zanim skasowales... ;)

Sorry za OT

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o poradach uzytkownika "Gaber" ??

Jak oceniacie sprzet Jebao ?

Czy dwa falowniki Wp-10 beda odpowiednie

Czy wybor odpieniacza Turboflotor blue 1000 to dobry wybór ?? Może polecacie inny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wymiar tego akwa? Pompy jebao z tego co wiem są całkiem spoko, sam chcę kupić WP25


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie kupuj akwarium profilowanego, to jakaś pomyłka :p a co do rozmiaru to na pewno jest za wąskie. Lepiej poszukaj 80x50x50 coś w prostokącie o podobnym litrażu :)

Edytowane przez KRUPNIK_18 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie kupuj akwarium profilowanego, to jakaś pomyłka :p a nikt tego nie zaznaczył :)

Dobrze mówisz :D

Masz prawie podobny wymiar do mojego :D:D Dwie wp10 powinny być ok. Obieg mam 2000l/h teraz wiem że to mało 2600 czy 3000 było by ok. Ten odpieniek, hmmmm troszkę słabizna.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do akwarium profilowanego to zostało mi po słodkowodnym więc narazie muszę je mieć.

Tigr123 jaki polecasz mi odpieniacz ?? I takie pytanie...jak sprawuje ci się oświetlenie 4x39W ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest ok, musiałem tylko przerobić elektrykę. Co do odpieńka popatrz na targowisko albo zamów u kogoś kto robi własnoręcznie nie ma sensu kupować nówki.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o odpieniacz to forumowicze odradzili mi turboflotor blue 1000 i zdecydowałem się na deltec sc 1350 ktory właśnie mi polecili...co myślicie o tym ?? Chyba że znajdę coś na ebay.de jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz słaby, więc to nie njest ToTM lutego

http://nano-reef.pl/topic/54782-totm-akwarium-miesiaca-nr-luty-2013/#entry546967

myslałem, że chcesz AM

osobiście delteca szanuję, ale nie lubię odpieniaczy z pompą na dole, skaraca rurę reakcyjną

co do delteca AP lub APF600

co bym dał na około 200 l obiegu wody netto, zależy co planujesz, jak obsada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tej pojemności - może być jeszcze Schuran120. U mnie chodzi w 200l w obiegu. Spokojnie daje radę. Plus to niska cena pompy. Zwykła łopatka więc bez kombinowania. Minus - zarasta wąż pompa - venturi. Ale czyszczenie banalnie proste,co 2-3 tygodnie zajmuje 5 minut

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam odpieniacz Turboflotor blue 1000 w obiegu 120 l. I z oryginalna pompa daje rade do wiekszego wystarczy wymienic pompe na mocniejsza i bylo by ok cichy i zgrabny pare miesiecy temu pracowal u mnie turboflotor blue 500 i tez bylo ok a ostatbio ktos na targowisku wystawil model 3000 w przyzwoitej cenie tak ze co urzytkownik to inna opinia

Pozdro i powodzenia


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam odpieniacz Turboflotor blue 1000 w obiegu 120 l. I z oryginalna pompa daje rade do wiekszego wystarczy wymienic pompe na mocniejsza i bylo by ok cichy i zgrabny pare miesiecy temu pracowal u mnie turboflotor blue 500 i tez bylo ok a ostatbio ktos na targowisku wystawil model 3000 w przyzwoitej cenie tak ze co urzytkownik to inna opinia

Pozdro i powodzenia

Ja też używam AM turboflotor blue 1000 w akwarium 140l i nie mam podstaw by na niego narzekać poza tym, że jest troszkę za mocny i z oryginalną pompą powinien spokojnie poradzić sobie z 200l obciążonego akwarium. Największym plusem jego jest to, że można tylko pompę wstawić do akwarium lub sumpa a odpieniacz powiesić na szybie. Poza tym spokojnie można wzmocnić wydajność poprzez użycie mocniejszej pompy z meshem lub igiełkami. Oryginalne body z AM blue1000 może spokojnie współpracować z mocniejszymi pompami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że opinie są bardzo podzielone. Co do turboflotor blue 1000 jego cena jest rozsądna a na ebay.de kosztuje jeszcze mniej bo 120 €

Połowa ceny co do np. Deltec sc 1350 lecz przypuszczam że inna klasa sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.