Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kalkwasser przerobiony na Dastaco

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wystarczy w tym celu przepuścić wodę z reaktora przez dodatkowe złoże hydrokarbonatu, np. AquaMedic HR400?

Za reaktorem jest kolumna z bardzo drobnym wkładem do reaktorów o pojemności około 10 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to czy powstanie czysty hydroksyapatyt o ktorym pisze Nanokaczor nie ma tutaj wiekszego znaczenia.

Jest on w koralach i to na pewno. Gdyby sie rozpuszczal rozpuszcaly by sie korale.

Sam szkielet podczas kalcyfikacji lapie tez rozne zanieczyszczenia z wody, wiec powstaje pytanie czy ma to znaczenie ze hydroksypapatyt nie jest super czysty a ktorym pisze Konrad. A kto powiedzil ze taki ma byc.

Dolewam Kalkwasser nie dla pH, ale dla kopa we wzroscie jakiego dostaja korale. I moze wlasnie miedzy innymi po przez asymilacje w szkielet krsztalkow Hydroksyapatytu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześku, a na jaki poziomie utrzymuje Ci się Mg?

Pytam z ciekawości, bo też zapodaję kalkwasser, a jak wiadomo Mg to w sumie taki katalizator przy wchłanianiu Ca...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca 400, Mg 1300

Ca i Mg mam zmieszane w jednym roztworze wg zasady Ballinga

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a ballinga lejesz po równo wszystkie 3 płyny?


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ca+ Mg , Kh, sol bez soli.

Przed kalkwaserem bylo po 140 ml dziennie, po 2 tygodniach 200ml i ciagle wiecej


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz to czas odpalić reaktor - to daje kopa :-)

No i jest bez obsługowe ( prawie ) ja od roku nie wiem co to plyny, testy robie raz w miesiacu.

Stabilnie i prosto ( ale tylko przy dastaco :-) ) - butle wymieniam co 6-7 miesiecy


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zaprzeczam, sledze akwaria na reaktorach i przyrosty sa extra, ale nie wiem czy lepsze niz na Ballingu klasycznym.

Dopoki nie postawie wiekszego akwarium to jak na razie koszt Dastaco mi sie nie kalkuluje

Oprocz tego mimo reaaktora akwarium wymaga dodatkowej suplementacji. Z rozpuszczanego zasypu nie mamy wsztstkiego.

Niskie pH, dodatkowe PO4. Na Ballingu podstawowym + micro mam wieksza kontrole.

Obejrzalem sporo baniakow prywatnie uwazam ze na balligu sa ladniejsze kolory.

p.s ....no nie wiem nie wiem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a możecie wytłumaczyć co to jest ten reaktor Dastaco? Jaka jest różnica pomiędzy zwykłym reaktorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystko to jest watek o Kalkwasser.

https://www.google.pl/#q=reaktor+dastaco+nano-reef.pl


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz też byłem zagorzałym zwolennikiem ballinga, prostoty i kontroli.

Jednak ... tylko krowa nie zmienia poglądów ... :-)

Mam ponad 4 letnie doswiadczenie z ballingiem i teraz prawie 2 letnie z reaktorem.

Obserwuje po pierwsze - krystaliczna woda, przy ballingu byla zdecydowanie delikatna mgielka

Przyrosty i kolory lepsze ( ale moze to wina tego powyzej ) - SPSy lubia klarowna wode

Jak pisałem - używam starego sprawdzonego zasypu Knopp'a - PO4 0

No i najwazniejsze - przy modelu Dastaco praktycznie bezobslugowe - tylko wymiana butli :-)

Jakby mi ktos tylko zrobil elektroniczny miernik kH to bym sobie nawet zautomatyzowal dozowanie odcieku :-)

Jak masz Grzesiek jakis komputer typu profilux to nie potrzebujesz nawet sterownika do Dastaco II

Zalaczanie dawkowania CO2 robisz przez w/w ( jak i restarty ) a sama tube skleic to chwila :-)

Ja w lato odpalilem 2 akwaria na moich kopiach Dastaco wlasnie sterowane Profiluxem - dziala super :-)

Co do dozowania to masz racje ale z Balling light ( a taki tak naprawde używasz ) też nie masz suplementacji.

Ja osobiście znam jedno akwarium prowadzone na metodzie Ballinga ( tej pierwszej prawdziwej ) bo jest dość upierdliwa i wymaga. Dla mnie mylenie metody Ballinga z laniem 3 płynów to delikatne nadużycie :-)

Wracając do suplementacji - mojemu akwa wystarcza suplementacja dostarczana z podmianami + jod i stront.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledzik nie obraz sie ale to rozmowa o Kalkwasser nie o reaktorach. Pisanie ze zasyp do reaktora nie ma PO4 - aj ja jaj! niepowazny jestes?

Ballinga na opczatku stosowalem takiego

http://nebula.wsimg....0&alloworigin=1

Potem doszedlem do wniosku ze odstawiajac roztwory z malych butelek i zastepujac je tymi,

http://nebula.wsimg....0&alloworigin=1

dozujac wg uznania, moge sterowac kolorami. Np nie daje zelaza jezeli mam za zielono czy brazowo. Chce miec mocniejszy niebeiski wiecej strontu, chce miesz montipory rozowe a nie czerwone i wybielic szkielety czy tkanke daje wiecej fluoru. Jod rozowy itp....co ja Ci bede pisal jak sam wiesz.

Zobacz na Krzyska Tryca akwarium? widizales tam reaktor? mimo ze baniak wielkii z ekonomiczneog punktu widzenia tylko reaktor nie znajdziesz go. Moze powody wlasiciela sa inne, ale warto przeanalizowac inne baniaki.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie pisałem PO4 jest 0 w zasypie tylko 0 w baniaku :-) Taki skrót myślowy

Tak tak - reszta się zgadza - sam podpieram sie do kolorków KZ'em :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie wczoraj odciek z rekatora po drugiej kolumnie i Ph mam tam 6.0 ,strasznie niskie a zbytnio nie mam wpływu ile gazu będzie podawane,jedynie przykręciłem jeszcze bardzie zaworek CO2 choć i tak zbytnie gazu mi nie leciało do kolumny.

Tak niskie Ph na odcieku powoduje,że nie umiem podbić Ph w zbiorniku.Za radą Krzysia Tryca sprawdziłem też sobie na szybko rozmieszany kalwasser w szklance i powinien mieć 12,45 a moja sona pokazuje 12,30 więc dużej różnicy nie ma.

W sumie,jeśli mi sonda zaniża o 0,15 to na odcieku może być 6,15 ale to i tak nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem, 6,2 nasz w głównej komorze reaktora Dastaco, druga kolumna ma właśnie podbijać pH - po to w niej jest zasyp.

Reakcja wody z 6,2 pH na wylocie pierwszej komory, w drugiej komorze reaguje nadal z wkladem co w efekcie powinno ci dac na koncowym odcieku z 7pH. Musisz przewalac CO2 do drugiej komory jak nic., za niski poziom wody w rurce z czujnikiem albo za szybki przeplyw cyrkulacyjny.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się,że coś jest nie halo.Przepływu cyrkulacyjnego chyba nie ma za dużego,mam bardzo dużo drobnego zasypu.Faktycznie może iść trochę gazu dalej i to powód.Dziś odłączę codzienne odpowietrzanie bo przez to na pewno leci sporo gazu do drugiej kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz odlaczac. to podstawa tej metody. W procesie zakwaszania wody pozostaje czysty tlen, on sie nie uwolni do czasu odpowietrzenia. W efekcie w komorze becie samo O2, gaz przestanie byc dozowany i caly reaktor przestanie spelniac swoja role.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, wg mnie to masz za słabą cyrkulację w kolumnach, albo żwir grubszy albo cyrkulacja mocniejsza.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowalem temat bo nie byl na temat.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku jakie masz poziomy pH w dzien i wnocy w baniaku i na wylocie z odpieniacza.

Podaj prosze 4 wartosci:

1) pH zbiornik tuz przed zmniejszeniem świecenia wieczorem

2) pH wylot pienka dzien tuz przed zmniejszeniem świecenia wieczorem

3) pH zbiornik przed wlaczeniem lamp rano

4) ph wylot pienka przed wlaczeniem lamp rano

ja swoje wyniki podam jutro jak bede mial zmierzone.

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi hi, ja ci podam juz teraz :D

Wszedzie bedziesz mial tak samo czy wsadzisz sobie elektorde do sumpa, komina, odpieniacza, baniaka.

Najwyzsze pH bedziesz mial przy koncu najmocniejszego swiecenia, najnizsze pH tuz przed switem.

No ale dla formalnosci mierz :thumbup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze nie bedzie wszedzie tak samo, jak mozesz zmierz a sie zdziwisz


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku nie mam odpieniacza, ale mierzylem roznie i miejsce wlozenia elektrody nie ma totalnie znaczenia. Ale jezli Ty majac odpieniacz odnotujesz roznice to bede wnioskowal ze masz bardzo mizerny obieg.

Tak z ciekawosci jaki cel mierzyc pH na wyjsciu z odpieniacza ? i jak odczytac wynik skoro bedzie sie caly czas zmienial ze wzledu na prad wody?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.